حقایقی در رابطه با بلیچینگ

حقایقی در رابطه با بلیچینگ دندان که ممکن است خیلی از شما ندانید در پایین بیان می شود. سطح تمامی دندان ها همچون بافت پوست دست دارای تعداد زیادی منافذ هستند که شبیه به یک اسفنج عمل می کنند. هر خوراکی رنگی که شما تناول می کنید، رنگ آن توسط دندان ها جذب می شوند. به همین دلیل مصرف موادی چون قهوه، چای، توت فرنگی، نوشابه و غیره باعث تغییر رنگ دندان ها شده و ممکن است با گذشت زمان لکه های تیره روی آن ها پدیدار شوند.

یکی از مشکلات عمده در این زمینه آن است که رنگ اصلی دندان ها با وجود این لکه ها به رنگ های تیره تر مبدل خواهد شد. تنها راه حلی که می تواند به شما در بر طرف کردن این تیرگی ها کمک کند، استفاده از بلیچینگ دندان می باشد. اگر ژل های به کار رفته در ماده بلیچینگ توسط متخصص به خوبی فرموله شوند، رنگ سفید آن ها به طور کامل با سطح دندان هم باند شده به مرور زمان لکه های تار  از بین خواهند رفت.

 عدم آسیب به دندان ها


عدم ترمیم بلیچینگ بعد از گذشت چند ماه همانند مسواک نزدن است که می تواند به به مرور زمان دچار آسیب دندان ها گردد. اگر بلیچینگ هم مانند سایر روش های زیبایی با به کارگیری تکنیک های خاص خود به طور کاملا حرفه ای توسط متخصص انجام شود، مشکلاتی که بیان شد برای دندان ها ایجاد نخواهند شد. یکی از تکنیک های به کار رفته در بلیچینگ کردن توسط متخصص آن است که با استفاده از ترکیباتی که از نظر زیست محیطی برای دندان ها مضر نیستند و کاملا فعال عمل می کنند، تمامی منافذ سطح دندان باز شده و سفید کنندگی با سطح کیفی بالایی انجام می گیرد.

 قرارگیری دستگاه بلیچینگ


معمولا در تمامی محصولاتی که در بازار برای انجام بلیچینگ سپیدنت ارائه می شوند، از ترکیبات کاملا فعال استفاده شده است. تنها فرقی که ممکن است در این بین وجود داشته باشد، نوع و جنس دستگاهی می باشد که در بلیچینگ کردن به کار رفته است. معمولا از این دستگاه ها برای نگهداری مواد سفید کننده استفاده خواهد شد. زوایه بندی دستگاه بعد از قرارگیری روی هر دندان باید بر اساس مهارت دندانپزشک طوری تعیین شود که تمامی دندان به خوبی از مواد سفید کننده بهره مند گردند. صاف بودن یا نبودن دندان ها تاثیر چندانی در بهبود این فرایند ندارد. برخی از این دستگاه ها ممکن است به صورت تکه ای جوش خورده باشند که پایداری لازم را در حین کار ایجاد می کنند. همچنین استفاده از یو وی روی آن ها سبب می شوند تا نوارهای سفید کننده به طور کامل دندان را پوشش دهند.

حساسیت، امری طبیعی


اکثر مردم دارای دندان هایی حساس هستند که میزان این حساسیت تا حد زیادی به ژنتیک آن ها بر می گردد. همچنین این عامل باعث می شود تا مینای برخی افراد ضخامت کمتری نسبت به افراد دیگر داشته باشد و یا تعداد دندان های ترک خورده در آن ها زیاد باشد. بعد از بلیچینگ کردن بروز حساسیت کاملا طبیعی رخ می دهد و نباید نگران این مسئله باشید. البته دندان های برخی ممکن است رطوبت نسبی کمی داشته باشد، این باعث تغییرات دمایی دندانها شده که در نهایت منجر به ایجاد درد و حساسیت در لثه خواهد شد.

 سرعت پایین نفوذ


هیچ روش زیبایی از جمله بلیچینگ تضمین نمی کنند که دندانهای فرد یک روزه می توانند سفید و درخشان شوند. هم از نظر فیزیکی و هم شیمایی مواد سفید کننده بلیچینگ با سرعت پایینی در بافت اصلی دندان نفوذ می کنند که این فرایند نیازمند زمان کافی است. بیشتر بلیچینگ هایی که انجام می شوند، نهایتا در پنج روز دندان های بیمار را کاملا سفید خواهند کرد.