کامپوزیت گرادیا

کامپوزیت گرادیا دندان ژاپنی جزو برندهای معتبر و مشهور کامپوزیت است که به علت کیفیت بالا و قیمت مناسب در سال های اخیر مورد توجه دندانپزشکان و افراد بسیار قرار گرفته است. کامپوزیت ونیر دندان جزو تکنیک های اصلاح طرح لبخند است که قادر است کلیه عیوب ظاهری دندان ها همچون بدرنگی و یا شکستگی های جزئی را تنها در یک جلسه برطرف نماید. در این تکنیک برخلاف روش لمینت نیازی به تراشیدن مینای دندان وجود ندارد و به همین علت این روش محبوبیت بسیاری را دارا می باشد. علاوه بر آن این تکنیک ارزان قیمت تر از روش لمینت سرامیکی است.

 یکی از مواردی که قبل از کامپوزیت کردن دندان ها باید به آن توجه نمود مارک کامپوزیت است. در واقع توجه به مارک کامپوزیت دندان  برای اصلاح طرح لبخند بسیار حائز اهمیت است و در ماندگاری و طول عمر آن تاثیر مستقیم می گذارد. طبیعتا هرچقدر که کامپوزیت گران قیمت تر باشد به طبع هزینه ی آن نیز بیشتر است اما با این حال کامپوزیت هایی هستند که در عین ارزان قیمت بودن کیفیت خوبی دارند و افراد می توانند با خیال راحت از آن ها استفاده نمایند. کامپوزیت گرادیا جزو کامپوزیت های باکیفیت است که نسبت به سایر برندهای اروپایی ارزان قیمت تر بوده  و برای آن دسته از افرادی که به دنبال اصلاح طرح لبخند خود با هزینه ای کم هستند پیشنهاد می شود.

نکته ی قابل توجه آنکه انتخاب اینکه کدام نوع کامپوزیت ونیر دندان برای دندان های شما مناسب تر است توسط دندانپزشک صورت می گیرد. در واقع دندانپرشک در جلسه مشاوره پس از بررسی عیوب ظاهری دندان های شما در مورد  اینکه چه نوع از کامپوزیت دندان برای شما مناسب تر است، تصمیم گیری می کند.

 

ویژگی های این کامپوزیت

با کامپوزیت دندان گرادیا شما می توانید عیوب ظاهری دندان هایتان را برطرف نموده ولبخندتان را زیباتر کنید. این کامپوزیت یک ماده ترمیمی است  که مطابق با نیازهای بیماران و دندانپزشکان طراحی شده و دارای تنوع رنگی بسیاری است. علاوه بر آن این کامپوزیت دندانی از دوام و استحکام خوبی نیز برخوردار است و دارای ظاهری کاملا طبیعی می باشد و به همین علت گزینه ی ایده آلی برای ترمیم مستقیم به حساب می آید. از دیگر ویژگی های این کامپوزیت ونیر سپیدنت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

تقلید ساختار ذرات از انعکاس دندان های طبیعی

با توجه به بررسی ویژگی های نوری دندان این موضوع مشخص شد که هر چه مواد ترمیمی به ساختار داخلی دندان های طبیعی نزدیک تر باشند، ظاهر آن ها در دهان بهتر خواهد بود. مواد کامپوزیت دندان ونیر گرادیا  برای دستیابی به این هدف از یک ماتریس میکروفیلد رزین با ترکیبات سیلیکا و فیلرهای از قبل پلیمر شده تشکیل شده اند. مقدار توزیع هر یک از این ذرات با اندازه معین و طوری با دقت انتخاب شده اند که در زمان اضافه شدن به یکدیگر، ظاهری طبیعی به دندان ها می دهند. دلیل این امر وجود ساختار داخلی متنوع  و چند وجهی مشابه با دندان های طبیعی می باشد که یک انعکاس داخلی خلق می نماید که دقیقا با بازتاب دندان طبیعی یکسان باشد.

 ترمیم طولانی مدت

کامپوزیت ونیر دندان ژاپنی گرادیا زیبایی بسیار منحصر به فردی به دندان هایتان می دهد و علاوه بر آن  تمام خصوصیاتی را که شما از یک ماده ترمیمی انتظار دارید، دارا می باشد. به عنوان مثال دارای خاصیت پولیش پذیری بسیار عالی ای می باشد و عمل پولیش را به سرعت و به راحتی برای رسیدن به سطحی صاف و براق انجام می دهد. این کامپوزیت ونیر در برابر شکستگی ها نیز کاملا سخت و انعطاف پذیر است. این برند ژاپنی برای ترمیم های خلفی ضروری است و مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش نیز دارد.