خدمات اورژانسی دندانپزشکی در دوران کرونا

بر اساس گزارش خبرنگار مهر، در طی نشست خبری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بهزاد هوشمند توضیحاتی را در زمینه ی چگونگی بازگشایی مطب های دندانپزشکی و خدمات اورژانسی در این مراکز، ارائه داد.

وی اشاره کرد که با توجه به این که کلینیک های دندانپزشکی یکی از مراکز پر خطر انتقال کرونا محسوب می شود و بر اساس پیشنهاد کمیته ی مشورتی به عنوان مشاغل پر خطر در دوران اپیدمی کرونا طبقه بندی شده است: تنها خدمات اورژانسی دندانپزشکی در کلینیک ها و مراکز دندانپزشکی دولتی و خصوصی فعال می باشد. با ابلاغ معاون درمان وزارت بهداشت این انجام این خدمات از سر گرفته شده است. خدمات دندانپزشکی با رعایت پروتکل های لازم انجام خواهد شد.

 در ادامه بیان کرد که بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی پس از دستور رسمی ستادملی کرونا بر اساس دستورالعمل های لازم تدوین شده، عملیاتی می شود. در این زمینه ی اقلام و تجهیزات لازم جهت حفاظت های فردی نیز در اختیار این دانشکده ها قرار خواهد گرفت.

هوشمند در ادامه ی این نشست اشاره کرد که: در حال حاضر پروتکل های جهت آموزش همگانی در مطب های دندانپزشکی و هم چنین جهت استفاده در دانشکده ها، در حال تدوین می باشد که پس از تدوین در اختیار آن ها قرار خواهد گرفت.

هوشمند افزود: یکی از کارهایی که به حد زیادی می تواند بار ویروس در حلق را کاهش دهد، استفاده از دهانشویه می باشد. جهت استفاده از دهانشویه و کاهش ویروس در حلق کافی ست که آن را به مدت 15 الی 20 ثانیه غرغره کرد. هم چنین در این نشست خبری وی ادامه داد: خدمات دندانپزشکی الکتیو در کلینیک های شهرهایی که به عنوان مناطق سفید می باشند، ارائه خواهد شد.