پالیش کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

در این مقاله مطالبی مفید درباره پالیش کامپوزیت دندان مطالبی مفید را شرح می دهیم. دندان از جمله روش هایی ست که از آن ها در اصلاح طرح لبخند استفاده می شود. ونیر دندان به دو صورت ونیر سرامیکی و ونیر کامپوزیتی می باشد که هر کدام مزایای منحصر به خود را دارند. کامپوزیت ونیر دندان با توجه به قیمت و روش مستقیم درمانی از محبوبیت بسیاری برخوردار است. کامپوزیت دندان یک روش سریع ترمیمی و زیبایی ست که مراحل انجام آن برای هر فک 4 یا 5 ساعت طول می کشد. پیش از انجام کامپوزیت دندان ویزیت و مشاوره ی رایگان توسط دندانپزشک متخصص دندانپزشکی زیبایی انجام می شود.

کامپوزیت ونیر دندان در دو صورت عوارضی نخواهد داشت، فاکتور اول رعایت بهداشت کامل دهان و دندان پس از هر وعده ی غذایی می باشد و فاکتور دوم تبحر و تجربه ی دندانپزشک است. کامپوزیت ونیر در صورت مراقبت درست ماندگاری 5 تا 10 ساله دارند و هم چنین در صورت شکسته شدن قابل ترمیم می باشند. از کامپوزیت ونیر دندان در موارد ترمیمی مختلفی از جمله اصلاح طرح لبخند و پوشش لکه های دندانی، پر کردن فاصله ی بین دندان ها، ترمیم سکشتگی دندان ها و اصلاح فرم دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پالیش کامپوزیت دندان

از جمله فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر زیبایی ظاهری و هم چنین دوام و ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان و اصلاح طرح لبخند پالیش آن پس از اتمام مراحل کامپوزیت می باشد. با پالیش کامپوزیت، سطحی صیقلی و صاف ایجاد شده و در درخشندگی و زیبایی دندان ها تاثیر به سزایی دارد. پس از قرار گیری لایه ی خمیری کامپوزیت بر روی دندان، با استفاده از لایت کیور و امواج نوری،کامپوزیت ونیر سفت و محکم می شود و لازم اس که پس از محکم شدن آن به وسیله ی پالیش زبری و ناهمواری سطح آن بر طرف شود.

یکی از معایب کامپوزیت ونیر دندان، رنگ پذیر بودن آن است ولی در صورتی که کامپوزیت ونیر استفاده شده کیفیت بالایی داشته باشد و هم چنین پالیش کامپوزیت دندان به خوبی انجام شود، رنگ پذیری به حداقل می رسد. پالیش دندان به دو صورت می باشد، اولین پالیش کامپوزیت جزو مراحل کامپوزیت محسوب می شود و پالیش های بعدی پس از تغییر رنگ کامپوزیت و با گذر زمان انجام می گیرد. در صورتی که در اثر مصرف مواد غذایی حاوی رنگ دانه از جمله چای و قهوه کامپوزیت دندان دچار تغییر رنگ شود، می توانید با مراجعه به دندانپزشک خود در کوتاهترین زمان و با پالیش کامپوزیت، دندان های خود را مثل روز اول زیبا و درخشنده کنید.

مراحل پالیش کامپوزیت دندان

پس از چسبیدن خمیر کامپوزیت بر روی دندان و سفت شدن آن پالیش کامپوزیت دندان به دو صورت تک مرحله ای و یا چند مرحله ای انجام می شود. در پالیش کامپوزیت تک مرحله ای با استفاده از پالیشرهای الماس در یک مرحله پالیش دندان به طور کامل انجام می شود. یکی از مهم ترین مزیت های پالیش تک مرحله ای این است که مدت زمان لازم جهت انجام کامپوزیت دندان به حداقل می رسد. در پالیش کامپوزیت چند مرحله ای هر کدام از فرآیندهای کانتورینگ، فینیشینگ و پولیشینگ به صورت جداگانه و با ابزارهای مخصوص به خود انجام خواهد شد. پالیش کامپوزیت چند مرحله ای نسبت به تک مرجله ای زیبایی و ماندگاری بیشتری خواهند داشت. در طول مراحل انجام کامپوزیت دندان هر چه از ابزارهای چرخشی مکرر استفاده شود نتیجه ی پالیش کامپزیت دندان، ناپایدار خواهد بود. جهت پالیش کامپوزیت خود پس از تغییر رنگ آن بهتر است به دندانپزشکی که مراحل کامپوزیت را انجام داده مراجعه شود و با این کار اقدامی سریع در اصلاح طرح لبخند خود بردارید.

هزینه پالیش کامپوزیت دندان

جهت کسب اطلاع از قیمت پالیش کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند با کلینیک مورد نظر خود تماس بگیرید.

تیر 13, 1399 5:40 ب.ظ