دندانپزشکی در تهران

دندانپزشکی در تهران : حوزه های زیبایی دندانپزشکی از جمله لمینت و کامپوزیت ونیر امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و کلینیک های زیادی برای انجام این تکنیک های درمانی در سطح شهر گسترش یافته است. با سپیدنت می توانید با بهترین دندانپزشکی در تهران آشنا شوید.هدف از انجام این درمان ها رسیدن به ظاهری جذاب برای دندان ها که در نهایت منجر به زیبایی صورت خواهد شد، می باشد، بیشتر از علم به هنر و ظرافت در این حوزه های تخصصی پرداخته شده است. علاوه بر زیبایی و دقت بالا میزان تخصص دندانپزشک زیبایی در بهبود کیفیت درمان تاثیر زیادی دارد. بنابراین سعی کنید به کلینیک های معتبر دندانپزشکی در سراسر کشور مراجعه کنید تا در آینده دست و پا گیر عوارض های پس از درمان نشوید. در حوزه هایی چون لمینت و ونیر کامپوزیت دندان علاوه بر بحث زیبایی شناختی به دیگر شاخه ها چون بررسی متابولیسم و ساختار دندان و شناخت مواد و تجهیزات دندانپزشکی پرداخته می شود.در زیر به برخی از این موارد می پردازیم:

 دیاستم


از ناهنجاری های دندانی که در بسیاری از افراد شایع می باشد، وجود فواصلی است که بین دندان ها وجود دارد و در اثر ژنتیک ممکن است فرم ساختاری دندان ها را بهم ریخته باشد. یکی از اقدامات مهمی که در دندانپزشکی زیبایی انجام می دهند، رفع این گونه فواصل است که در اصطلاح علمی به آن دیاستم می گویند.


دندانپزشکی در تهران

تاج دندان


هنگامی که ساختار دندان دستخوش تغییرات زیادی شده باشد، برای اصلاح فرم کلی آن از کلاهک دندان یا تاج استفاده می کنند. معمولا طول عمری که برای تاج دندان تخمین می زنند، بین شش الی چهارده سال است. تاج ها از جنس های مختلفی اعم از فلزات مختلف و سرامیک ها ساخته می شوند. قبل از قرارگیری تاج دندان برای آنکه بستر مناسب فراهم شود، مقداری از مینای دندان ها تراشیده شده و سپس تاج همانند  کلاهکی روی دندان اصلی چسبانده خواهد شد.

میناکاری


برای پوشاندن عیوبی که روی سطح دندان بسیار عمیق نیستند، از میناکاری که روشی بدون درد و عوارض است، استفاده می کنند. برای مثال برای رفع حفره های دندانی و پستی بلندی ها از این درمان استفاده خواهد شد. برخی اوقات برای ردیف کردن دندان های نیش از این تکنیک بهره می برند. مزیت ویژه میناکاری در این است که در این روش از بیهوشی استفاده نمی کنند، همانطور که گفته شد دردی وجود نداشته و تکنیکی راحت و سریع محسوب می گردد. در برخی کلینیک های دندانپزشکی میناکاری همراه با فرایند باندینگ صورت می پذیرد.

 بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها


بلیچینگ روشی است که در آن دندان ها سفید و درخشان شده و لکه های قهوه ای، سیاه و زرد رنگ از بین می روند. برای آشنایی بیشتر می توانید مقالات پیشین ما در حوزه بلیچینگ را مطالعه کنید. بلیچینگ دندان تنها درمانی است که هم در منزل انجام می گیرد و هم می تواند در کلینیک دندانپزشکی تحت نظر پزشک متخصص اجرا شود. مزیت ویژه این درمان ارزان بودن آن است و همین سبب شده تا طرفداران زیادی به خود جلب کند.

کرادینگ


اگر بخواهید نامرتبی و بهم ریختگی های دندان را بدون روش ارتودنسی از بین ببرید، بهتر است از روش کرادینگ استفاده کنید. در این تخصص، ناهنجاری ها با استفاده از مواد ترمیمی رفع خواهند شد. استفاده از این مواد باعث می شود تا چهره شما نسبت به گذاشته جذاب تر به نظر برسد. دندان هایی که خرد می شوند، نیازی به پرکردن نداشته و بهتر است از موارد جایگزین ( ایمپلنت ) استفاده شود. برخی افراد به جای استفاده از  آمالگام از ونیر های همرنگ دندان ( روش کامپوزیت ونیر ) برای رفع تیرگی دندان ها استفاده می کنند.

ارتودنسی دندانیکی از حوزه های تخصصی دندان، درمان ارتودنسی می باشد که یکی از تکنیک های اصولی در اصلاح طرح لبخند محسوب می شود. معمولا در علم دندانپزشکی از عدد طلایی به عنوان شاخص کیفی استفاده می شود. عدد طلایی، حاصل تقارن و هماهنگی اعضای بدن با یکدیگر است که به عنوان یکی از شاهکارهای خلقت خداوند است. هرچه میزان هماهنگی بین این اجزا به این شاخص کیفی نزدیکتر باشد، تناسب و نظم بیشتری بین اعضای مختلف بدن حاکم می شود. نظم و ترتیب در دندان ها نیز از این عدد طلایی مستثنی نیست. معمولا در علم ارتودنسی سعی می شود نتیجه درمان تا حد زیادی با این معیار طلایی در تناسب باشد.