قيمت كامپوزيت دندان های جلو

قیمت كامپوزيت دندان های جلو : لمينت به عنوان يكي از بهترين شاخه هاي زيباسازي دندان مي باشد كه به وسيله ي آن پوسته ي نازكي بر روي دندان قرار گرفته و بدين وسيله رنگ و شكل آن اصلاح شده و سبب افزايش اعتماد به نفس و هم چنين زيبايي لبخند او خواهد شد. كامپوزيت دندان يكي از انواع لمينت مي باشد كه بسيار پرطرفدار است. كامپوزيت ونير در اصلاح بسياري از مشكلات دندان قابل استفاده مي باشد. از جمله براي سفيد كردن دندان ها، اصلاح لب پر شدن و خط هاي تيره بر روي دندان و هم چنين پر كردن فاصله هاي بين دنداني در مواردي كه نياز به ارتودنسي نباشد، مي توان از كامپوزيت ونير دندان استفاده كرد. كامپوزيت خميري شكل به وسيله ي نور بر روي دندان محكم شده و سبب ساييده و شكل دهي مي شود. به هنگام استفاده از كامپوزيت به قالب گيري از دندان ها نيازي نيست و توسط دندانپزشك شكل دهي آن انجام خواهد شد.

كامپوزيت دندان های جلو بدون تراش

در موارد و مشکلات مختلفی می توان از کامپوزیت ونیر دندان به عنوان یک روش زیبایی موثر بهره گرفت. در صورتی که هر کدام از مشکلات زیر را دارید می توانید با استفاده از کامپوزیت ونیر آن را اصلاح کنید:

  • اگر از طرح لبخند خود راضی نیستید و دوست دارید لبخند زیباتری داشته باشید می توانید از کامپوزیت دندان های جلو استفاده کنید تا اعتماد به نفس بیشتری بگیرید.
  • زردی و بد رنگ شدن دندان ها و هم چنین خط های تیره روی دندان را نیز با استفاده از کامپوزیت دندان های جلو و هم چنین سایر دندان ها اصلاح نمود.
  • از دیگر مشکلات دندان ها بد فرمی، چاقی و پهن بودن دندان ها و یا شکستگی است که به راحتی و در یک یا دو جلسه قابل اصلاح به وسیله ی کامپوزیت ونیر دندان می باشد.
  • بلندی و کوتاهی دندان ها نیز با کامپوزیت ونیر دندان قابل اصلاح می باشد.
  • فاصله ی بین دندان ها در صورتی که نیاز به ارتودنسی نداشته باشد با کامپوزیت ونیر از بین رفته و طرح لبخندی زیبا را رقم خواهد زد.

یکی از مزیت های استفاده از کامپوزیت دندان، اصلاح بدفرمی و رنگ دندان بدون تراش آن هاست. با تراش دندان ها، بافت سالم دندان از بین رفته و جایگزین نخواهد شد بنابراین استفاده از روشی که بدون تراش دندان بتوان اصلاح طرح لبخند را انجام داد، روشی بهتر و موثرتر خواهد بود.

دندان خرگوشی با کامپوزیت دندان های جلو

با استفاده از کامپوزیت ونیر دندان می توان عیوب بلندی و کوتاهی دندان ها و خط لبخند را اصلاح کرد. به صورت طبیعی 2 دندان جلو از دندان های مجاور خود کمی بلندتر می باشند ولی در برخی افراد این بلندی بیش از حد طبیعی آن بوده و زیبایی لبخند را کاهش می دهد، در این صورت می توان با استفاده از کامپوزیت دندان های مجاور آن ها را کمی بلندتر کرده تا خط لبخند مناسب ایجاد شود. بنابراین یکی از مناسب ترین روش های اصلاح بلندی دندان های سانترال یا به اصطلاح دندان خرگوشی با کامپوزیت ونیر دندان های جلو قابل انجام است.

عوامل موثر بر قیمت كامپوزيت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان های جلو با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود:

  • یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان های جلو، کیفیت و برند موادی است که استفاده می شود. برندهای مختلفی از کامپوزیت ونیر دندان در بازار موجود است که قیمت های متفاوتی را بر اساس کیفیت خود دارند. هم چنین دیسک های ساینده و پالیش نیز کیفیت و برندهای متنوعی دارد.
  • شدت اختلال و ناهنجاری دندان هم چنین دستمزد دندانپزشک نیز بر قیمت کامپوزیت دندان های جلو موثر است.

بهمن 5, 1398 2:21 ب.ظ