مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

مراقبت بعد از کامپوزیت دندان : یکی از فاکتورهایی که در داشتن لبخندهای زیبا دخیل است، داشتن دندان هایی زیبا ودرخشان می باشد. دلیل این اهمیت بالا این است که در هنگام خندیدن، دندان های افراد مشهود و کاملا آشکار می شوند. کامپوزیت دندان مانند دیگر روش های درمانی در حوزه دندانپزشکی به شما در داشتن لبخندی زیبا کمک می کند و در بین جوامع امروزی طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. افرادی که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند، ار این روش برای زیباکردن هرچه بیشتر دندان های خود استفاده می کنند.  


مراقبت بعد از کامپوزیت دندان

روش هایی که در انجام لمینت و کامپوزیت دندان استفاده می شوند، از تنوع زیادی برخوردار بوده و کلینیک های زیادی در سراسر کشور برای ارائه این خدمات به بیماران به وجود آمده اند. سپیدنت مرجع دندان در کشور، تخصصی ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می کند. کامپوزیت ونیر مانند لمینت سرامیکی روکش هایی هستند که بر روی دندان ها قرار گرفته و باعث درخشندگی آن ها  می شوند. این لایه های شفاف به شما لبخندی زیبا هدیه می دهد.

مواد به کار رفته در کامپوزیت

موادی که برای ونیر کامپوزیت به کار می برند، از رزین های کاملا شفاف تولید می شوند. متخصص کامپوزیت دندان در یک جلسه این روکش ها را بر رو دندان های بیمار نصب می کند. انجام این فرایند با دقت بالا انجام می شود. کامپوزیت ها به راحتی کنده نمی شوند و محکم در جای خود قرار گرفته اند. هنگامی که کامپوزیت ها نصب می شوند، باید بر اساس اندازه و فرم دندان های طبیعی صیقل داده شوند. این تراشیدن به دلیل هماهنگی با فرم دندان های طبیعی افراد است در رزینی که برای ساخت استفاده می شود، از ذارت ریزی استفاده شده که جنس آن ها از پلاستیک است. همانطور که می دانیم پلاستیک ها از مواد پلیمری محسوب می شوند که دارای مزیت های خاص خود هستند. رزین هایی که برای دندانپزشکی استفاده می شود، در فرم خمیری استفاده می شوند.

کاربرد کامپوزیت

 یکی از فاکتورهایی که سبب شده است تا افراد زیادی به انجام لمینت و کامپوزیت متمایل شوند، نداشتن اعتماد به نفس کافی در هنگام خندیدن است. عدم اعتماد به نفس ناشی از دندان های زرد و بد فرم می باشد. البته داشتن این گونه دندان ها در دهان بعضی از افراد ریشه وراثتی دارد و به خود آن ها بستگی ندارد. معمولا اکثر افراد برای اینکه بیشتر از درخشندگی دندان های خود استفاده کنند، از لمینت و کامپوزیت دندان استفاده می کنند. متخصص کامپوزیت دندان با استفاده از تکنیک های خاصی پوسیدگی و شکستگی دندان های معیوب را از بین می برد و با روکش های ونیر و پرسلین رنگ بد آن ها را می پوشاند.

مزیت های کامپوزیت دندان

معمولا مدت زمانی که انجام کامپوزیت دندان طول می کشد، نسبت به دیگر روش ها کمتر می باشد و از مزیت های ویژه این روش درمانی است. از کامپوزیت ونیر برای از بین بردن عیوب دندانی همچون ناهنجاری های فک بالا و پایین، از بین بردن فواصل دندان و طراحی لبخندی زیبا استفاده می کنند. همچنین درمان کامپوزیت بدودن درد است.

علاوه بر مشکلاتی که گفت، همچنین برای رفع لکه های دندانی، پوسیدگی ها در ریشه و  از بین بردن شکاف ها بسیار روش کاربردی خواهد بود. برخی از دندانها ممکن است اندازه طبیعی خود را نداشته باشند، برای هماهنگی و ایجاد توازن بین دندان ها این روشی موثر خواهد بود. از دیگر مزیت های این روش این است که هزینه کامپوزیت دندان نسبت به دیگر روش ها کمتر است.

 معایب کامپوزیت

 انجام کامپوزیت ونیر برای دو سته از افراد مناسب نیست، اولی کسانی هستند که مینای دندان آنها دارای ضخامت کمی دارند و با کمی تراش ساییده خواند شد. دومی افرادی هستند که ریشه دندان های آن ها ضعیف است. بعضی مواقع با انجام کامپوزیت ممکن است در ناحیه لثه ها تورم ایجاد شده و باعث خونریزی شود. در این هنگام باید دندان های خود را به دکتر متخصص نشان دهید تا از وضعیت آن ها باخبر شوید.

افرادی که کامپوزیت می کنند، ممکن است کمی به لکه گیری از دندان حساس شوند. این هم از معایب شایع این نوع روش درمانی محسوب می شود. برای انجام کامپوزیت به بهترین شکل سعی کنید به کلینیک های معتبر مراجعه کنید و با بهترین متخصصین در این حوزه مشورت و درمان خود را آغاز کنید. سپیدنت مرجع دندان، تمامی کلینیک هایی که در این حوزه فعالیت می کنند را به شما معرفی می کند. امیدواریم مقاله مراقبت بعد از کامپوزیت دندان برای شما عزیزان مورد رضایت واقع شده باشد.

شهریور 24, 1400 6:57 ب.ظ