قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی به عنوان درمان ناهنجاری های دندان متفاوتی دارد. عوامل مختلفی بر قیمت ارتودنسی که گاهی همراه با پیچیدگی های مربوط به خود می باشد، موثر است. در بسیاری از کلینیک های دندانپزشکی پس از مشخص شدن قیمت ارتودنسی، با شروع درمان هزینه به صورت اقساطی دریافت می شود.

ارتودنسی برخلاف بسیاری از درمان های دیگر در حوزه ی دندانپزشکی مانند ایمپلنت دارای قیمتی به مراتب پایین تر است.

قیمت ارتودنسی حتی در مراکز و شهرهای مختلف نیز متفاوت است به طور مثال در شهرهای بزرگ به دلیل رقابت بالا و جذب بیماران بیشتر توسط پزشکان، قیمت ارتودنسی کمتر است.

در سایت مرجع تخصصی دندانپزشکی سپیدنت می توانید در میان بهترین ارتودنتیست های کشور، کلینیک مورد نظر خود را پیدا کنید.

عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی

عوامل مختلفی بر قیمت ارتودنسی موثر است. از جمله این عوامل می توان به موراد زیر اشاره کرد.

نوع و شدت ناهنجاری دندان های بیمار

شدت ناهنجاری از جمله عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی می باشد به طوریکه هر چه شدت ناهنجاری بیشتر باشد هزینه های مرتبط با ارتودنسی افزایش می یابد. به طور طبیعی لازم است که دندان ها به صورت هم تراز با یکدیگر قرار گیرند و به اصطلاح اکلوژن یا همان جفت شده هستند، در صورت هر گونه انحراف در جفت شدن دندان ها، ناهنجاری و یا مال اکلوژن ایجاد خواهد شد.

لزوم جراحی یا کشیدن دندان

در بسیاری از بزرگسالان نوع ناهنجاری به گونه ای است که لازم است برخی از دندان ها کشیده شود و یا جراحی های کوچکی روی لثه انجام گیرد. کشیدن دندان ها سبب طولانی شدن دوره ی درمان و افزایش قیمت ارتودنسی خواهد شد.

نوع درمان و ارتودنسی مورد استفاده

ارتودنتیست پس از معاینه و بررسی شرایط بیمار، طرح درمان مناسب را ارائه می دهد. با توجه به نوع درمان مورد استفاده و نوع ارتودنسی که به صورت ثابت و یا متحرک استفاده شود، هزینه های درمان متفاوت خواهد بود.

ارتودنسی ثابت به وسیله ی براکت ها با جنس های مختلف از جمله سرامیکی و فلزی انجام می گیرد. استفاده از براکت های سرامیکی نسبت به براکت های فلزی دارای قیمت بالاتری می باشد.

ارتودنسی ثابت با سیم لینگوال، از آنجایی که نیاز به لابراتوار دارد به نسبت دیگر ارتودنسی های ثابت گران تر است. با توجه به قیمت بالای ارتودنسی لینگوال روش متداولی در ارتودنسی نیست.

ارتودنسی دیمون و ارتودنسی نامرئی نیز از ارتودنسی معمولی به مراتب گران تر می باشد.

کیفیت مواد و تجهیزات مورد استفاده

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی کیفیت و برند تجهیزات و متریال مورد استفاده می باشد. برند های با کیفیت دارای اختلاف قیمت قابل توجهی با دیگر برندها می باشند.

از آن جایی که ارتودنسی درمانی موثر و زمان بر می باشد توصیه می شود که جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه هم چنین عدم حصول نتیجه لازم است در مراکز و کلینیک های معتبر و قیمت معقول انجام گیرد.

 با دقت در انتخاب کلینیک مورد نظر و هم چنین ارتودنتیست ماهر در سایت تخصصی دندانپزشکی سپیدنت می توانید با اطمینان از کیفیت مواد، درمان خود را شروع کنید.

تخصص و تبحر ارتودنتیست

تجربه و تخصص ارتودنتیست نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی می باشد. تبحر ارتودنتیست در نتیجه ی موفقیت آمیز این روش درمانی بسیار موثر خواهد بود.

مدت زمان درمان

با توجه به طرح درمان مورد نظر ارتودنتیست و جلسات لازم برای ارتودنسی، قیمت ارتودنسی متفاوت خواهد بود. هرچه طول درمان بیشتر باشد، قیمت ارتودنسی نیز بالاتر خواهد بود.

سن بیمار

از جمله مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ارتودنسی سن بیمار می باشد. در سنین پایین تر، قیمت ارتودنسی کمتر خواهد شد.