عصب کشی قبل از کامپوزیت

عصب کشی قبل از کامپوزیت کردن از مراحل مهمی است که در اکثر روش های اصلاح طرح لبخند صورت می پذیرد. در این خصوص قبل از انجام کامپوزیت ونیر معایناتی توسط متخصص روی دندان های فرد انجام می گیرد. در اکثر موارد شرایط به گونه ای می باشد که لازم است برخی دندانها عصب کشی شوند، این تنها با تشخیص دندانپزشک قابل انجام است. در اکثر درمان های کامپوزیتی دندان از این فرایند مهم استفاده می شود، در برخی موارد خاص نیز شرایط ایجاب می کند تا قبل از کامپوزیت کردن، برخی دندان ها جراحی گردند تا بستر ایده آل برای قرارگیری روکش های ونیر به وجود آید.

 بنابراین دلایل مختلفی سبب می شود تا عصب کشی دندان ها با ترفندهای خاص خود انجام شوند. گاهی اوقات بعد از عصب کشی ممکن است بافت کافی در اطراف لثه ها برای پرکردن دندان به صورت گسترده موجود نباشد. بیشتر شکستگی دندان ها نیز در اثر جویدن های پرفشار رخ می دهند، دندان هایی هم که دارای بافت قوی در ریشه خود هستند، در اثر فشار زیاد ممکن است ترک بخورند، در این صورت استفاده از روش هایی چون کامپوزیت ونیر می تواند بسیاری از این مشکلات را بهبود بخشد.

نکات مهم در مورد کامپوزیت


در خصوص انجام کامپوزیت دندان بهتر است از برخی مسائل آگاهی کسب کنید، در این قسمت به برخی ازاین نکات مهم پرداخته ایم، از شما عزیزان دعوت می کنیم تا انتهای مقاله با ماه همراه باشید. شرایط همیشه ایده آل نبوده و این طور نیست که تمامی درمان ها خالی از عوارض باشند و برخی اوقات بعد از ونیر کامپوزیت ممکن است مشکلات عدیده ای برای برخی از دندان های بیماران به وجود آیند.

اکثر این مشکلات زمانی پیدا می شوند که فک و لثه ها قابلیت تحمل روکش های دندان را نداشته باشند. در این زمینه تمامی دندانپزشکان موظفند قبل از شروع کار یک جلسه را برای دادن این مشاوره به بیماران اختصاص دهند تا شما با دید بازتری به انجام چنین درمان هایی اقدام کنید. بنابراین اصلا از این موارد نگران نبوده و سعی داشته باشید از تمامی این نکات و توصیه ها قبل از کامپوزیت کردن بهره مند شوید. یکی از مهم ترین نکات در این خصوص این است که از یک دندانپزشک ماهر برای انجام روش های اصلاح طرح لبخند کمک بگیرید، چراکه مهارت دندانپزشک تا حد زیادی در بهبود نتیجه درمان تاثیر دارد.

مشکلات خاص


گاهی دندان ها دچار ناهنجاری ها خاصی در ساختار خود هستند که عموما ریشه در ژنتیک آن ها دارد، این مشکلات جدی حتما باید قبل از انجام کامپوزیت برطرف شده و تمامی آن ها از این عیب های ظاهری عاری شوند. در بسیاری از آن ها عمل لکه گیری با شیوه های اصولی خود انجام می گیرد. بیشتر این مشکلات با فرایند عصب کشی حل خواهند شد، در این رابطه چالش هایی برای بیماران به وجود می آیند، برای پاسخ به این سوالات می توانید با کارشناسان سپیدنت در ارتباط باشید. یکی از مهم ترین نکاتی که در عصب کشی دندان قابل توجه خواهد بود، این است که دندان ها نسبت به گذشته سست تر می شوند.

تجویز


 بیشتر متخصصین در خصوص کامپوزیت، تجویزات متنوعی به بیماران ارائه می شود، این موارد باعث می گردند تا ریشه دندان به اندازه کافی تقویت شده و بستر محکمی برای روکش های کامپوزیت فراهم گردد. همچنین این تجویزات اصولی باعث می گردند تا مشکلاتی همچون شکستگی و یا شل شدن کامپوزیت به وجود نیایند. اگر دستوالعمل های مربوطه در خصوص سلامت روکش دندان رعایت نگردد، این مشکلات رایج رخ خواهند داد. در این هنگام، عمل ترمیم روکش با دشواری بالایی انجام خواهد گرفت و نیاز است تا جلسات زیادی بیمار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند.