کامپوزیت آمریکایی

کامپوزیت آمریکایی در حقیقت یکی از بهترین کامپوزیت های دندان برای اصلاح طرح لبخند می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و زیبایی از دست رفته را به دندان ها اهدا می کند. کامپوزیت دندان امریکایی ساخت شرکت بیسکو امریکا می باشد. این شرکت با ارتقای روش های پیوند در ترمیم های دندان، کامپوزیت ونیرهایی را تولید کرده که به اصلاح سریعتر طرح لبخند در دندانپزشکی کمک می کند. کامپوزیت امریکایی در مقایسه با سایر کامپوزیت ونیر از ویژگی های خاصی برخوردار است که سبب کیفیت بالا و افزایش محبوبیت آن بین افراد شده است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص ویژگی های کامپوزیت ونیر امریکایی صحبت نماییم:

دوام و طول عمر کامپوزیت

دوام و طول عمر کامپوزیت های دندان در واقع جزو یکی از مهم ترین ویژگی هایی به حساب می آید که برای افراد بسیار مهم است و به همین علت شرکت های مختلف تولید کننده کامپوزیت ونیر دندان قصد دارند آن را با افزایش کیفیت بهبود ببخشند. به طور کلی نصب کامپوزیت ونیر دندان در طول یک جلسه درمانی و به سرعت انجام می شود و این درحالیست که لمینت دندان در طول دو جلسه انجام می شود. اما  کامپوزیت در مقایسه با لمینت از طول عمر کمتری برخوردار است و در مدت زمان کوتاهی نیاز به اصلاح و ترمیم دارد. دوام و طول عمر کامپوزیت های دندان کمتر از ۵ سال است و اگر فرد پس از نصب کامپوزیت روی دندان ها از آن ها به خوبی مراقبت نکند این طول عمر ممکن است کمتر و حتی به زیر سه سال برسد. مزیت بزرگ کامپوزیت ونیر در مقایسه با لمینت آن است که این روش برگشت پذیراست و برای نصب کامپوزیت نیازی به تراش دادن مینای دندان فرد وجود ندارد و به سبب آن اگر بیمار بخواهد می تواند به طور کلی کامپوزیت را از روی دندان های خود بردارد و از دندان های طبیعی خود استفاده نماید.

کامپوزیت امریکایی از دوام و طول عمر نسبتا قابل قبولی برخوردار است. جنس کیفیت رزین کامپوزیت ونیر تولید شده در شرکت های آمریکایی کیفیت بسیار بالایی دارد و پس از فرم دهی و سفت شدن روی دندان ها بیش از سه سال روی دندان ها باقی می ماند.  

شفافیت و زیبایی کامپوزیت آمریکایی

 شفافیت و زیبایی کامپوزیت های ونیر نیز از دیگر ویژگی‌های مهمی می باشد که برای هر فردی که قصد کامپوزیت دندان دارد بسیار حائز اهمیت است.  شرکت‌های سازنده کامپوزیت ونیر آمریکایی از این موضوع کاملا مطلع هستند و به آن توجه زیادی دارند و برای جلب رضایت افراد تمام تلاش خود را می کنند که کامپوزیت شفاف و زیبایی را به بازار عرضه نمایند زیرا این قضیه می تواند در افزایش سودآوری شرکت بسیار موثر باشد. رزین کامپوزیت حاوی مواد پلیمر، شیشه، فیلر و افزودنی های مختلفی است که شفافیت و زیبایی کامپوزیت را تضمین می کند. نحوه ترکیب مواد مختلف در ماتریس کامپوزیت ونیر برای شفافیت و زیبایی نهایی آن پس از فرم دهی و سفت شدن روی دندان ها اهمیت بسیار زیادی دارد و معمولا شرکت های سازنده کامپوزیت آمریکایی سرمایه‌ گذاری زیادی روی بخش تحقیق و توسعه خود می کنند تا بتوانند کامپوزیت های دندان شفاف که از لحاظ ظاهری شبیه مینای دندان به نظر برسند را تولید کنند .

استحکام و مقاومت بالای کامپوزیت ونیر دندان

در حال حاضر شرکت های آمریکایی سازنده کامپوزیت دندان موفق شده اند کامپوزیت های دندان نانوهیبرید را که استحکام و مقاومت فوق العاده‌ای در برابر زرد شدن و شکستن دارند به بازار عرضه کنند. در این بین شرکت های مشهور کامپوزیت ونیر دندان سوئیسی نیز اقدام به تولید کامپوزیت ونیر های دندان میکروفیلر کرده‌اند که از لحاظ ظاهری و استحکام دست کمی از کامپوزیت های دندان آمریکایی

اسفند 27, 1399 1:57 ق.ظ