لمینت دندان کج

مقدمه

لمینت دندان کج : در حال حاضر اکثر افراد به دنبال داشتن دندان های زیبا، سفید و به دنبال آن لبخندی جذاب هستند. داشتن دندان‌هایی زیبا و مرواریدی شکل و مرتب در سالیان گذشته بیشتر شبیه به یک آرزو بود اما علم دندانپزشکی این روزها به اندازه ای پیشرفت نموده است که این آرزو را به حقیقت تبدیل نموده است. امروزه در کلینیک‌های دندانپزشکی، بسیاری از مشکلات و عیوبی که در ظاهر دندان‌ها وجود دارند برطرف می‌شوند و پزشکان با به‌ کارگیری مواد و شیوه‌های درمانی مختلف لبخندی زیبا و جذاب را برای افراد خلق می‌کنند. یکی از این روش‌های درمانی طراحی لبخند، لمینت سرامیکی دندان می باشد.

لمینت سرامیکی دندان برای آن دسته از افرادی که از داشتن دندان هایی زیبا و بی نقص محروم هستند درمانی خوب و کاربردی می باشد. در ادامه ی مطلب قصد داریم هر آنچه که لازم است در خصوص این تکنیک دندانپزشکی زیبایی بدانید را به شما بگوییم:

لمینت سرامیکی دندان چیست

لمینت در واقع یک لایه ای نازک از مواد دندانپزشکی می باشد که بر روی دندان‌ها گذاشته می شود و آنها را به فرم و شکل دلخواه مورد نظرفرد تبدیل می‌کند. این روش درمان بیشتر جنبه زیبایی دارد و توسط دندانپزشک در مطب انجام می شود. رنگ موادی که در لمینت استفاده می شود با توجه به سلیقه و انتخاب بیمار انتخاب می شود. برخی از افراد علاقه‌ مند به رنگ‌های بسیار سفید هستند و برخی دیگر تمایل دارند رنگ لمینت‌ها نزدیک به رنگ دندان‌های خودشان باشد تا جلوه ای کاملا طبیعی داشته باشد. نکته ی قابل توجه آنکه روند انجام کار لمینت سرامیکی متفاوت بوده و هر شیوه مراحل و مواد مصرفی مختص به خود را دارا می باشد.  

لمینت دندان کج

لمینت سرامیکی کاربردهای متفاوتی دارد. لمینت سرامیکی سپیدنت در ترمیم لب پر پریدگی، ترک ‌خوردگی و کجی دندان‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند.

لمینت سرامیکی دندان برای سفید کردن دندان های لک داری که با روش بلیچینگ سفید نمی شوند راهکاری مناسب و کاربردی می باشد. همچنین لکه های داخلی ناشی از پوسیدگی یا پرشدگی دندان به این روش اصلاح می‌شود. هنگامی که مابین دندان های جلویی فاصله باشد و فرد علاقه ای به استفاده از ارتودنسی برای درمان نداشته باشد با استفاده از لمینت سرامیکی این امکان وجود دارد که فاصله های مابین دندان ها بسته شود و بدین شکل لبخند زیباتر به نظر برسد.

 

اصلاح ساییدگی و کوتاهی دندان ها

ساییدگی دندان ها و کوتاه شدن به دلایل مختلفی از جمله دندان قروچه، ناهمراستایی دندان‌ها و… رخ می دهد که سبب می شود دندان ها ساییده شده و کوتاه تر به نظر برسند. برای بلند کردن اندازه ی دندان ها لمینت راهکاری مناسب می باشد.

حل کردن چندین مشکل به صورت همزمان

با لمینت می توان چندین مشکل را به شکل همزمان برطرف نمود. به عنوان مثال کج بودن دندان ها وجود فاصله و بدرنگی مشکلات رایجی هستند که با لمینت کاملا برطرف می شوند و از لحاظ وقت و هزینه صرفه جویی قابل ملاحظه ای صورت می گیرد.

معایب لمینت های سرامیکی

بعد ازمتصل شدن لمینت سرامیکی بر روی سطح دندان ها بایدبه خوبی از آن ها مراقبت نمود. لمینت های سرامیکی اکثرا در صورت شکست باید تعویض شوند. عمر متوسط لمینت های سرامیکی در حدود10 سال می باشد که پس از آن باید مجددا تعویض شوند. در روش لمینت سرامیکی مینای دندان ها به مقدار زیادی تراش داده می شوند و این یعنی بعد از آن دندان ها به شکل طبیعی نباید استفاده شوند و حتما باید دارای لمینت سرامیکی دندان باشند. در صورت تراش بیش از حد و رسیدن به عاج دندان، باند ضعیف شده و ممکن است لمینت سریعتر بیفتد.  پس از چسباندن لمینت سرامیکی بر روی دندان رنگ و شکل آن دیگر قابل تغییر نمی باشد. هزینه لمینت  سرامیکی بالاست و همه افراد قادر به پرداخت هزینه ی آن نمی باشند.  

دی 12, 1399 8:52 ب.ظ