طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان : دندان ها از جمله مهم ترین اعضای صورت هستند که تاثیر به سزایی در زیبایی آن دارند. در اثر عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، افزایش سن، ضربه های ناگهانی و یا عدم رعایت بهداشت، دندان ها دچار پوسیدگی و شکستگی و گاهی تغییر رنگ می شوند. مشکلات ظاهری دندان ها را با استفاده از روش های زیبایی دندانپزشکی بر طرف می شوند. کامپوزیت ونیر دندان یکی از متریال هایی ست که در دندانپزشکی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از آن می توان زیبایی را به لبخند فرد باز گرداند. کامپوزیت ونیر دندان سبب شده تا علاوه بر اصلاح رنگ دندان ها و پوشاندن لکه ها و زردی دندان ها، فواصل بین دندانی و شکستگی ها نیز با استفاده از آن ترمیم شود. کامپوزیت ونیر دندان شکل مناسبی از نظر بلندی نیز به دندان ها خواهد داد. از جمله مهم ترین مزایای کامپوزیت ونیر دندان می توان به عدم تراشیدن دندان ها و هم چنین قیمت آن اشاره کرد.

دوره ی درمان کامپوزیت ونیر دندان در یک یا دو جلسه انجام می شود. اولین قدم برای انجام این روش زیبایی، مشاوره با دندانپزشک و معاینه ی دندان هاست. در صورتی که دندان های فرد کاندید مناسبی برای این روش باشد، کامپوزیت ونیر دندان انجام خواهد شد. در مرحله ی اول سطح دندان ها صاف شده و چسب های مخصوص بر روی دندان قرار می گیرد و پس از آن، کامپوزیت ونیر دندان توسط دندانپزشک فرم دهی می شود. برند های مختلفی از کامپوزیت در بازار موجود است که با توجه به کیفیت آن قیمت های متفاوتی دارد. کامپوزیت برندهای آمریکایی و هم چنین برندهای ژاپنی از کیفیت بالایی برخوردار هستند. هزینه ی کامپوزیت ونیر دندان بر اساس برند و دستمزد دندانپزشک بین پانصد هزارتومان تا یک میلیون تومان می باشد.

طول عمر کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر دندان یکی از بهترین روش های ترمیم ظاهر دندان هاست ولی به عنوان روشی دائمی و همیشگی نمی باشد و پایدار نیست. بنابراین کامپوزیت ونیر دندان طول عمر محدودی دارند که بر اساس فاکتورهای مختلفی متغیر است. به طور کلی عمر کامپوزیت ونیر 5 تا 7 سال می باشد.

  • مهم ترین عامل تاثیر گذار در پایداری و طول عمر کامپوزیت دندان، تخصص دندانپزشک می باشد. در صورتی که کامپوزیت ونیر دندان با تکنیک های تخصصی و درست انجام شود، سبب افزایش پایداری کامپوزیت ونیر دندان و هم چنین ثبات رنگ بیشتری می شود.
  • کیفیت و برند کامپوزیت مورد استفاده از دیگر عوامل تاثیرگذار بر طول عمر کامپوزیت دندان می باشد. کامپوزیت ونیر با کیفیت بالا دارای پایداری بیشتری خواهد بود.
  • از دیگر عوامل تاثیرگذار بر طول عمر کامپوزیت دندان، رعایت کامل بهداشت دهان و دندان ها می باشد. استفاده از نخ دندان و هم چنین روزی دو بار مسواک زدن از موارد ضروری جهت مراقبت از کامپوزیت دندان می باشد. استفاده از دهانشویه و مراجعات دوره ای به دندانپزشک نیز سبب افزایش ماندگاری کامپوزیت ونیر دندان خواهد شد.
  • مراقبت از کامپوزیت ها و رژیم غذایی مناسب نیز سبب افزایش طول عمر کامپوزیت دندان خواهد شد. در صورتی که نیرو و فشار زیادی به کامپوزیت ها وارد شود، احتمال شکستن آن ها بالا خواهد رفت. مواد غذایی سخت و چسبناک نیز امکان شکستن کامپوزیت را افزایش خواهند داد.

کامپوزیت ونیر دندان یکی از روش های بدون عوارض می باشد که در صورت رعایت فاکتورهای ذکر شده در بالا، طول عمر مناسبی نیز خواهند داشت. شما می توانید در جستجو در سایت تخصصی دندانپزشکی سپیدنت، مراکز دندانپزشکی زیبایی مختلفی را پیدا کرده و پس از بررسی های لازم کلینیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کامپوزیت ونیر دندان، لبخند خود را زیباتر کنید.

تیر 7, 1399 6:52 ب.ظ