هزینه جراحی فک

جراحی فک یا ارتوگناتیک

در این مقاله قصد داریم فاکتورهای مهم که در هزینه جراحی فک موثر هستند را برای شما عزیزان شرح دهیم. در فک سالم دندان های فرد به درستی بر روی هم قرار می گیرد. جراحی فک یا ارتوگناتیک عملی ست که در طی آن فک ها در موقعیت مناسب خود قرار گیرد. جراحی فک سبب می شود تا عملکرد جویدن و در ادامه ی آن سیستم گوارشی اصلاح شده و هم چنین تکلم فرد نیز اصلاح شود. یکی از مهم ترین اثرات جراحی فک، زیبایی و تقارن فک ها می باشد که سبب افزایش اعتماد به نفس و کیفیت زندگی بیمار خواهد شد.

عوامل و فاکتورهای متعددی سبب می شود تا فک افراد در محل مناسب قرار نگرفته و تقارن و زیبایی فک ها بر هم زند. یکی از این فاکتور ژنتیک و عوامل مادرزادی می باشد که سبب رشد نامتقارن فک ها می شود. از جمله عوامل دیگر که سبب مشکلات فکی می شود، ضربه یا تروما می باشد که باعث مشکلاتی در قرار گیری فک ها خواهد شد. در بسیاری از موارد لازم است تا همراه با جراحی فک، ارتودنسی نیز انجام شود تا دندان ها نیز در جای مناسب خود قرار گیرند.

در صورتی که فردی احساس کند که نیاز به جراحی فک دارد لازم است که جهت بررسی لزوم آن به جراح فک و صورت مراجعه کرده تا ضمن معاینه، عکسبرداری های لازم نیز انجام گیرد. بسیاری از مشکلات مربوط به فک و دهان با روش ارتودنسی قابل درمان خواهند بود، بنابراین تایید نهایی جراحی فک توسط جراح انجام می شود. در جراحی فک به طور کلی 3 فرآیند عمده با توجه به نوع ناهنجاری بیمار انجام می گیرد. در فرآیند جراحی فک اصلاح اپن بایت انجام شده و جلو آمدگی یا عقب رفتگی فک ها اصلاح خواهد شد. پس از انجام جراحی فک در دوره ی 6 تا 8 هفته بهبودی استخوان های فک کامل خواهد شد.

به طور کلی در صورتی که جراحی فک توسط متخصص این حوزه انجام شود، عوارضی نداشته و در موارد محدودی برخی علایم و مشکلات احتمالی برای بیمار به وجود می آید. در صورت نیاز به درمان ارتودنسی در کنار جراحی فک، انجام این طرح درمان پیش و یا پس از عمل با تشخیص جراح فک و هم چنین ارتودنتیست انجام خواهد شد. برخی از علایم و عوارض احتمالی پس از جراحی فک، خونریزی و یا عفونت می باشد که در صورت مشاهده باید به پزشک خود مراجعه کنید.

هزینه جراحی فک

هزینه جراحی فک بر اساس فاکتورهای متعددی مشخص خواهد شد که لازم است پس از ویزیت جراح فک و معاینه ی بیمار توسط پزشک تعیین شود.

  • از جمله عوامل تاثیر گذار بر هزینه جراحی فک، محل انجام جراحی ست که توسط جراح فک مشخص می شود.
  • دستمزد جراح فک از دیگر فاکتورهای موثر بر جراحی فک می باشد که بر اساس تخصص و تجربه ی جراح متغیر می باشد.
  • شدت ناهنجاری در فک بیمار نیز در هزینه نهایی جراحی فک موثر خواهد بود. هر چه شدت ناهنجاری و مشکل در فک بیمار بیشتر باشد هزینه جراحی فک بیشتر خواهد شد.
  • هزینه بیهوشی و داروهای استفاده شده در طول دوره ی درمان نیز بر هزینه جراحی فک موثر خواهند بود.
  • درمان های مکمل مانند طرح درمان ارتودنسی و یا کشیدن دندان ها نیز بر هزینه جراحی فک موثر می باشد. هزینه ارتودنسی توسط ارتودنتیست و پس از معاینه ی دندان ها مشخص می شود.

جهت اطلاع از هزینه جراحی فک لازم است که جراح مد نظر خود را مشخص کرده و پس از معاینه توسط پزشک و بررسی شدت ناهنجاری و طرح درمان لازم، قیمت جراحی فک شما تخمین زده شود. در سایت تخصصی دندانپزشکی سپیدنت جراح فک و صورت مورد نظر خود را پیدا کنید.

تیر 12, 1399 6:51 ب.ظ