قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی

قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی : کامپوزیت دندان خرگوشی روشی کارآمد سریع و راحت برای پوشاندن این عیب ظاهری دندان می باشد. دندان خرگوشی به آن مدل دندان های گفته می شود که در فک بالا جلوتر از فک پایین قرار گرفته اند. خیلی از افراد به فرم ندان خرگوشی علاقه مندند و مایلند تا دندان هایشان کمی حالت خرگوشی داشته باشد زیرا اعتقاد دارند که این مدل دندان ها موجب بامزه نشان دادن چهره می شوند اما در این بین افراد دیگری هستند که دوست دارند کل دندان های فک بالایشان صاف و کاملا یکدست دیده شود. با کمک کامپوزیت ونیر دندان می توان دندان ها را کاملا صاف و یکدست نمود اما مسئله ای که در خصوص این تکنیک درمانی وجود دارد بحث قیمت است.

سوال اکثر افرادی که برای کامپوزیت دندان به مطب ها مراجعه می کنند این است که قیمت کامپوزیت ونیر دندان خرگوشی چقدر است؟ در پاسخ باید بگوییم که نمی توان یک هزینه ی صد در صد و قطعی اعلام نمود چرا که عوال بسیاری هستند که بر روی قیمت تاثیر می گذارند. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان های جلو، کیفیت و برند موادی است که استفاده می شود. فرق ونیر با کامپوزیت برندهای مختلفی از کامپوزیت ونیر دندان در بازار موجود است که قیمت های متفاوتی را بر اساس کیفیت خود دارند. همچنین دیسک های ساینده و پالیش نیز کیفیت و برندهای متنوعی دارد. علاوه بر این موارد دیگری همچون شدت اختلال و ناهنجاری دندان همچنین دستمزد دندانپزشک نیز بر قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی موثر است.

علت شکل گیری دندان خرگوشی

کودکانی که بعد از رشد دندان های دائمی خود همچنان عادت مکیدن انگشت خود را حفظ کنند موجب بروز تغییرات دائمی در ساختار فک و دندان خود می‌ شوند. لازم به ذکر است که مکیدن انگشت پس از 4 سالگی احتمال ابتلا به دندان خرگوشی را افزایش می دهد.

عادت دادن زبان به پشت دندان های جلویی

این عمل باعث وارد شدن فشار به دندان و قوس دهان می شود که ممکن است تناسب و تراز فکر را از بین ببرد.

دندان قروچه و سایش دندان

وارد شدن فشار زیاد روی دندان ها می تواند یکی از علت های ابتلا به دندان خرگوشی باشد فشار و سایش دندان ها می تواند باعث رانش آنها به سمت بیرون شود.

عوامل ژنتیکی و وراثتی

همانطور که می دانید بخشی از سلامت هر شخص به مسائل ژنتیکی وی بستگی دارد. این احتمال وجود دارد که عارضه ی دندان خرگوشی را از یکی از خویشاوندان و اقوام خود به ارث برده باشد.  

مزیت کامپوزیت در مقایسه با سایر روش های اصلاح طرح لبخند

  1. یکی از بزرگترین مزیت های اصلاح فرم دندان ها با کامپوزیت های ونیر است که در این روش نیازی به تراشیدن مینای دندان ها وجود ندارد و در واقع مینای دندان در این روش هیچگونه آسیبی نخواهد دید.
  2. کامپوزیت ها ظاهری طبیعی مانند دندان های خود فرد دارند.
  3. در صورتی که کامپوزیت ونیر سپیدنت به هر دلیلی دچار آسیب و یا شکستگی شند به آسانی می توان آن ها را ترمیم نمود.
  4. کامپوزیت دندان روشی سریع و کارامدتر در مقایسه با روش های دیگر همچون لمینت سرامیکی و ارتودنسی می باشد.
  5. قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی در مقایسه با سایر روش های اصلاح طرح لبخند کمتر است.
  6. کامپوزیت ها بسیار مقاوم بوده و از استحکام خوبی برخوردار می باشند.

           

معایب کامپوزیت در مقایسه با سایر روش های اصلاح طرح لبخند

  1. یکی از بزرگترین معایب کامپوزیت ها این است که بسیار مستعد رنگ و لکه هستند و به همین علت باید به خوبی از آن ها مرافبت نمود و تا جایی که ممکن است از خوردن خوراکی های رنکگی اجتناب نمود.
  2. طول عمر کامپوزیت ها از لمینت های سرامیکی کمتر است.
  3. اگر دندان ها به شدت نامرتب باشند کامپوزیت دندان راهکار مناسبی برای اصلاح طرح لبخحند نیست.

خرداد 18, 1400 2:14 ق.ظ