پیشگیری از عوارض لمینت سرامیکی

پیشگیری از عوارض لمینت سرامیکی : امروزه شیوه‌های سالم‌سازی و سلامت بهداشت دهان و دندان بیش از چیزی که فکرش را می‌کنید پیشرفت کرده و شما با استفاده از روش‌های گوناگونی می‌توانید ظاهر خود را با لبخندی زیبا دگرگون کنید. در واقع لمینت سرامیکی یکی از روش‌های محبوب در کشورمان است که از آن برای سفیدکردن و درخشش رویه دندان‌ها استفاده می‌شود. این امر توسط پزشک دندانپزشک با استفاده از تکنیک‌های ترمیم و با پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌گردد.

نصب لمینت سرامیکی باید با اصول خاص و مطابق استاندارد انجام گردد. در غیر این صورت می‌تواند سبب بروز عوارض و مشکلات زیادی برای شما شود. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم که این کار را حتماً در مراکز معتبر سراسر کشور انجام دهید. برای این کار می‌توانید از سپیدنت، مرجع دندانپزشکی کشور استفاده کنید. لیستی از بهترین مراکز و کلینیک‌های تخصصی دندانپزشکی به شما معرفی می‌گردد.

پیشگیری از مشکلات و مراقبت از دندان لمینت شده

به‌طورکلی تمامی مراقبت‌های پس از لمینت سرامیکی بستگی به عادات غذایی و رژیم شخص خواهد داشت. باتوجه‌به این که این عمل مطابق استاندارد باید انجام گردد. از طرفی شما هم وظایفی دارید.
یکی از موضوعات مهم عدم خوردن مواد غذایی و نوشیدنی‌های خیلی داغ است. متأسفانه بسیاری از ما عادت به‌صرف مواد غذایی آن هم به داغ‌ترین شکل ممکن داریم . مسئله مهم دیگر ایجاد بیماری‌های لثه پس از لمینت دندان می‌باشد. این در صورتی رخ خواهد داد که فرد بیماری زمینه‌ای داشته باشد. حتماً قبل از انجام لمینت نسبت به رفع آن اقدام فرمایید.

شرایط نگه‌داری دندان لمینت شده

موضوع بعدی که پس از نصب لمینت سرامیکی باید آن توجه کنید عدم استفاده از غذاها و خوراکی‌های سفت مانند آجیل‌ها و انواع میوه‌های محکم است. به‌هرحال این مسئله حداقل در یکی دوهفته نخست بعد لمینت از سرامیک دندان‌های شما صدق خواهد کرد. به‌طورکلی قطعاً شکستن انواع مواد غذایی سفت می‌تواند سبب آسیب به دندان‌های واقعی شما شود.
اما پس از لمینت سرامیکی لایه رویی دندان شما حساس‌تر خواهد شد. اما نه به‌اندازه‌ای که دچار استرس شوید و مدام در تناول غذاهای مختلف مشکل داشته باشید.

رژیم‌های غذایی پس از لمینت سرامیکی دندان

.
موضوع حساسیت به تغییرات دمایی، سرما و گرما موضوع مهم دیگری است که پس از لمینت وجود خواهد داشت. در این شرایط شما باید این تغییرات را تا حد ممکن کنترل کنید. به‌هیچ‌عنوان از دندان لمینت شده برای بازکردن گره و اشیاء سفت استفاده نکنید. در برخی مواقع نیز ممکن است در بخش‌های برُنده و تیز خردکن دندان خود احساس تیزی کنید. این مسئله موقت است و پس از مدتی با مراقبت‌های لازم از بین خواهد رفت. شما می‌توانید برای نصب لمینت سرامیکی سپیدنت را انتخاب کنید که به شما گنجینه‌ای از برترین پزشکان و متخصصان حوزه دندانپزشکی را معرفی می‌کند. تا جایی که می‌توانید از دندان‌های خود در هفته‌های اول مراقبت کنید تا موجب پیشگیری از عوارض لمینت سرامیکی پس از آن گردد.

تعادل در مصرف مواد غذایی

باید به این توجه داشت که در مصرف مواد غذایی اگر تعادل رعایت شود، می تواند تا اندازه ای تخریب روکش های لمینت دندان جلوگیری کند. روکش های لمینت به گونه ای است که بعد از مدتی مانند رنگ دندان های طبیعی لکه دار می شود. استفاده از نوشیدنی هایی چون قهوه، نسکافه و چای به دلیل تغییر رنگ روکش های لمینت توصیه نمی شود. همچنین مصرف انواع دخانیات مانند سیگار و قلیون نیز در تغییر رنگ دندان های طبیعی موثر هستند. توصیه شده است پس از استفاده از این خوراکی حداقل یکبار مسواک زده و از دهان شوی های دندان استفاده کنید.  

از مواردی که در سلامتی لمینت های دندان موثر هستند،  پرهیز از خوراکی و نوشیدنی هایی است که ممکن است در طول روز استفاده فرمایید. بعد از انجام فرایند لمینت، دندانپزشک ممکن است دستورالعمل هایی جهت مراقبت از آن ها، برای شما ارائه کند. یکی از آن ها دادن برنامه غذایی به بیماران است. در این برنامه استفاده از برخی خوراکی ها از جمله نوشابه و دیگر نوشیدنی های رنگی اجتناب شده است. برای مثال نشاسته می تواندباعث آسیب رساندن به  بافت دندان ها شود. برای همین استفاده از نان و و یا سیب زمینی توصیه نمی شود.

شهریور 23, 1400 0:51 ق.ظ