کاتالوگ رنگ کامپوزیت

کاتالوگ رنگ کامپوزیت در انتخاب رنگ کامپوزیت به شما کمک می کند. هنگامی که تصمیم گرفتید که از تکنیک کامپوزیت برای زیباتر کردن دندان هایتان استفاده نمایید باید رنگ کامپوزیت را انتخاب نمایید. این مرحله معمولا جزو مراحل دشوار است چرا که اغلب افراد نمی دانند که چه رنگی را انتخاب کنند و چه رنگی بیشتر به صورتشان می آید؟ این افراد با دیدن کاتالوگ رنگ کامپوزیت دچار سردرگمی  می شوند و از دندانپزشک می خواهند که در انتخاب رنگ آن ها را راهنمایی کند. در ادامه ی مطلب قصد داریم نکاتی را در خصوص انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت ونیر دندان ارائه دهیم:

انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت

بهترین رنگ کامپوزیت رنگی می باشد که موجب زیبایی چهره و لبخند شما می شود. برای انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر سپیدنت باید به موارد بسیاری توجه داشته باشید تا در نهایت بتوانید یک رنگ مناسب را انتخاب نمایید. یکی از مهم ترین مواردی که در حین انتخاب رنگ باید مدنظر قرار گرفته شود، رنگ پوست است. رنگ کامپوزیت نباید به هیچ عنوان تضاد زیادی با رنگ پوست داشته باشد چرا که اگر تضاد رنگ پوست و رنگ کامپوزیت زیاد باشد کامپوزیت ها به شدت مصنوعی و غیرطبیعی به نظر می آیند که این حالت به هیچ عنوان خوشایند نیست.

بهترین رنگ کامپوزیت ونیر دندان برای افراد مشهور و سلبریتی‌ها رنگ درخشان و سفید است اما رنگ دندان سفید طبیعی انتخاب بهتری برای شما خواهد بود، زیرا برخلاف آنچه در فیلم‌ها می‌ بینید این رنگ از نزدیک به همان زیبایی نیست. توجه داشته باشید که برای افراد با پوست تیره رنگ کامپوزیت ونیر دندان با سایه تیره نیز انتخاب می‌ شود. انتخاب رنگ A1 و A2 مناسب کسانی است که پوست روشن و موی تیره دارند. انتخاب رنگ A2 و A3 مناسب کسانی است که دارای پوست معمولی هستند. برخی از پزشکان توصیه    می ‌کنند که میزان سفیدی دندان با توجه به سفیدی چشم‌ها انتخاب شود تا از میزان غیرطبیعی بودن آن کاسته شود. در نهایت این شما هستید که باید از رنگ نهایی رضایت داشته باشید، بنابراین انتخاب نوع کامپوزیت و یا لمینت سرامیکی به سلیقه شما معطوف است.

 

انتخاب سفید ترین رنگ کامپوزیت دندان

برخی از افراد از دندانپزشک می خواهند که از سفیدترین رنگ کامپوزیت برای دندان هایشان استفاده نماید اما سفید ترین رنگ کامپوزیت که اصطلاحا به آن رنگ بلیچ نیز می گویند حالتی مصنوعی و غیرطبیعی به دندان ها می دهد و اصلا گزینه ی مناسبی نیست. افرادی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند باید از سایه‌ ها و درجه ‌های طبیعی ‌تر رنگ استفاده کنند. هرچه کنتراست ایجاد شده بیشتر باشد دندان ‌ها بیشتر درخشان دیده می‌ شوند، حتی اگر بلیچینگ نکرده باشید. توصیه‌ ی متخصصان در این موارد این است که هرچه بیشتر سعی در انتخاب سایه‌‌ های رنگی طبیعی‌ تر داشته باشید و از رنگ های درخشان استفاده کنید. افرادی که پوست روشن ‌تری دارند باید رنگ‌های سفید روشن ‌تر را انتخاب کنند چون در این افراد بین رنگ پوست و رنگ دندان‌ها کنتراست زیادی ایجاد نمی ‌شود، باید رنگی روشن‌ تری انتخاب کنید تا سفیدی دندان مشخص شود.

مراقبت از کامپوزیت ها

کامپوزیت ها به شدت مستعد رنگ و لکه هستند. حتی اگر سفیدترین رنگ کامپوزیت را انتخاب نمایید ولی از آن ها مراقبت نکنید کامپوزیت ها لکه دار می شوند. بعد از کامپوزیت باید تا حد امکان از مصرف خوراکی ها ونوشیدنی های رنگی اجتناب نمود. چای، نوشابه، قهوه، نسکافه و… را در رژیم غذایی خود تعدیل کنید. لمینت سرامیکی ، از خوردن موادغذایی و تنقلات سفت همچون شکلات ته دیگ فندق تخمه و… نیز خودداری کنید زیرا این موارد موجب شکسته شدن کامپوزیت ها می شوند. مسواک و خمیر دندان را فراموش نکنید. در بازه های زمانی منظم نیز به دندانپزشک مراجعه کنید تا وضعیت دندان ها و کامپوزیت ها را بررسی نماید.

تیر 4, 1400 12:58 ب.ظ