بهترین خمیر دندان برای کامپوزیت

انتخاب بهترین خمیردندان برای کامپوزیت

بهترین خمیر دندان برای کامپوزیت : یکی از روش‌های مرسوم و رایج برای درمان مواردی همچون بهبود رنگ دندان، اصلاح نامنظمی و پر کردن فاصله بین دندان‌ها استفاده از تکنیک کامپوزیت است. در این تکنیک یک لایه نازک بر روی دندان قرار می گیرد و ظاهر دندان را به لحاظ فرم، رنگ و ظاهر اصلاح می کند. پس از استفاده از این تکنیک کلیه عیوب دندان ها برطرف می شود و زیبایی چشمگیری در آن ها ایجاد می شود اما برای ماندگاری و افزایش طول عمر کامپوزیت ونیر دندان باید به خوبی از آن ها مراقبت نمود. در صورت مراقبت صحیحی از کامپوزیت طول عمر آن ها به حدود 7 تا 10 سال نیز خواهد رسید.  یکی از نکات بسیار مهم در خصوص مراقبت از کامپوزیت ها استفاده از خمیر دندان مناسب است. در ادامه قصد داریم در خصوص این موضوع بیشتر صحبت نماییم:

خمیردندان مخصوص دندان کامپوزیت شده

برای انتخاب بهترین خمیردندان برای کامپوزیت باید دقت و توجه بسیاری داشت چرا که برخی از خمیردندان ها دارای ترکیباتی هستند که هم برای دندان های اصلی و هم برای کامپوزیت بسیار خطرناک و مضر می باشد. هنگام خرید خمیردندان، قسمت مواد تشکیل ‌دهنده آن را با دقت مطالعه نمایید و مطمئن شوید که از هیدروژن پراکسید، سدیم کربنات یا جوش شیرین در آن استفاده نشده باشد.

یکی از مواردی که همیشه در تبلیغات خمیردندان روی آن متمرکز می شوند، این است که این خمیردندان معرفی شده خاصیت فرسایندگی کمی دارد و برای افرادی که دندان هایشان را کامپوزیت ونیر و یا لمینت کرده اند بسیار مناسب است. این نوع خمیردندان ها که خاصیت فرسایشی کمی دارند بهترین خمیردندانی هستند که شما می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده نمایید.

خمیر دندان های ژله ای

طبق تحقیقات انجام شده به دست آمده که خمیردندان های ژله ای بهترین خمیردندان برای دندان کامپوزیت و یا لمینت شده می باشند چرا که خمیر دندان های ژله ای مانند خمیردندان های دیگر خاصیت سایشی ندارند. انتخاب بهترین خمیر دندان برای کامپوزیت ، توجه داشته باشید که پس از کامپوزیت و یا لمینت دندان ها نباید به هیچ عنوان از خمیردندان هایی استفاده نمایید که حاوی موادی نظیر هیدروژن پراکسید یا جوش شیرین باشد زیرا وجود اینگونه مواد در خمیردندان موجب آسیب دیدن کامپوزیت ها ولمینت ها می شود. خمیردندان های ژله ای می توانند ساختار لمینت را برای مدت بیشتری حفظ کرده و در نتیجه درخشندگی دندان های شما برای مدت بیشتری حفظ می شود.

خمیردندان های مخصوص دندان های حساس

خمیر دندان هایی که برای دندان های حساس ساخته شده اند گزینه خوبی برای مراقبت از لمینت و کامپوزیت ونیر دندان هستند. اکثر بیماران ممکن است حساسیت زیادی را در روزها یا هفته های ابتدایی پس از ونیر دندان خود حس کنند. خمیردندان مخصوص دندان های حساس می تواند این علائم را کاهش داده و در عین حال ساختار ونیر را حفظ کند.

مسواک مخصوص دندان کامپوزیت شده

علاوه بر خمیردندن باید در انتخاب مسواک نیز دقت و توجه داشت و مسواکی مناسب را تهیه نمود. لازم به ذکر است که انتخاب مسواک در سلامت دندان ها و عمر کامپوزیت تاثیر زیادی دارد. باید مسواکی را خریداری نمایید که خیلی زبر نباشد زیرا ممکن است به سطح کامپوزیت دندان آسیب بزند. بهتر است از مسواک هایی استفاده نمایید که نرم و انعطاف پذیر باشند. آیا از کامپوزیت دندان راضی هستید ؟

به کار بردن روش مناسب در زمان مسواک زدن نیز اهمیت زیادی دارد و بهتر است این کار را زاویه 45 درجه روی دندان و با حرکت چرخشی انجام شود. حرکت دادن مسواک به صورت عقب و جلو و در یک جهت منجر به آسیب دیدگی لثه‌ ها در طولانی مدت خواهد شد. پیشنهاد بهتر برای شما آن است که از مسواک های برقی استفاده نمایید چرا که فشار وارد شده به دندان‌ها در این روش کنترل شده است.

خرداد 4, 1400 10:33 ب.ظ