بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان

بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان را می توانید از طریق سایت سپیدنت مرجع دندانپزشکی در کشور بیابید و همچنین با برترین متخصصین این حوزه آشنایی پیدا کنید. بیشتر تمرکز دندانپزشکی کودکان روی سلامت و بهداشت عمومی دهان و دندان های کودکان است. دندانپزشکان برای جلوگیری از رفتار غیر قابل کنترل کودکان که ناشی از ترس و اضطراب آن هاست، تکنیک های موثری برای روند بهتر درمان در نظر می گیرند.

پیشگیری بهتر از درمان


افتادن دندان های شیری در برخی خردسالان خیلی سریع اتفاق می افتد و یا در اثر پوسیدگی زیاد توسط دندانپزشک کشیده شوند. این مشکل در بسیاری از کودکان شایع می باشد. با کشیدن دندان ها ممکن است دندان های دو طرف به سمت داخل دهان متمایل شده و موقعیت درست خود را از دست دهند. لازم به ذکر است در این زمان دندان های دائمی کودکان رشد خوبی نکرده است و بیشتر آن ها زیر لثه ها جای دارند. این هرج و مرج باعث نامرتبی و ناهماهنگی در دندان ها خواهد شد. برای پیشگیری از این ناهنجاری، درمان ارتودنسی توسط ارتودنتیست توصیه می گردد. یکی از درمان های شایع در دندانپزشکی کودکان ارتودنسی با روش های ثابت و متحرک است.

آموزش های لازم در رابطه با سلامت دندان


ظرافت کار یک دندانپزشک اطفال بسیار بالا می باشد، زیرا او باید با دندان های شیری و درحال رشد کودک که به تازگی در آمده اند، سرکار داشته باشد. در این خصوص آموزش های عمومی و تخصصی از جانب دندانپزشکلان به والدین ارائه خواهد شد. رعایت این نکات باعث می شوند سلامت و بهداشت عمومی دندان های کودکان به خوبی حفظ شوند. علاوه بر این حفظ این اصول باعث پیدایش عادت های درست در کودکان خواهد شد. یکی از این آموزش ها برای دندانپزشکی کودکان ، استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان است که به طور تخصصی توصیه و آموزش داده خواهد شد. علاوه بر موارد بالا، توصیه هایی نیز در رابطه با تغذیه مناسب کودک داده می شود.

پیشگیری از عوارض پس از درمان


پوسیدگی دندان در کودکان زیاد اتفاق می افتد و همین موضوع باعث شده است عمل پاکسازی دندان ها به سختی انجام گیرد. قبل از هر نوع درمانی توسط متخصص، تمامی دندان های کودکان با روش های متنوعی پاکسازی خواهند شد و از هرگونه جرم و لکه ای عاری می شوند. این به دلیل پیشگیری از عوارض های احتمالی بعد از درمان انجام خواهد گرفت.

برای جرم زدایی معمولا از فیشور سیلانت و فلوارید استفاده می کنند که برای از بین بردن پوسیدگی های دندانی فوق العاده موثر است. در بهترین کلینیک دندانپزشکی کودکان سپیدنت تمامی این خدمات به صورت ویژه به شما عزیزان ارائه خواهد شد. برای پوشش تمامی مشکلات دندانی، طیف وسیعی از روش های درمانی مناسب توسط دندانپزشک ارائه خواهد شد. جرم زدایی، کشیدن دندان، درمان ریشه و پرکردن از این روش ها محسوب می شوند.

پر کردن دندان


یکی از درمان هایی که برای دندان های شیری استفاده می گردد، پرکردن آن هاست. مواردی چون تورم لثه و پوسیدگی ممکن است باعث خالی شدن این دندان ها شوند. پر کردن دندان ها فقط مربط به دندان های دائمی کودکان نیست و همانطور که گفته شد برای دندان های شیری نیز این امکان میسر خواهد بود. لازم به ذکر است که سلامت تمامی دندان های کودکان چه دائمی و چه شیری اهمیت زیادی دارند. هر گونه مشکل یا عارضه ای می تواند مانع از جویدن صحیح کودک گردد. دهان شوی هایی چون فلوراید در جلوگیری از عفونت دندان کودکان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. فلوراید این قابلیت را دارد تا مینای دندان های کودک را قوی سازد.