تعرفه ارتودنسی نامرئی

هزینه و تعرفه ارتونسی نامرئی به علت مزایایی که دارد در حالت کلی بیشتر از سایر ارتودنسی ها می باشد. ارتودنسی دندان یکی از تخصص های دندانپزشکی و یکی از محبوب ترین تکنیک های اصلاح طرح لبخند است. با این تکنیک می توان نامرتب بودن و کجی دندان ها را برطرف نمود. ارتودنسی به روش های گوناگونی همچون ثابت متحرک و نامرئی قابل انجام است اما در بین تمامی این ها ارتودنسی نامرئی توانسته طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب کند. در ارتودنسی نامرئی دستگاه های ارتودنسی دیده نمی شوند و به همین علت این درمان برای بزرگسالانی که تمایل ندارند سیم های ارتودنسی روی دندان هایشان دیده شود بسیار مناسب است. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص انواع روش های ارتودنسی نامرئی صحبت کنیم:

ارتودنسی نامرئی لینگوال

در روش ارتودنسی نامرئی با براکت های لینگوال، سیم های ارتودنسی سپیدنت در قسمت پشت دندان ها قرارمی گیرند. متخصصان ارتودنسی اغلب استفاده از ارتودنسی لینگوال را به افراد پیشنهاد نمی نمایند. ارتودنسی نامرئی لینگوال به گونه ای است که می تواند برای زبان مزاحمت ایجاد کند و احتمال شکسته شدن آن هم بالا است. این مدل ازتودنسی نامرئی محبوبیت بسیاری ندارد.

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف

در روش ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف از پلاک های نامرئی یا دستگاه های بسیار شفاف برای مرتب کردن و تراز نمودن دندان ها استفاده می شود. نوع ناهنجاری دندان ها تعیین کننده این است که آیا می توان از این پلاک های نامرئی شفاف استفاده نمود یا خیر. بدین ترتیب دندان ها باید توسط متخصص ارتودنسی با دقت معایته شوند تا تصمیم نهایی در خصوص انتخاب روش درمانی انتخاب شود. توجه داشته باشید که در صورتی که بیمار نیاز به ارتودنسی سپیدنت با پلاک های شفاف داشته باشد، این پلاک های نامرئی شفاف می بایست هر دو هفته یا هر سه هفته یکبار توسط بیمار تعویض گردد. پلاک ها در این مدل ارتودنسی بسیار شفاف می باشند و به همین علت در هنگام صحبت کردن بیمار مشاهده نمی شوند و به همین سبب در حال حاضر تقاضا برای استفاده از تعرفه ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف بسیار بالا است.

 

ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان

در روش از براکت هایی استفاده می نمایند که دقیقا همرنگ دندان ها بوده و مشاهده نمی شوند. جنس براکت ها در این روش ارتودنسی از پلاستیک و یا سرامیک می باشد. این روش درمان بسیار کارآمد می باشد. در صورتی که دندان ها هر مدل ناهنجاری ای داشته باشند می توان از این مدل اتودنسی استفاده کرد. این روش ارتودنسی سپیدنت دارای استحکام و زیبایی بسیاری بوده و از آنجایی که هیچگونه مشکلی هم برای زبان یا گفتار بیمار ایجاد نمی کند بسیار محبوب و پرطرفدار است.

 

ارتودنسی نامرئی بدون سیم

ارتودنسی نامرئی بدون سیم نوعی سیستم الاینر تراپی می باشد که با استفاده از تکنیک های پیشرفته درمانی در ارتودنسی سپیدنت می تواند دندان های نا مرتب را مرتب کند. در این روش با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM، برای درمان هر بیمار، تعدادی ردیف کننده های دندانی بدون سیم و با استفاده از پلاک های شفاف که مختص همان بیمار می باشد طراحی و ساخته می شود. این طراحی و ساخت کامپیوتری، براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی، انجام می شود. تعرفه ارتودنسی نامرئی در این روش هر بیمار در طول درمان خود، از یک سری از الاینرهای نا مرئی، به ترتیب شماره ای که روی آنها حک شده است استفاده می کند. بیمار از هر یک از الاینرها به مدت دو هفته استفاده می کند تا دندان های خود را در یک مسیر از پیش طراحی و برنامه ریزی شده در کامپیوتر که براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی سپیدنت است به محل صحیح خود هدایت کند تا در نهایت دندان ها مرتب و تراز شوند.