قیمت کامپوزیت دندان

قیمت کامپوزیت دندان : کامپوزیت ها از رزین ها به حساب می آید و از ماده های متنوع در صنعت پزشکی به حساب می آید. مواد کامپوزیت در کنار ارتودنسی می توانند از نظر نوع سختی، پولیش پذیری و ضریب شکست نوری طبقه بندی شوند. کامپوزیت های بسیاری وجود دارند که استحکام بالایی دارند و از نوع سفید رنگ و درخشان آن می باشند ولی برای استفاده دندان مناسب نمی باشند.

 کامپوزیت ها برای این که برای دندان ها کاربرد داشته باشد باید قابلیت لایه به لایه را داشته باشد و از متریال های مهم آن مقاومت در برابر شکستگی و درخشندگی بالا باشد. هرچه درجه مواد کامپوزیت بالاتر باشند، برای استفاده دندان ها مناسب تر می باشند. کامپوزیت دندان باید به نحوی باشد تا دندان ها حالت طبیعی به خود داشته باشد و هرچه این امر بهتر صورت بگیرد قیمت کامپوزیت بالاتر می رود.

 یک نوع کامپوزیت دندان، کامپوزیت ونیر می باشد که در آن از ماده کامپوزیت به صورت خمیری به دندان ها چسبانده می شود و باعث می شود که دندان ها انعطاف پذیری بالایی به خود بگیرند و درخشندگی آن ها بالا باشد. کامپوزیت هایی که برای دندان ها به کار برده می شود دارای دوام بالایی هستند و باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر دندان ها می شود. این روش به گونه ای است که هیچ صدمه ای به دندان وارد نمی شود. از ویژگی های کامپوزیت دندان آن است که باعث می شود تا دندان ها با گذشت زمان رنگ سفید و درخشندگی خود را از دست ندهند.

 در این روش کامپوزیت دندان، به وسیله متخصص پروتزهای دندانی بر روی دندان بیمار قرار می گیرد. دندانپزشک این کار را بسیار حساس و با دقت انجام می دهد. بعد از آن که دندانپزشک کامپوزیت را روی دندان ها قرار داد، به وسیله نوری با طول موج مشخص روی دندان ها تابانده می شود که سبب می شود پولیشی هموار و صاف روی دندان ایجاد می شود.

نحوه قیمت گذاری

قیمت گذاری برای کامپوزیت دندان با توجه به نوع انجام دادن آن انجام می شود:

 • در مرحله اول باید تمامی دندان ها کاملا شسته شوند تا برای گذاشتن کامپوزیت بر روی آن ها آماده شوند. شستن به آن دلیل است که روی دندان ها جرمی نگیرد و کاملا تمیز و بدون جرم باشند.
 • بعد از آن که دندان ها شسته شدند باید به طور کامل خشک شوند تا هیچگونه رطوبتی روی دندان وجود نداشته باشد.
 • پس از خشک شدن دندان ها باید سطح دندان به وسیله مواد اسیدی متخلخل شود تا کامپوزیت به راحتی روی دندان چسبانده شود.
 • با اسیدی کردن سطح دندان، چسبی مخصوص روی دندان زده می شود تا کامپوزیت روی دندان قرار بگیرد. برای رسیدن به نتیجه مطلوب ممکن است این مقدار کم و زیاد شود.
 • بعد از زدن چسب مخصوص، نوری با طول موجی معین روی سطح دندان تابیده می شود تا کامپوزیت روی سطح دندان به خوبی چسبیده شود.
 • با قرارگیری کامپوزیت روی دندان، فرم گیری توسط دندانپزشک صورت می گیرد.

یکی از فاکتورهای مهم که یک پزشک معالج باید داشته باشد، دانش کافی و تجربه بالا است که این دو عامل باعث می شود تا عمل کامپوزیت دندان با کیفیت بالا صورت گیرد.

کاربرد های کامپوزیت دندان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کامپوزیت دندان دارای کاربرد هایی است که در یزر بیان می کنیم:

 • برای پرکردن دندان های جلویی استفاده می شود.
 • دندان هایی که در سطح وسیع خراب شده اند را پر می کند.
 • برای ترمیم دندان های شکسته کاربرد دارد.
 • برای پرکردن بین دندان ها استفاده می شود.
 • باعث زیبایی و جلوه دادن به دندان ها می شود.

سعی می شود که کامپوزیت دندان با کیفیت بالایی انجام شود تا افراد با داشتن دندان هایی براق و سفید، هنگام لبخند زدن اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.

دی 29, 1398 7:27 ق.ظ