کامپوزیت دندان کج

کامپوزیت دندان کج از مسائل بسیار مهم در علم دندانپزشکی زیبایی به شمار می رود که در این قسمت به آن می پردازیم: انجام کامپوزیت ونیر برای دندان هایی که کج و کوتاه هستند، زمانی کاربرد دارد که انحراف دندان ها خیلی کم باشد، لازم به ذکر است در این شرایط کامپوزیت کردن در کنار درمان هایی چون ارتودنسی استفاده خواهد شد.

 اگر میزان کج بودن دندان ها بسیار شدید باشد، از کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی دندان برای رفع مشکلات استفاده نمی کنند و تنها ارتودنسی گره گشا خواهد بود. اجرای لمینت سرامیکی نیز گاهی اوقات به عنوان جایگزینی مناسب به جای روکش های ونیر برای اصلاح کجی دندان ها به کار می رود.

قیمت کامپوزیت دندان کج


اگر با کامپوزیت ونیر، دندان های کج خود را سامان دهید، هزینه کمتری نسبت به انجام روشهای دیگر متحول خواهید شد، یکی از مزایای خوب روکش های ونیر این است که از روش های کم خطری در آن استفاده شده است. البته لمینت سرامیکی نسبت به روکش های کامپوزیت دارای دوام بیشتر بوده و به راحتی روکش های آن دستخوش تغییر نخواهند شد. هر دو روش در عملکرد یکسان هستند، چراکه هر دو برای رفع مشکلات ساختاری دندان های جلویی به کار می روند.

شرایط نابسامانی تمامی دندان از دیدگاه مال اکولوژن در ارتودنسی به صورت ویژه بررسی خواهد شد. یکی از نکات مهم در لمینت کردن این است که با تراش دندان های جلویی این امکان وجود ندارد که روکش سرامیکی به راحتی بتوان از دندان ها جدا کرد.

دندانپزشکی زیبایی


تمامی تکنیک های به کار رفته در دندانپزشکی زیبایی برای اصلاح فرم و اندازه و همچنین حل مشکلات مربوط به رنگ و موقعیت دندان ها است که در نهایت منجر به ایجاد لبخندی زیبا خواهد شد. در تمامی این روش ها از به روز ترین تکنیک ها و متریال های دندانپزشکی استفاده می شود تا روند درمان به بهترین شکل انجام بگیرد. تمامی کلینیک های دندانپزشکی کشور در سایت تخصصی سپیدنت معرفی شده اند، برای آشنایی بیشتر به بخش آگهی ویژه دندانپزشکان مراجعه کنید.

 تا در نهایت با ایجاد ساختاری تراز، هماهنگی فوق العاده ای بین دندان ها ایجاد گردد. تمامی این روش ها از جمله لمینت سرامیکی و کامپوزیت بسیار بین مردم مرسوم شده، چراکه باعث حفظ دندان های طبیعی آن ها می شوند. دقت دندانپزشک و حوصله بیمار در بهبود نتیجه درمان تاثیر به سزایی دارد.

کامپوزیت ونیر برای درمان چه مشکلاتی


دندانهای کج 


 اولین کابرد ارتودنسی فوری در کنار کامپوزیت، حل کجی و نامرتبی دندانهاست. با استفاده از ترفندهای ارتودنسی، لبخند شما زیباتر و جذابیت صورت دو چندان خواهد شد. نکته مهم اینجاست که کامپوزیت و بلیچینگ بعد از ارتودنسی کردن انجام می شود. ارتودنسی فوری این ویژگی را دارد که نسبت به روش های سنتی، سریع تر و با کیفیت تر انجام بگیرد.

دندانهای تغییر رنگ داده


 در شرایطی که نتوان لکه های رنگی ایجاد شده روی دندان را با روش هایی چون بلیچینگ از بین برد، تنها راه حل استفاده از تکنیک کامپوزیت ونیر است، با این روش درخشندگی دندان ها چند برابر شده و تمامی عیب های ظاهری پوشیده خواهند شد.

دندان های آسیب دیده


گاهی اوقات ممکن است در اثر عوامل مختلف چون فرسایش و یا استفاده از برخی خوراکی ها، برخی دندانها آسیب جدی دیده باشند، در این صورت با کامپوزیت کردن می توانید این مشکلات را برطرف کنید.

بستن فاصله بین دندانها 


در بیشتر بیماران در اثر عوامل ژنتیکی ممکن است بین دندانها فواصل زیادی وجود داشته باشد و این باعث خونریزی لثه ها گردد. به شکاف هایی که در ردیف جلویی دندان ها به وجود می آیند، دیاستما گفته می شود که می توان با روکش های ونیر از این عارضه پیشگیری کرد.