بهترین رنگ کامپوزیت دندان

بهترین رنگ کامپوزیت دندان یکی از روش های اصلاح طرح لبخند و هم چنین ترمیم دندان هاست. کامپوزیت ونیر ماده ای خمیری ست که به صورت مستقیم بر روی دندان ها قرار می گیرد. این ماده ی خمیری شکل در رنگ بندی های متنوعی برای دندان ها عرضه می شوند. در ادامه این مقاله با وب سایت سپیدنت همراه باشید.

انواع مختلف رنگ کامپوزیت دندان

رنگ دندان به دسته بندی های A،B،C،D تقسیم بندی می شوند و میزان روشن بودن سایه ها به 1، 2، 3، 4 مشخص می شود به طوری که شماره ی 1 بیشترین روشنی را داراست. بهترین رنگ کامپوزیت دندان با راهنمایی و مشاوره ی دندانپزشک هم چنین انتخاب مراجعه کننده معین خواهد شد.

رنگ کامپوزیت دندان a1

رنگ کامپوزیت دندان a1 با رندهای مختلفی در بازار موجود است. رنگ کامپوزیت دندان a1 الترادنت از جمله رنگ هایی ست که محبوب افراد مشهور است، این رنگ سفیدترین سایه را بر روی دندان ایجاد می کند و مقاوم نسبت به تیره و زرد شدن است. رنگ کامپوزیت b1 نیز پس از رنگ کامپوزیت دندان a1 از سفیدی و درخشندگی زیادی برخوردار است. هم چنان رنگ کامپوزیت دندان a1 به عنوان سفیدترین سایه رنگ دندان از محبوبیت بسیاری برخوردار است. از میان رنگ های کامپوزیت دندان که پرطرفدار است می توان به رنگ کامپوزیت دندان a3 اشاره کرد. این رنگ کامپوزیت دندان به رنگ دندان های طبیعی نزدیک می باشد و جلب توجه نمی کند.

بهترین رنگ کامپوزیت دندان

یکی از مهم ترین نکته هایی که لازم است که پس از انتخاب طرح درمان کامپوزیت دندان مورد توجه قرار داد، انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان است. لازم است که بیمار پیش از انجام کامپوزیت با راهنمایی دندانپزشک خود، رنگ کامپوزیت دندان را انتخاب نماید.

بهترین رنگ کامپوزیت دندان با توجه به فاکتورهای مختلفی انتخاب می شود. مهم ترین فاکتور انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان، سیلقه ی مراجعه کننده است. از دیگر نکاتی که هنگام انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان باید مد نظر قرار داد، تطابق رنگی ست که باید با سایر دندان ها داشته باشد. از دیگر فاکتور های مهم در رنگ کامپوزیت دندان، ویژگی های ظاهری مراجعه کننده از جمله رنگ پوست و رنگ چشم ها و رنگ موها می باشد و انتخاب رنگ کامپوزیت باید به گونه ای باشد که تناسب با ویژگی های ظاهری فرد برقرار شود. از آن جایی که هر چه پوست تیره تر باشد، دندان ها سفیدتر به نظر می رسد بنابراین لازم است که برای پوست های تیره تر از سایه ی رنگ های تیره تر استفاده کرد و هم چنین افرادی که پوست و موی خیلی روشن دارند از رنگ های سفیدتر استفاده کرد.

برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان، دندانپزشک با استفاده از سایه های رنگ کامپوزیت که در کنار دندان های فرد قرار می دهد و با مشاوره های لازمی که به بیمار داده می شود، بهترین رنگ کامپوزیت دندان انتخاب خواهد شد. رنگ کامپوزیت دندان منتخب بیمار به عنوان رنگ پایه جهت انجام طرح درمان کامپوزیت استفاده خواهد شد. از آن جایی که یکی از تکنیک های کامپوزیت دندان این است که برای طبیعی تر شدن جلوه ی دندان با استفاده از لایه گذاری سایه بر روی دندان ها ایجاد می شود، از رنگ انتخاب شده به عنوان پایه و از دیگر رنگ ها برای ایجاد سایه بر لبه ها استفاده خواهد شد.

برای انتخاب بهترین رنگ کامپوزیت دندان باید توجه داشت که درخشندگی و سفیدی بی از حد معمولی مناسب سلبریتی ها و افرادی ست که مشهورند و بر اساس انتخاب خود می خواهند دندان ها جلوه ی بیشتری داشته باشند. پیشنهاد دندانپزشکان به مراجعه کنندگان این است که از رنگی برای کامپوزیت دندان خود استفاده کنند که به رنگ طبیعی دندان نزدیک تر باشد.

اردیبهشت 29, 1399 7:41 ب.ظ