لمینت دندان قبل و بعد

لمینت دندان قبل و بعد : لمینت دندان بی شک یکی از بهترین تکنیک هایی است می تواند لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. لمینت دندان قادر است عیوبی همچون بدرنگی دندان ها لب پریدگی و شکستگی های جزئی و حتی فواصل دندانی را برطرف نماید. مهارت و تجربه ی دندان پزشک در اجرای این تکنیک بر روی دندان ها بسیار مهم است. با مشاهده ی عکس های لمنیت سرامیکی دندان قبل و بعد از انجام می توانید به میزان مهارت دندئان پزشک پی ببرید و با خیال راحت کار خود را به او بسپارید.

مزیت های لمینت دندان

  1. سفید و درخشان نمودن دندان ها و زیبایی لبخند
  2. افزایش اعتماد به نفس به دلیل برخورداری از لبند و چهره ای زیبا
  3. ماندگاری و دوام بالا
  4. استحکام بیشتر در مقایسه با تکنیک کامپوزیت دندان
  5. ماندگاری رنگ بیشتر (به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد. )

معایب لمینت دندان

  1. لمینت سرامیکی دندان یک تکینکی است که مربوط به ارتقای جنبه ی زیبایی دندان ها می باشد و به همین علت اگر دندان ها دچار خرابی و یا پوسیدگی باشند لمینت دندان مناسب و کارساز نمی باشد.
  2. افرادی که دندان‌های آن ها به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه فعال ناسالم است نمی توانند و نباید از این تکنیک استفاده نمایند.
  3. کسانی که بر روی سطح دندان های خود مینای کافی ندارند نیز کاندید مناسبی برای اجرای این روش درمانی نیستند.
  4. مواردی همچون دندان قروچه می تواند به لمینت ها فشار وارد کرده و موجب شکسته شدن آن ها شود و به همین دلیل افرادی که دچار این عارضه هستند نیز نباید دندان های خود را لمینت کنند.

مراحل انجام لمینت سرامیکی

در مرحله ی اول دندان پزشک دندان های را کاملا بررسی می کند تا از وضعیت سلامت آن ها مطمئن شود. در صورتی که دندانی دچار پوسیدگی و خرابی باشد، حتی اگر خیلی خفیف و جزئی هم باشد جلساتی را برای ترمیم آن ها مشخص می کند.در مرحله ی دوم دندان ها را کاملا پاکسازی می کند تا هر گونه جرم و پلاک بر روی دندان است برداشته شود. سپس باید مقدار کمی از مینای سطح دندان برداشته شود تا فضای مناسب برای قرار دادن لمینت روی دندان ایجاد شود.

بعد از آنکه دندان پزشک مینای دندان ها را تراشید از دندان ها قالبی تهیه می کند و به لابراتور می فرستد تا لمینت های سرامیکی براساس قالب گرفته شده ساخته شوند. فرآیند ساخت لمنیت های دائمی حدود دو الی سه هفته طول می کشد و در این مدت زمان دندان پزشک لمینت های موقتی را بر روی دندان ها می گذارد. لمینت های موقت به وسیله ی چسب مخصوصی روی دندان ها قرار داده می شوند.

آخرین مرحله

در مرحله ی سوم که آخرین مرحله است نوبت به قرار دادن لمنیت های دائمی می باشد. در ابتدا لمینت های موقت از روی دندان ها برداشته می شوند. دندانپزشک قبل از آنکه بخواهد لمینت های دائمی را روی دندان ها بگذارد در ابتدا با سیمان مخصوص، آن را روی دندان قرار می دهد تا تناسب و رنگ آن را بررسی نماید. قیمت روز لمینت دندان در صورت لزوم، آن را مرتبا برداشته، برش می دهد تا در نهایت به تناسب مورد نظر برسد. سپس دندان شما را تمیز کرده، جلا می دهد و مقداری هم سطح دندان را زبر می ‌کند تا اتصال قوی ‌تری ایجاد شود.

پس از آن سیمان مخصوصی که یک رزین حساس به نور می باشد را به روکش اعمال کرده سپس و آن را بر روی دندان ها می گذارد. هنگامی که روکش در محل درست خود قرار گرفت، وی نور درمانی خاصی را به آن می‌ تاباند تا بدین شکل مواد شیمیایی در سیمان فعال شده و سفت شدن آن تسریع شود. دندان پزشک در آخر سیمان های اضافی را پاک نموده و در صورت نیاز تنظیمات لازم را انجام می دهد.

مرداد 7, 1400 12:59 ب.ظ