قیمت لمینت بدون تراش دندان

قیمت لمینت بدون تراش دندان به روش های مختلفی تعیین می شود که ما در این مقاله دو مورد از مهم ترین آن ها را بیان می کنیم:

لمینت سرامیکی :

در این روش از لمینت های سرامیکی استفاده شده است. سرامیک ها به نوعی مانند چینی ها هستند و ممکن است با یک ضربه خورد شوند. این لمینت ها دارای ظاهری زیبا و منحصر به فرد اند که باعث جلوه ای زیبا در دهان می شوند. این لمینت ها در برابر تغییر رنگ بسیار حساس بوده و به راحتی رنگ شفاف آنها دچار تغییر نمی شود. این لمینت ها نسبت به لمینت های کامپوزیتی مقاومت بالایی دارند و از نظر کیفیت نیز ارجح تر می باشند. ونیرهای این لمینت ها در قالب هایی در لابراتور طراحی و ساخته می شوند. تنها مورد آن است که این لمینت ها در مقایسه با لمینت های دیگر هزینه های بالاتری دارند و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نیستند.

لمینت های کامپوزیتی:

در این نوع لمینت که به عنوان لمینت بدون تراش دندانشناخته می شود، تنها در صورت لزوم دندان ها تراش داده خواهد شد و سطح دندان نسبت به لمینت های سرامیکی کمتر صیقل داده می شود. حتی در شرایطی به لمینت های کامپوزیتی تراش کمتری داده می شوند. در کامپوزیت ها تنوع رنگ در کامپوزیت ها بالا می باشد و سطح آن ها نسبت به لمینت های سرامیکی براق تر می باشد. کامپوزیت ها به نحوی هستند که به راحتی نور خورشید از آن ها عبور می کند .

 لمینت به روش کامپوزیتی نسبت به لمینت به روش سرامیکی ارزان تر می باشد و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر نیز هست. بعضی از افراد ممکن است به دلیل استفاده از سیگار و بعضی مواد غذایی دندان های زرد و تیره داشته باشند که می توانند با هزینه ای کم برای کامپوزیت کردن دندان های خود اقدام کنند.

 یکی از مزیت های لمینت دندان آن است که آن ها در کنار هم یکدست و یکپارچه می شوند و فضاهای خالی بین دندان ها پر می شود. برای بعضی افراد ممکن است که کمی فرورفتگی و یا برآمدگی روی دندان های آنها وجود داشته باشد که در این صورت باید برای یکدست کردن آن ها اقدام کنند.ممکن است که در اثر تصادف دندان فرد آسیب ببیند یا ترک بخورد در این صورت فرد می توانند به جای آن دندان آسیب دیده از لمینت سرامیکی یا کامپوزیتی استفاده کند.

کامپوزیت ها طوری ساخته می شوند که وقتی فرد لبخند می زند باعث ایجاد جلوه ای خاص روی صورت آن فرد می شود.

قیمت لمینت بدون تراش دندان

در تهران برای قیمت لمینت نوعی تعرفه وجود دارد که در آن حدود قیمت لمینت دندان مشخص شده است. در تهران حدود قیمت لمینت دندان بین 200 تا 1.500 هزارتومان بوده است که بر حسب نوع لمینت این حدود قیمت فرق می کند. قیمت لمینت های سرامیکی گران تر از لمینت های کامپوزیت می باشد. در هنگام لمینت سرامیکی نیم میلیمتر از دندان برای صیقل کاری تراش داده می شود. حجم این تراش بسیار کم است و از آن برای صیقل روکش دندان های فرد استفاده می شود.

شکستگی

خود افراد در دوام لمینت ها موثر هستند. اگر افراد از اصول ایمنی لمینت استفاده کنند در این حالت دوام و عمر لمینت بالا می رود و احتمال شکستگی و ترک خوردن لمینت به حداقل می رسد. اگر لبه دندان لب پر شود با استفاده از روش های ترمیم این مشکل حل می شود. ترمیم با استفاده از کامپوزیت انجام می گیرد. لمینت های سرامیکی نسبت به لمینت های کامپوزیتی بسیار حساس تر و با ظرافت تر می باشد. مراکز دندانپزشکی می کوشند هر دونوع لمینت را با کیفیت بالا به مشتریان عزیز ارائه کنند.

جهت ویزیت و مشاوره ی رایگان با کلینیک مورد نظر خود در ارتباط باشید.

تیر 23, 1399 11:41 ق.ظ