لمینت لومینیرز دندان

لمینت لومینیرز دندان :  این نوع لمینت مشابه روکش های سرامیکی عمل می کند. معمولا از روش های ویژه ای برای پیاده سازی این تکنیک استفاده می شود. در تکنیک لومینیرز ساختار اصلی دندان های بیمار حفظ شده و به مینای دندان ها آسیبی نمی رسد. فرق اصلی این لمینت با لمینت های سرامیکی در جنس روکش های ونیر آن هاست. در لمینت لومینیرز از روکش های چینی جهت عملیات کاشت استفاده شده که ظاهری بسیار زیبا و طبیعی برای دندان های بیماران ایجاد می کنند.

فرق لومینیرز با ونیر دندان


فرایند نصب این دو لمینت باهم فرق می کند، اما لازم است بدانید هر دو روش لبخند جذاب شما را تضمین می کنند. تکنیک لمینت سرامیکی دندان و روکش های لومینیرز  تا حد زیادی ناهنجاری های دندانی را رفع می کنند. قبل از انتخاب باید فاکتورهای مختلفی را برای سنجش هر کدام در نظر داشته باشید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این باره متخصص لمینت سرامیکی به شما مشاوره خواهد داد. در ادامه به برخی از تفاوت های این دو روش پرداخته می شود.

نازکی روکش های لومینیرز


پوسته های لومینیرز دندان ضخامتی در حد 0.3 میلی متر داشته که در قسمت خارجی دندان با ابزارهایی پیشرفته پولیش می شوند. نصب راحت این روکش ها باعث شده است تا بسیاری از متخصصین انجام آن را نسبت به لمینت سرامیکی ترجیح دهند. قبل از انجام این فرایند باید قسمتی از دندان ها تراشیده شوند تا بستر مناسبی برای قرارگیری ونیرهای دندانی مهیا گردد. مزیت ویژه روکش های لومینیرز نسبت به لمینت های سرامیکی دندان تراش کمتر مینای دندان ها است. بنابراین در روش لومینیرز حساسیت های کمتری برای دندان های بیماران به وجود می آیند.

  البته گاهی ممکن است در اثر استفاده از نوشیدنی های خیلی سرد یا خیلی داغ کمی حساسیت ایجاد شود. موارد مختلفی روی اختلاف رنگ روکش های لمینت تاثیرگذار هستند. برای مثال رنگ ماده ای که برای پیوند استفاده می شود و یا سایه های رنگی به کار رفته همگی در این مورد نقش دارند. پوسته های لومینیرز به دلیل شفافیت بالا به رنگ دندان های خود فرد شباهت زیادی داشته و از این نظر دارای مزیت هستند.

آسیب روکش


روکش دندان برای همه افراد مناسب نیست، در برخی ممکن است به دلایلی آسیب ببیند یا شل شود. روکش های لومینیرز هم عاری از این مسئله نیست. مزیت های لمینت لومینیرز بیشتر از عوارض آن بوده و امروزه افراد زیادی به سوی انجام آن متمایل شده اند. سعی کنید با مشورت پزشک مناسب ترین روش اصلاح طرح لبخند را انتخاب کرده و از نعمت لبخندی زیبا بهره کافی داشته باشید.

گاهی اوقات به دلیل موادی که در ساختار روکش لومینیرز وجود دارد، کمی آلرژی و حساسیت برای دندان های فرد ایجاد خواهند شد. این مورد پس از چند روزی از بین می رود. البته پس از اتمام درمان متخصص برای پیشگیری از عوارض های جانبی، داروهای ضد آلرژی برای بیمار تجویز می کند. برخی از حساسیت ها نیز به دلیل نصب اشتباه روکش است. این باعث می شود تا لمینت دندان لق شده و بعد از مدتی کنده شود. بیمار مجبور می شود برای نصب روکش جدید هزینه ای را دریافت کند.