کلینیک انجام ونیر کامپوزیت

بهترین کلینیک انجام ونیر کامپوزیت

کلینیک انجام ونیر کامپوزیت : کامپوزیت ونیر یکی از بهترین و موثرترین تکنیک های اصلاح طرح لبخند است. ونیر نوعی ماده ترمیمی برای اصلاح و مشکلات دندان می باشد که بر روی دندان قرار می گیرد. به کمک کامپوزیت ونیر می توان کلیه عیوب دندان ها همچون بدرنگی، نامرتبی، کجی، شکستگی ها و لب پریدگی های خفیف و جزئی را اصلاح و برطرف نمود و یک لبخند زیبا ایجاد کرد.

برای انجام کامپوزیت باید در انتخاب کلینیک دندانپزشکی زیبایی خود دقت بسیاری کنید. به هنگام مراجعه به کلینیک انجام ونیر کامپوزیت باید از دندانپزشک خود بخواهید که نمونه کارهای انجام شده ی خود را به شما نشان دهد. علاوه بر آن نمونه درمان های انجام شده کامپوزیت دندان توسط وی را از نمای نزدیک و با کیفیت بالا مشاهده کنید، درخشندگی ونیر باید طبیعی باشد، نمای گچی و مات، نشان دهنده درمان ضعیف و مخرب می باشد.

 توجه داشته باشید که در بستر فضای مجازی احتمالا با تبلیغات بسیاری در خصوص کامپوزیت ونیر دندان ارزان قیمت رو به رو شده اید. به هیچ عنوان گول اینگونه تبلیغات را نخورید، طبیعتا دندانپزشکانی که کامپوزیت را با هزینه هایی بسیار کم انجام می دهند از مواد نارمغوب استفاده می کنند و خودشان نیز از تجربه و مهارت کافی برخورار نیستند.

مزایای کامپوزیت دندان

  1. اگر برای اصلاح طرح لبخند خود به یک کلینیک انجام ونیر کامپوزیت معتبر با کادری مجرب و حرفه ای مراجعه نمایید دندان هایتان ظاهری بسیار زیبا پیدا خواهند نمود و کلیه عیوب برطرف می شود که این امر موجب افزایش اعتماد به نفس شما می شود که این موضوع خود باز به طور مستقیم بر روی جوانب زندگی شما موثر است.
  2. کامپوزیت دندان در مقایسه با لمینت سرامیکی ارزان قیمت تر است.
  3. برخلاف تکنیک لمینت سرامیکی که به دو الی سه جلسه زمان لازم است تکنیک کامپوزیت ونیر دندان تنها در یک جلسه و در عرض چند ساعت انجام خواهد شد. بنابرایناین تکنیک برای افراد پرمشغله ای که زمان کافی برای مراجعه به دندانپزشکی را ندارند بسیار مناسب است.

دوام و طول عمر کامپوزیت دندان

دوام و طول عمر کامپوزیت ونیر دندان در مقایسه با لمینت سرامیکی کمتر است و نیاز به مراقبت های بسیاری دارد. کامپوزیت های دندان پس از حدود 5 تا 6 سال نیاز به تعویض پیدا خواهند کرد.

رنگ پذیری

کامپوزیت های ونیر دندان به شدت رنگ پذیر بوده و مستعد لکه هستند. به همین علت باید تا جایی که ممکن است از خوردن و نوشیدن غذاها و خوراکی های رنگی همچون چای، نوشابه، قهوه و… خودداری نمود و یا حداقل از آن ها به کمترین میزان مصرف کرد.

از دیگر معایب کامپوزیت دندان می توان به رنگ پذیری بیشتر آن نسبت به مواد سرامیکی اشاره کرد. جنس رزینی که برای فرم دهی کامپوزیت ونیر روی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد نسبت به زرد شدن چندان مقاوم نیست. برای این مشکل باید  بهداشت دهان و دندان خود را بسیار بیشتر از قبل رعایت نمایید. اگر بعد از نوشیدن هر ماده رنگی، دندان های خود را با خمیر دندان های سفید کننده تمیز کنید احتمال زرد شدن کامپوزیت ونیر دندان به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

عدم درمان بیماری های دهان و دندان با کامپوزیت ونیر

تکنیک کامپوزیت ونیر بیشتر برای جنبه ی زیبایی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد وجنبه ی درمانی ندارد. به عنوان مثال اگر دندان های شما دچار به هم ریختگی های شدید باشد در چنین صورت تکنیک کامپوزیت ونیر برای شما کارا نخواهد بود و باید از روش های دیگری همچون ارتودنسی برای مرتب کردن و اصلاح طرح دندان های خود استفاده نمایید. اگر دندان ها دچار پوسیدگی و خرابی باشنند نیز تا زمانی که پوسیدگی ها برطرف نشود نباید از تکنیک کامپوزیت استفاده کرد.

خرداد 12, 1400 11:15 ب.ظ