قیمت ارتودنسی لینگوال

آشنایی با ارتودنسی لینگوال

قیمت ارتودنسی لینگوال : ارتودنسی لینگوال، یکی از روش های مرتب سازی دندان هاست که در آن دستگاه ارتودنسی یا بریس های دندان دیده نمی شوند. این روش بسیار مناسب کسانی است که تمایل ندارند کسی متوجه شود آنها در حال استفاده از ارتودنسی برای نظم بخشیدن به دندان هایشان هستند. بریس هایی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد، کاملا شبیه همان هایی هستند که شما در ارتودنسی های عادی و معمولی می بینید، اما تفاوتی که دارند در محلی است که این بریس ها نصب می شوند.

در ارتودنسی لینگوال، دستگاه ارتودنسی در پشت دندان ها قرار گرفته و به همین دلیل بقیه افراد نمی توانند آنها را مشاهده کنند. نکته ای که در مورد این روش باید توجه شود، مراجعه به دندانپزشکی است که قرار است این عملیات را بر روی دندان ها انجام شود. از آنجایی که استفاده از این روش نیز سختی های خود را دارد، پزشکی که شما به او مراجعه می کنید، باید از توانایی و مهارت زیادی برخوردار باشد. زیرا عمل قرار دادن این بریس ها در پشت دندان ها کار راحتی نبوده و نیاز به تجربه زیادی دارد. پس به هنگام انتخاب این روش، سعی کنید این نکته مهم را حتما مد نظر قرار دهید و به هر دندانپزشکی مراجعه نکنید.

فاکتورهای موثر بر قیمت ارتودنسی لینگوال

برای مرتب کردن و جا به جا کردن دندان ها با استفاده از ارتودنسی لینگوال، دندانپزشک ابتدا یک قالب از دندان های شما تهیه می کند. سپس این قالب به آزمایشگاه فرستاده می شود تا براکت هایی متناسب با اندازه دهان و دندان شما، تولید شود. برای آنکه براکت ها شکل اصلی خود را حفظ کنند، به شکل موم ساخته می شوند و سپس در یک محفظه ای از جنس پلاستیک آنها را نگهداری می کنند.

بعد از آنکه کار آماده سازی قالب و تولید براکت ها به اتمام رسید، مرحله اصلی نصب بر روی دندان شروع می شود. دندان پزشک یک چسب مخصوص بر قسمت پشتی دندان ها قرار داده و سپس براکت های ارتودنسی لینگوال را بر روی این چسب ها قرار می دهد. محفظه پلاستیکی که گفتیم برای حفظ شکل براکت ها مورد استفاده قرار می گیرد در این مرحله از براکت ها جدا شده و به دور انداخته می شود. بعد از آنکه براکت ها در جای خود قرار گرفتند، دندانپزشک سیم هایی که به آنها سیم های قوس دار ارتودنسی گفته می شود، بر روی دندان نصب می کند. وظیفه ای که این سیم ها به عهده دارند، وارد آوردن فشار به دندان ها و حرکت دادن آنها است تا بتوانند شکل منظمی پیدا کنند.

قیمت ارتودنسی لینگوال سپیدنت

یکی از مهم ترین مزیت هایی که استفاده از ارتودنسی لینگوال دارد، پنهان ماندن کل دستگاه از دید بقیه افراد است. برخی دوست ندارند این دستگاه توجه دیگران را به خود جلب کند و سوالاتی از آنها در این رابطه بپرسند. تصور کنید شما در حال استفاده از این روش برای مرتب کردن دندان هایتان هستید، تا زمانی که مخاطب شما در گفتگو به داخل دهانتان دقت نکرده و بریس های داخلی را نبیند، به هیچ عنوان متوجه نخواهد شد که دستگاه ارتودنسی در دهان شما وجود دارد.

نکته مثبت دیگری که می توان در رابطه با این روش به آن اشاره کرد، قرار داشتن دائمی و همیشگی دستگاه ارتودنسی بر روی دندان هایتان است. از آنجایی که شما مجبور نخواهید بود این دستگاه را از دهان خود خارج کنید، بنابراین می توانید از فعالیت دائمی آن بر روی دندان هایتان اطمینان کامل داشته و مطمئن باشید که هر چه زودتر نتیجه دلخواه شما ظاهر شود.

دی 10, 1399 11:29 ب.ظ