پر کردن دندان با مواد سفید

قیمت پر کردن دندان با مواد سفید چقدر است

پر کردن دندان با مواد سفید : هنگامی که دندان ها دچار خرابی پوسیدگی می شوند باید آن ها را ترمیم نمود. پر کردن دندان یکی از رایج ‌ترین و در عین حال قدیمی ‌ترین درمان ‌های دندانپزشکی است. در گذشته به جای استفاده از کامپوزیت از ماده‌ های سیاه و طلا برای ترمیم دندان استفاده می‌ کردند که این امر زیبایی دندان ها را به طور کل از بین می ‌برد. با گذشت زمان و پیشرفت علم مواد دیگری جایگزین شدند که دارای کارایی بهتری بودند. کامپوزیت ماده‌ ای خمیری شکل از ترکیب پلاستیک و سرامیک است که از نظر ظاهری کاملا شبیه به دندان بوده و برای پنهان کردن رنگ بد دندان و پوسیدگی‌ها مورد استفاده قرار گرفته می شود. برای اجرای کامپوزیت، آن را با ماده‌های چسبنده مخصوص بر روی دندان ‌ها تعبیه می کنند. کامپوزیت ونیر ماده ‌ای انعطاف ‌پذیر است که امکان اجرای آن در تمامی قسمت‌ های دندان وجود دارد. از آنجایی که کامپوزیت همرگ دندان است به هیچ عنوان ظاهری مصنوعی ایجاد نخواهد کرد.

سوال اکثر افرادی که برای درمان پوسیدگی دندان خود به مطب ها مراجعه می کنند آن است که قیمت پر کردن دندان با مواد سفید چقدر است؟ برای این سوال نمی توان یک جواب قطعی داد چرا که عوامل بسیاری در قیمت تاثیرگذار هستند. هزینه پر کردن دندان با کامپوزیت ونیر بستگی به میزان پوسیدگی دندان و میزان استفاده از ماده دارد. در صورتی که میزان آسیب دیدگی دندان زیاد باشد، قیمت اجرای کامپوزیت نیز افزایش خواهد یافت. در برخی از مواقع پزشک مجبور است برای اجرای کامپوزیت و پر کردن دندان از مواد شوینده به منظور باکتری زدایی استفاده کند که این امر موجب افزایش هزینه می شود. علاوه بر این موارد گفته شده تا به اینجا موارد دیگری همچون هزینه‌ های کلینیک، دستمزد پزشک و کادر درمانی در قیمت نهایی اجرای کامپوزیت ونیر سپیدنت تاثیر می گذارند. برای اطلاع دقیق از قیمت پر کردن دندان با مواد سفید به دندانپزشک مراجعه نمایید تا در ابتدا میزان پوسیدگی دندان هایتان و میزان کاری که باید روی آن ها انجام شود بررسی شود و پس از آن قیمت دقیق به شما اعلام خواهد شد.

چه کسی باید دندان خود را پر و ترمیم کند

یک سری علائم وجود دارد که باید آن ها را جدی گرفت و به محض مشاهده و مواجهه با آن ها باید در اسرع وقت جهت ارزیابی و یا ترمیم دندان به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کرد. برخی از این علائم شامل موارد زیر می باشد:

 1. وجود سوراخ در دندان
 2. وجود لکه های عمقی تیره در دندان
 3. گیر کردن دندان مواد غذایی در لابلای دندان ها (پوسیدگی دندان از طرفین)
 4. لب پریدگی دندان
 5. شکسته شدن دندان ها
 6. وجود حساسیت به غذاها و نوشیدنی های سرد و گرم
 7. وجود یک یا چندین حفره کوچک در دندان

مزایای پر کردن دندان با کامپوزیت سفید رنگ

 1. ظاهری کاملا طبیعی به علت سازگاری کامل با رنگ دندان ها
 2. بازسازی دندان‌ها به شکلی ایده‌آل و زیبا
 3. اجرای راحت و بدون درد
 4. عدم نیاز به تراشیده شدن مینای دندان جهت نصب
 5. پر شدن قسمت‌های آسیب دیده

معایب پر کردن دندان با کامپوزیت سفید رنگ

لازم به ذکر است که که هیچ چیز در دنیا بی عیب و نقص نیست. از این رو، قبل از اجرای کامپوزیت ونیر سفید بهتر است که از عوارض آن مطلع شوید. این معایب عبارتند از:

 1. حساس شدن دندان نسبت به جویدن غذا
 2. استحکام کم نسبت به سایر روش‌ها
 3. هزینه ی درمان بالا
 4. تغییر رنگ با گذشت زمان
 5. امکان ایجاد ترک‌های ریز و درشت در دراز مدت
 6. امکان نفوذ باکتری در لا به لای دندان در صورت ترک برداشتن

خرداد 10, 1400 11:50 ب.ظ