متخصص ایمپلنت دندان

متخصص ایمپلنت دندان : کاشت ایمپلنت روشی ست که به وسیله ی آن پایه ای از جنس تیتانیوم خالص که به عنوان ریشه ی دندان محسوب می شود، در استخوان فک قرار گرفته و سبب می شود دندان یا دندان های از دست رفته، جایگزین شوند. با توجه به این که ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد لازم است که بیمار لثه های سالم داشته باشد و استخوان فک به اندازه ی کافی توانایی نگه داشتن ایمپلنت را داشته باشد.در ادامه مقاله با سایت سپیدنت همراه باشید.

انجام مراحل کاشت ایمپلنت به نسبت دیگر درمان ها طولانی تر است به طوری که حدود 3 الی 6 ماه طول می کشد تا پایه ی تیانیومی قرار داده شده با استخوان ها جوش بخورد پس از این مرحله، تاج دندان و روکش ساخته خواهد شد تا بر روی پایه قرار گیرد. پایه ی تیتانیومی ایمپلنت یا فیکسچر به وسیله ی جراحی لثه در استخوان فک قرار می گیرد. در این مرحله در ابتدا بی حسی موضعی انجام شده و سپس جراحی می شود. پس از این قرار گیری مدت زمانی برای اتصال این پایه با استخوان در نظر گرفته می شود. در مرحله ی بعد قالب گیری ایمپلنت انجام شده و در آخر تاج و روکش دندان در لابراتوار ساخته خواهد شد. لازم به ذکر است که پایه و تاج دندان به وسیله ی اباتمنت به هم متصل خواهند شد.

متخصص ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان در نظر اول یک جراحی ساده به نظر می رسد ولی در عمل یک فرآیند پیچیده و در عین حال حساس می باشد که تنها به وسیله ی متخصص ایمپلنت دندان قابل انجام است. بنابراین نمیتوانید با مراجعه به هر کلینیک طرح درمان ایمپلنت دندان را انجام دهید و لازم است که مراکز و کلینیک های تخصصی این حوزه را قبل از مراجعه بیابید. از آن جایی که کاشت ایمپلنت دندان تخصصی و حساس بوده و هم چنین هزینه ی بالایی نیز دارد، مهم ترین فاکتور در قدم اول پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت دندان است. ایمپلنتولوژیست، پریودنتیست، جراح دهان و دندان یا همان متخصص ایمپلنت دندان شخصی است که علاوه بر بخش ساخت ایمپلنت در حوزه ی جراحی نیز دانش و تبحر لازم را داشته باشد. تجربه ی کافی در کاشت ایمپلنت از دیگر نکاتی ست که به هنگام انتخاب متخصص ایمپلنت دندان باید مورد توجه قرار داد. با توجه به این که علاوه بر دو حوزه ی ذکر شده، متخصص ایمپلنت دندان لازم است که جنبه ی زیبایی طرح لبخند را نیز در درمان خود لحاظ کند. متخصص ایمپلنت دندان علاوه بر دوره یعمومی دندانپزشکی، دوره ها و آموزش های مربوط به کاشت ایمپلنت و پروتزهای دندانی را گذرانده و به صورت حرفه ای با مراحل کار آشناست. شما می توانید در سایت سپیدنت از بین متخصص های ایمپلنت دندانی، دندانپزشک مورد نظر خود را بیابید.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان

شما می توانید جهت یافتن بهترین متخصص ایمپلنت دندان فاکتورهای مختلفی را مورد بررسی قرار دهید. اولین راه پرسیدن و بررسی در بین آشنایانی ست که کاشت ایمپلنت را انجام داده اند. شما می توانید از تجربیات این افراد به عنوان اولیت فاکتور یافتن بهترین متخصص ایمپلنت دندان استفاده کنید. جست و جو در اینترنت و بررسی نمونه کارهای متخصصین مختلف از دیگر راه هایی است که می توانید از آن بهره ببرید. سایت سپیدنت مرجعی ست که می توانید در آن با متخصصین مختلف آشنا شوید. یکی دیگر از راه هایی که به وسیله ی آن می توانید بهترین متخصص ایمپلنت دندانی را بیابید این است که به متخصصینی که انتخاب کرده اید مراجعه کرده و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

نکته اخر

با یافتن بهترین متخصص دندان، با اطمینان مراحل کاشت ایمپلنت خود را انجام داده و از جایگزین همیشگی دندان از دست رفته ی خود، لذت ببرید.

اردیبهشت 22, 1399 3:27 ب.ظ