تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی : ارتودنسی دندان از جمله روش های درمانی و در عین حال زیبایی حوزه ی دندانپزشکی می باشد که افراد بسیاری از جامعه از جمله افراد معروف و هنرپیشه های هالیوود از آن بهره برده اند. ارتودنسی دندان یک خدمات لوکس نیست و تنها سبب زیبایی دندان ها و صورت نمی شود بلکه بسیاری از مشکلات گوارشی و جویدنی و هم چمیم سردرهایی را که بر عدم تقارن دندان ها بر روی هم بر گیجگاه فرد وارد می شود را درمان می کند. لب یکی از اعضای مهم صورت است که به هنگام ارتباط با دیگران و صحبت کردن بیش از بقیه ی اعضای صورت مورد توجه قرار می گیرند. تناسب و عدم مشکل در فرم لب ها در زیبایی صورت بسیار تاثیرگذار است. در اثر نامنظمی دندان ها تناسب لب ها بر هم خورده و زیبایی آن را تحت تاثیر قرار می دهد علاوه بر این یکی از مشکلات و دغدغه های افراد در عدم مراجعه به ارتودنتیست و درمان نامنظمی دندان ها، تاثیر براکت و شکل و فرم لب ها می باشد.

اثر ارتودنسی بر لب ها

به طور کلی ارتودنسی سبب افزایش زیبایی و فرم لب ها می شود. در طول انجام ارتودنسی لب ها یا به سمت جلو و یا به سمت عقب حرکت می کنند و سبب ایجاد تناسب و توازن های لازم در فرم لب ها خواهد شد. در سنین کودکی و رشد تغییرات در فک ها نیز ایجاد شده و اصلاحات در استخوان های فک علاوه بر فرم لب ها نیز مشاهده می شود. جهت بررسی تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی و تاثیر ارتودنسی بر لب ها، عکس های رادیوگرافی توسط ارتودنتیست بررسی شده و پس از مشخص شدن فاکتورهای مختلف میزان تاثیر ارتودنسی بر فرم لب ها مشخص خواهد شد. پیش از شروع ارتودنسی پیش بینی های لازم در تغییراتی که بر فرم لب ها ایجاد خواهد شده توسط ارتودنتیست انجام شده و به بیمار توضیح داده خواهد شد. در برخی بیماران به دلیل وجود ناهنجاری شدید در فرم دندان ها و جلو بودن زیاد دندان ها سبب می شود تا ارتودنتیست قبل از انجام ارتودنسی درمان های دیگری نظیر کشیدن دندان ها را هم در طرح درمان خود قرار دهد. تاثیر ارتودنسی بر فرم لب ها با توجه مشکل ارتودنتیک بیمار متفاوت خواهد بود. شما می توانید جهت دریافت مشاوره های لازم در زمینه ی تاثیر ارتودنسی بر فرم لب ها جهت ویزیت و معاینه رایگان به کلینیک سپید مراجعه کنید.

تغییر فرم لب بعد از ارتودنسی

استفاده از براکت ها در طول درمان ارتودنسی سبب تغییر در فرم لب ها و چهره ی بیمار می شود. این تغییر و تاثیر براکت های ارتودنسی مثبت بوده  و سبب ایجاد تقارن و نظم در دندان ها و به تبع آن ها در لب ها می شود. ارتودنسی یکی از مهم ترین درمان های حوزه ی دندانپزشکی است که به اصلاح نامنظمی های دندان ها و عدم تقارن و تناسب های لازم در دندان ها و لب ها می پردازد و قرار نیست که سبب مشکلات دیگر شده و تاثیرات نامطلوب بر لب ها یا اعضای دیگر داشته باشد. در صورتی که ارتودنسی اصولی توسط دندانپزشک با تجربه انجام شود و بیمار همکاری های لازم و پیگیری های در طول دوره ی درمان را رعایت کند با حصول نتیجه ی موفقیت آمیز، هیچ مشکلی برای اعضای صورت و لب ها به وجود نخواهد آورد و تاثیر ارتودنسی بر فرم لب ها مثبت و در جهت ایجاد تقارن و تناسب لب ها خواهد بود.

در صورت داشتن هر سوالی در زمینه ی تاثیر ارتودنسی بر لب ها و تغییراتی که پس از ارتودنسی بر لب ها ایجاد می شود، کافی است با کلینیک سپید تماس بگیرید.

بهمن 16, 1398 5:10 ق.ظ