روش های زیبایی دندان

روش های زیبایی دندان : برای آگاهی بیشتر شما از روش های زیبایی دندان و بهره مندی از لبخندی جذاب از لبخند های زیبا این محتوا برای شما عزیزان نگارش شده است. امروزه نسبت به ادوار گذشته با پیشرفت علوم دندانپزشکی در حوزه های درمانی و زیبایی روش های نوینی ابداع شده است که به شما در داشتن دندان های زیبا و جذاب کمک شایانی می کند.  

هر فردی در هر سنی که باشد، دوست دارد از این نعمت الهی برخوردار شود. این، به جنسیت و یا دیگر عوامل بستگی نداشته و هر کسی با هر نوع سلیقه ای که داشته باشد، متمایل به انجام این کار روش های درمانی برای داشتن دندان هایی سالم است. این عواملی که تا اینجا عنوان گردید، باعث شد تا روش هایی زیبایی دندان رشد زیادی داشته باشد و تعدد این روش ها بالا باشد. همانطور که مطلع هستید، هر روز تکنیک های جدیدی به این درمان ها اضافه می شود که باعث راحتی درمان ها شده است. روش های ترمیمی دندان امروزه نسبت به سال های گذشته بدون تزریقات بی حسی و با تکنیک های خاصی انجام می شود.  پیشرفت علوم دندانپزشکی باعث شده است تا ابزارهای پیشرفته ای وارد این حوزه شود.شناخت مردم نسبت به درمان ارتودنسی بیشتر از دیگر روش های زیبایی است. تا سالهای پیش نزد هر فردی از زیبایی دندان ها سخن می شد، از ارتودنسی صحبت می کردند و این راه را بهترین گزینه برای اصلاح دندان ها می دانستند. امروزه به دلیل پیدایش تکنیک های جدید درمان در حوزه دندان، تنوع روش های زیبایی دندان بیشتر شده و علاوه بر ارتودنسی می توان از روش های دیگری برای درخشش دندان ها و زیبا خندیدن بهره گرفت. در ادامه این مطلب برای شما درباره انواع روش های زیبایی دندان، از جمله بلیچینگ ، لمینت کامپوزیت و ایمپلنت بحث خواهیم کرد و نوع درمان هر یک را شرح خواهیم داد:

جلوگیری از مشکلات جدی در ناحیه دندان ها

استفاده از این روش ها علاوه بر زیبایی دندان ها در جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات دندان و لثه ها موثر هستند. با بالارفتن سن هر فردی این را به خوبی احساس می کند که دندان های طبیعی او دچار فرسایش شده و باید از عیب های آن ها آگاهی پیدا کند. با استفاده از تکنیک هایی که در این مطلب خواهیم گفت، می توانید برای ترمیم و زیبایی دوچندان دندان های خود از هر یک از این روش ها استفاده کنید. همانطور در مطالب پیشین ملاحظه کردید، مینای دندان ها با پا گذاشتن در سنین بالا دچار ضعف شده و بافت آن ها نازک تر می شود. علاوه بر این، رنگ آن ها ممکن است تغییر کرده و تیره و لکه دار گردد.عوامل دیگری چون مصرف دخانیات، جویدن های همراه با فشار، و یا استفاده از خوراکی های رنگی مانند ادویجات بر روی رنگ دندان های طبیعی بسیار موثر هستند.  اگر هم همچنین مشکلاتی برای دندان ها وجود نداشت روش های زیبایی دندان به شما در روند جذاب کردن دندان ها کمک خواهند کرد. برای مثال با ترمیم عیوبی چون ترک خوردگی در ناحیه دندان ها و یا فواصل زیادی که بین دندان ها وجود دارد، می توانید باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر دندان های خود شوید و روند انجام  اصلاح طرح لبخند را به بهترین شکل ممکن با بهترین متخصصین این حوزه انجام دهید.   تخصص دندانپزشک و نوع کلینیکی که برای درمان انتخاب می کنید، در بهبود روند کار موثر است. در کلینیک های تخصصی دندانپزشکی از  تکنیک های نوین در این حوزه ها استفاده می کنند. در زیر انواع این روش های درمانی و زیبایی بیان خواهد شد، شما را به ادامه مطالب این قسمت دعوت می کنیم:

روش اول : لمینت دندان

یکی از روش های ترمیم دندان ها که از روش های رایج امروزی محسوب شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است، انجام لمینت دندان است. امروزه سرعت استفاده از این روش رشد زیادی داشته واز معروف ترین تکنیک های اطلاح طرح لبخند به شمار می رود. لمینت دندان دارای انواع مختلفی است و به پوسته های نازک و شفافی اطلاق می شود که بر روی سطح دندان ها قرار گرفته و ضخامت آن ها را بیشتر می کند. ونیر ها از مواد مقاومی ساخته می شوند و با تکنیک های خاصی روی دندان های بیمار را پوشش می دهند. یکی از مزیت های ویژه لمینت ها این است که علاوه بر این که باعث سفیدی و درخشش دندان ها می شوند، باع رفع عیوب ظاهری دندان ها از جمله ترک های دندانی، شکستگی ها و فواصل می شوند. همچنین با انجام لمینت سرامیکی جرم گیری دندان ها نیز انجام می شود و از دیگر فواید آن محسوب شده است. لیمنت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی انجام می گیرند. در مطالب قبلی در مورد هر دو روش مطالب مفصلی مطرح شد.  

روش دوم : انجام بلیچینگ

روش دوم در درخشان کردن دندان ها استفاده از بلیچینگ است. در این روش از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان استفاده می شود. این کار با استفاده از ابزارهای پزشکی خاصی انجام می گیرد. این موادی که در روند انجام بلیچینگ استفاده می شوند، دارای خواص سفیدکنندگی بوده و مانند روکش هایی ضخیم عمل می کنند. عناصر سازنده این مواد شیمیایی کاربامید و پراکسید هیدروژن هستند که تغییر رنگ دندان ها را از بین برده و درخشندگی خاصی به آن ها می دهند. این کار باعث سفید شدن دندان های بیمار می شود.هنگامی که مواد شیمایی بر روی دندان ها قرار می گیرند، با لیزرهای حرارتی تغییر رنگ و جرم های دندان را از بین می برند. یکی از مزیت های بلیچینگ این است که هم می توان آن را در خانه انجام داد وهم روند انجام آن در کلینیک تخصصی دندان انجام شود. انجام بلیچینگ در کلینیک زودتر از منزل انجام می شود. معمولا بازه زمانی این فرایند بین 30 تا 60 دقیقه به طول می انجامد. همچنین برای انجام بهتر درمان از ژل های مخصوصی استفاده می گردد. مزیت مهم این روش این است که از روش های کم خطر محسوب شده و هزینه آن نیز نسبت به سایر روش ها کمتر است.

روش سوم : انجام ایمپلنت

از روش های دیگر که نسبت به سایر روش های درمانی از قیمت بالاتری برخوردار می باشد، انجام ایمپلنت است. از مزیت های ایمپلنت آن است که در ساختار سایر دندان های بیمار تغییری ایجاد نمی شود و دست نخورده می مانند. در این روش دندان هایی که معیوب هستند، جایگزین قالب های جدید می شوند. این دندان ها از جنس فلزات مقاوم هستند و با تکنیک های خاصی درون ریشه دندان جایگزین می شوند. در تمامی کلینیک های تخصصی ایمپلنت دندان انجام می شود. علاوه بر این روش هایی که بیان کردیم، سایر درمان ها از جمله ارتودنسی دندان، پل ها، جرم گیری ، انجام کامپوزیت، مینا کاری از دیگر روش های زیبایی محسوب می شود.

شهریور 15, 1400 11:37 ب.ظ