قیمت ونیر کامپوزیت در کرج

قیمت ونیر کامپوزیت در کرج چقدر است

قیمت ونیر کامپوزیت در کرج تحت تاثیر عوامل گوناگونی می باشد و کاملا متغیر است. یکی از عواملی که به شدت روی قیمت ونیر کامپوزیت در کرج موثر است، دستمزد دندانپزشک است. این که متخصص دندانپزشک چقدر تجربه دارد و در کدام منطقه مکانی دارای مطب می باشد همگی جزو مواردی هستند که روی دستمزد وی تاثیرگذارند. از دیگر عوامل موثر روی قیمت ونیر کامپوزیت برند و کشور سازنده مواد کامپوزیت ونیر دندان می باشد. کامپوزیت ها در بازار دندانپزشکی دارای برندهای متفاوت و گوناگونی بوده و هر برند نیز کیفیت و عمر متفاوتی با برندهای دیگر در بازار دارد. نکته ی جالب توجه آنکه بهترین برندهای کامپوزیت برای کشورهای آمریکا و ژاپن و آلمان و سوییس می باشد. این کامپوزیت در مقایسه با کامپوزیت های دیگر گران قیمت تر اما باکیفیت تر می باشند.

تعداد واحد کامپوزیت دندان نیز در قیمت موثر است. طبیعتا اگر تعداد دندان هایی که باید کامپوزیت شوند بالا باشد قیمت نیز افزایش پیدا خواهد کرد. لمینت سرامیکی دندان ، نکته ی دیگر آنکه دندانپزشک قبل از آنکه بخواهد دندان ها  را کامپوزیت نماید در ابتدا وضعیت سلامت آن ها را بررسی می کند. اگر دندان ها دچار خرابی و پوسیدگی باشند باید اول آن ها ترمیم شوند و هزینه ی ترمیم به هزینه ی کامپوزیت اضافه خواهد شد.

نحوه پرداخت هزینه کامپوزیت دندان

از آنجایی که کامپوزیت ونیر دندان یک روش درمانی برای زیباتر کردن دندان ها می باشد، بیمه به هیچ عنوان هزینه ی آن را تقبل نمی کند و خود فرد باید تماما آن را پرداخت کند. پرداخت هزینه کامپوزیت دندانی در مراکز درمانی مختلف متفاوت است. لمینت سرامیکی سپیدنت از آنجایی که ممکن است برخی از افراد توان پرداخت هزینه به صورت یکجا را نداشته باشند دندانپزشکان هزینه را به شکل اقساطی دریافت می نمایند. اقساط طولانی مدت نمی باشند و طی چندین جلسه یا نهایتا چندین ماه باید پرداخت شوند. مبلغ قسط بندی نیز به دندانپزشک و شرایط اقتصادی فرد بستگی دارد.

 

مراقبت از کامپوزیت های دندان

به طور کلی طول عمر و ماندگاری کامپوزیت ها چیزی در حدود 5 تا 7 سال می باشد اما اگر به موارد و اصول بهداشتی توجهی نداشته باشیم سلامت کامپوزیت ها به خطر افتاده و در نتیجه طول عمرشان کاهش پیدا خواهد کرد. در صورت رعایت نکردن اصول و موارد بهداشتی باید در آینده ای بسیار نزدیک مجدد هزینه هایی را بابت ترمیم کامپوزیت ونیر پرداخت کنیم. برای صرفه جویی در اینگونه هزینه ها بهتر است به خوبی از کامپوزیت ها مرقبت شود. اقدامات زیر می تواند در راستای افزایش طول عمر کامپوزیت ها موثر باشد:

 

 عدم استعمال دخانیات و سیگار

دخانیات از جمله سیگار باعث زرد شدن کامپوزیت های ونیر دندان و همچنین پوسیدگی های دندان می شود. برای داشتن کامپوزیت زیبا و با دوام بالا بهتر است تا جای ممکن از استعمال دخانیات و سیگار خودداری شود.

 

کاهش مصرف غذاها و خوراکی های رنگی

کامپوزیت ها برخلاف لمینت های سرامیکی به شدت مستعد رنگ و لکه هستند. نوشیدن قهوه و  نوشیدنی ها و به طور کلی خوراکی های رنگی در طولانی مدت باعث کدر شدن و لکه لکه شدن کامپوزیت دندانی می شود. البته اگر بعد از مصرف اینگونه خوراکی ها، دندان های خود را بشویید و مسواک بزنید، دچار اینگونه عوارض نخواهید شد اما بهتر این است که تا جایی که ممکن است کمتر از اینگونه  خوراکی ها و مواد غذایی مصرف شود.

پرهیز از دندان قروچه و عادات بد دهانی

دندان قروچه و عادات بد دندانی باعث شکستگی، لب پریدگی و افتادن کامپوزیت دندان شده و آسیب هایی به دندان ها نیز وارد می کند. با ساییدگی دندان ها به هم به تدریج مینای دندان آسیب دیده و دندان ها حساس و دردناک می شوند.

خرداد 28, 1400 5:09 ب.ظ