هر واحد لمینت چند دندان است

هر واحد لمینت چند دندان است ؟ دندان های بد رنگ و فاصله دار بر روی زیبایی لبخند به شدت تاثیر گذار هستند. علاوه بر جنبه ی زیبایی بر روی اعتماد به نفس نیز تاثیرات منفی می گذارند. خوشبختانه با پیشرفت هایی که اخیرا در علم دندانپزشکی صورت گرفته است این مشکلات به آسانی قابل حل هستند. لمینت سرامیکی دندان راهکاری جدید و نوین برای بهبود اینگونه مشکلات دندانی می باشد که در حال حاضر توانسته توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب نماید. ما در ادامه قصد داریم توضیحاتی در خصوص این روش درمانی به شما ارائه دهیم:

لمینت سرامیکی دندان چیست

لمینت در حقیقت یک پوسته ای نازک از مواد دندانپزشکی است که بر روی سطح دندان‌ها گذاشته  می شود. این روش درمانی بیشتر جنبه زیبایی داشته و به وسیله ی دندانپزشک در مطب انجام می‌گیرد.  لایه‌ای که در لمینت سرامیکی بر روی دندان‌ های شخص قرار می‌گیرد بسیار نازک بوده و رنگ آن نیز با توجه به سلیقه و انتخاب بیمار ساخته می‌شود. لمینت دندان در رنگ های متفاوتی وجود دارد و در صورتی که بیمار بخواهد دندان هایش جلوه ای طبیعی داشته باشد باید رنگ آن را نزدیک به دندان های اصلی خود انتخاب نماید. نکته ی قابل توجه آنکه روند انجام کار لمینت متفاوت بوده و هر شیوه مراحل و مواد مصرفی مختص به خود را خواهد داشت.

موارد استفاده از لمینت سرامیکی دندان

لمینت برای آن دسته از افرادی که فرم و ظاهر دندان هایشان نیاز به اصلاح دارد مناسب است.

برای اصلاح چرخش دندان‌ها، نامنظمی مختصر در دندان‌ها

لمینت سرامیکی دندان برای بستن فاصله های مختصر بین دندانی انتخاب کاملا خوبی محسوب می شوند.

برای سفید کردن دندان های زرد و بد رنگی که با روش بلیچینگ سفید نمی شوند.

هر واحد لمینت چند دندان است

اصطلاح واحد دندان در دندانپزشکی در واقع به معنی تعداد دندان هایی است که تحت درمان قرار گرفته اند. هر واحد دندان شامل یک دندان بیمار است  که روی آن درمان‌های مختلفی مانند نصب تاج دندان، کاشت ونیر دندانی یا ترمیم انجام گرفته باشد. نکته ی قابل توجه آنکه هزینه ی کلیه اقدامات دندانپزشکی براساس هر واحد دندان محاسبه خواهد شد.

هر واحد لمینت چند دندان می باشد

 هر واحد لمینت ونیر مخصوص یک دندان می باشد و برای برآورد هزینه لمینت ونیر نیز در ابتدا قیمت هر واحد لمینت بر اساس عوامل مختلفی مانند برند، کشور سازنده، رنگ انتخاب شده و میزان دستمزد دندان پزشک ارزیابی می شود و در نهایت هزینه ی لمینت کل دندان ها بر اساس قیمت هر واحد لمینت مشخص می شود.  

مزایای لمینت سرامیکی دندان

عدم نیاز به بی حسی دندان

لمینت ها دارای ظاهری کاملا طبیعی و بسیارزیبا و درخشان می باشند.

مقاومت به جذب رنگ مواد غذایی و سیگار و قهوه و قلیان و ثبات رنگی در طول زمان

لمینت سرامیکی دندان ازمقاومت و استحکام به نسبت مناسبی برخوردار هستند.

لمینت های دندان طول عمر و دوام مناسبی دارا می باشند.

معایب لمینت دندان

در بعضی مواقع نیاز به تراش محدود دندان وجود دارد و ممکن است مینای دندان مورد آسیب واقع شود.

هزینه ی درمان دندان ها به وسیله یلمینت بالاست و جزو درمان‌های گران قیمت دندانپزشکی به شمار می‌رود و عده ی بسیار زیادی از پس هزینه های لمینت برنمی آیند و به همین علت از آن صرف نظر می کنند.

نیاز به بافت دندانی سالم و مینای مناسب دندان دارد و در مواردی که نسج زیادی از دندان از دست رفته است تجویز نمی‌شود.

لمینت دندان در صورت عدم مراقبت و فشار های شدید مانند جویدن خوراکی های سفت و سخت آسیب دیده و شکسته می شود و در صورت شکستگی باید مجدد هزینه نمود و برای تعویض آن ها اقدام نمود.  

دی 16, 1399 10:17 ب.ظ