قیمت کامپوزیت کاریزما

قیمت کامپوزیت کاریزما به سبب کیفیت عالی و استحکام بالا در مقایسه با سایر کامپوزیت های بی کیفیت بالاتر است. این کامپوزیت ساخت کشور آلمان می باشد و کشور آلمان نیز یکی از آن دسته کشورهایی است که در تولید کامپوزیت های با کیفیت بسیار عالی عمل نموده است. کاربرد دیگر این کامپوزیت، اسپلینت کردن دندان ها می باشد و از مزایای آن عدم چسبندگی به قلم است. عدم پسبندگی به قلم ویژگی بسیار مهمی می باشد در واقع چسبندگی کامپوزیت ونیر به ابزارها و قلم می تواند یکی از موارد تعیین کننده در انتخاب برند کامپوزیت باشد. کامپوزیت های بسیاری بودند که پالیش بسیار خوب و یا فیلر بالایی داشتند اما به علت چسبندگی فراوان کنار گذاشته شدند.

ونیر کامپوزیت یک روش درمانی برای ترمیم و زیبایی دندان های جلو و برطرف نمودن عیوب ظاهری آن ها استفاده می شود. به علت این موضوع لازم است که در انتخاب برند کامپوزیت دقت لازم را داشت تا بهترین گزینه را انتخاب نمود. مهم ترین خصوصیتی که سبب می شود انواع مارک کامپوزیت ونیر دندان از یکدیگر متمایز شوند مواد سازنده و اندازه ذرات به کار رفته در ساخت رزین کامپوزیت است. در ادامه مطلب قیمت کامپوزیت کاریزما قصد داریم در خصوص مواد سازنده کامپوزیت ونیر صحبت کرده و شما را با برندهای معتبر دیگر کامپوزیت آشنا سازیم:  

میکروفیل

میکروفیل ها در حقیقت اصلی ترین مواد تشکیل دهنده رزین کامپوزیت محسوب می شوند. میکروفیل ها به طور متوسط کوچک ترین اندازه ذره را دارا هستند و به همین علت آن ها نسبت به سایر رزین های کامپوزیتی، تخلخل کمتری دارند و بعد از پولیش شدن، براق تر به نظر می آیند. کامپوزیت ونیرهایی که از جنس میکروفیل می باشند با گذشت زمان براقیت و شفافیت خود را از دست نداده و از مقاومت بسیار بالاتری در مقایسه با کامپوزیت های دیگر در مقابل سایش برخوردار هستند. همچنین میکروفیل ها دیرتر زرد می شوند و تجمع پلاکت روی آنها کمتر مشاهده می‌ شود. به همین دلیل سازگاری رزین های کامپوزیت ونیر میکروفیل با بافت های دهان و دندان بسیار بیشتر است. شفافیت کامپوزیت ونیر میکروفیل به علت بازتاب نور فوق‌العاده، روی دندان ها کاملا طبیعی به نظر می رسد.

میکروهیبرید

میکروهیبرید ها می ‌توانند روی لایه عاج دندان نیز فرم دهی شوند. این نوع رزین کامپوزیت ونیر از مقاومت بالایی برخوردار است و حتی برای حمایت از لایه میکروفیل مینای دندان نیز گزینه مناسبی محسوب       می شود. اندازه ذرات میکروهیبرید نسبت به نانو فیل و میکروفیل بزرگتر است و به همین علت مقاومت آن در برابر زرد شدن کمتر خواهد بود از طرف دیگر به علت داشتن ذرات بزرگتر خواص استحکامی آن بالاتر است. میکروهیبرید ها از سه نوع کامپوزیت متفاوت ساخته می شوند و برای پوشاندن دندان‌هایی که تغییر رنگ داده اند بسیار مناسب می باشند.

نانوفیل

کامپوزیت‌ونیر نانوفیل با ترکیبی از تکنولوژی فیلرهای قدیمی با ذرات نانو بسیار مستحکم و با مقاومت بالا تولید شدند که از لحاظ ظاهری نیز کاملا طبیعی به نظر می رسند و این طبیعی بودن سبب زیبایی بیشتر آن ها شده است. در حال حاضر دو نوع رزین کامپوزیت نانوفیل به نام های رزین نانوفیل کامل و رزین نانو هیبرید در بازار موجود می باشد. رزین نانو فیل کامل، ذراتی با اندازه نانو در ماتریس رزین دارند. در صورتی که نانوهیبریدها حاوی ذرات بزرگتری اطراف ذرات به اندازه نانو می باشند. قیمت کامپوزیت کاریزما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت که رزین های نانوفیل نسبت به تجمع پلاک یا زرد شدن در طول زمان به اندازه میکروفیل ها مقاوم نیستند و در مقایسه با رزین های میکروهیبرید سطح صیقلی تری دارند.

مارک های مشهور کامپوزیت ونیر دندان

  1. بیسکو
  2. Coltene         
  3. DMG America         
  4. DMP Dental
  5. Ivoclar Vivaden
  6. Kerr
  7. Tokuyama Dental America
  8. SDI

اسفند 29, 1399 10:28 ب.ظ