بهترین رنگ کامپوزیت

بهترین رنگ کامپوزیت : ونیر کامپوزیت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند و هم چنین ترمیم دندان هاست. ونیر کامپوزیت ماده ای خمیری است که به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرد. این ماده در رنگ بندی های متنوعی برای دندان ها عرضه می شوند. در ادامه این مقاله با وب سایت سپیدنت همراه شوید.

تنوع بالا


رنگ دندان به دسته بندی های A،B،C،D تقسیم بندی می گردند و میزان روشن بودن سایه ها به 1، 2، 3، 4 درجه بندی می شود به طوری که شماره  یک بیشترین روشنی را داراست. بهترین رنگ کامپوزیت ونیر با راهنمایی و مشاوره دندانپزشک هم چنین انتخاب مراجعه کننده، معین خواهد شد.

رنگ کامپوزیت a1


رنگ کامپوزیت a1 با برندهای مختلفی در بازار موجود است.a1  الترادنت از رنگ های درخشنده ای است که بیشتر سلبریتی ها از آن بهره می برند. این رنگ سفیدترین سایه را روی دندان ایجاد می کند و در مقابل هرگونه لکه رنگی جلوگیری خواهد کرد. رنگ کامپوزیت b1 نیز پس از رنگ a1  از سفیدی و درخشندگی زیادی برخوردار است.

همچنان رنگ کامپوزیت دندان a1 به عنوان سفیدترین سایه رنگ دندان از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد. از میان رنگ های کامپوزیت که پرطرفدار است، می توان به رنگ کامپوزیت  a3 اشاره کرد که به رنگ دندان های طبیعی نزدیک می باشد و جلب توجه نمی کند.

بهترین رنگ کامپوزیت دندان


یکی از مهم ترین نکته هایی که لازم است که پس از انتخاب طرح درمان کامپوزیت مورد توجه قرار داد، انتخاب رنگ روکش کامپوزیت است. لازم است که بیمار قبل از انجام این درمان با دریافت مشاوره از دندانپزشک خود، شناخت کاملی از رنگ های کامپوزیت و لمینت داشته باشد. انتخاب رنگ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. فاکتوری مهم، سیلقه خود بیماران است. از دیگر نکاتی که باید مد نظر قرار داد، تطابق رنگی ست که باید با سایر دندان ها داشته باشند.

ویژگی های ظاهری مراجعه کننده از جمله رنگ پوست، رنگ چشم ها و رنگ موها همگی در انتخاب بهترین رنگ موثر خواهند بود. همچنین این انتخاب باید به گونه ای باشد که تناسب با ویژگی های ظاهری فرد برقرار شود. از آن جایی که هر چه پوست فرد تیره تر باشد، دندان ها سفیدتر به نظر می رسند، بنابراین لازم است که برای پوست های تیره از سایه های مشکی استفاده کرد و هم چنین افرادی که پوست و موی خیلی روشنی دارند، استفاده از سایه های سفید تر در زیبایی کامپوزیت ونیر نقش مهم دارند

انتخاب سایه های رنگی


 دندانپزشک با استفاده از سایه های رنگ کامپوزیت که در کنار دندان های بیمار قرار داده و با مشاوره های لازمی که به بیمار داده می شود، بهترین سایه را برای روکش های کامپوزیت ونیر برمی گزیند. رنگ کامپوزیت منتخب بیمار به عنوان رنگ پایه جهت انجام طرح درمان استفاده خواهد شد. از آن جایی که یکی از تکنیک های کامپوزیت طبیعی جلوه دادن آن هاست، متخصص با استفاده از لایه گذاری سایه روی دندان ها درخشش فوق العاده ای برای دندان های بیماران ایجاد می کنند.

 از رنگ اصلی انتخاب شده به عنوان پایه و از دیگر رنگ ها برای ایجاد سایه روی لبه ها استفاده خواهد شد. برخی بیماران با سفید کردن بیش از حد روکش های کامپوزیت می خواهند دندان ها جلوه ی بیشتری داشته باشند. پیشنهاد دندانپزشکان به مراجعه کنندگان این است که از رنگی برای ونیر کامپوزیت سپیدنت استفاده کنند که به رنگ طبیعی دندان هانزدیک تر باشد.