معایب و مزایای لمینت را میدانید

معایب و مزایای لمینت را میدانید : در حال حاضر با توجه به پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی زیبایی صورت گرفته است داشتن دندان های زیبا و سفید و درخشان وبی عیب و نقص دیگر یک آرزوی دست نیافتنی نیست. تکنیک های بسیاری در علم دندان پزشکی زیبایی وجود دارد که به کمک آن ها می توان دندان هایی زیبا و درخشان داشت. یکی از این تکنیک ها لمینت سرامیکی است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا نموده و محبوبیت زیادی دارد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص معایب و مزایای این تکنیک صحبت نماییم:

ظاهری طبیعی

همانطور که می دانید در این تکنیک دندان ها تراشیده می شوند و به همین علت نتیجه ی کار به هیچ عنوان برجسته به نظر نرسیده و کاملا طبیعی به چشم می آید. علاوه بر آن لمینت های سرامیکی به طور کلی از یک لایه نازک ساخته شده اند و روی دندان های طبیعی غیر قابل تشخیص هستند. لمینت های سرامیکی در مقایسه با تکنیک های مشابه همچون کامپوزیت از طول عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند و در صورت مراقبت از آن ها و رعایت اصول بهداشتی از دندان و طول عمرشان بیشتر هم می شود.

  مقاوم در برابر زر…
ادامه مطلب
  • 0

قالب لمینت دندان

قالب لمینت دندان : لمینت دندان که به آن ونیر نیز گفته می شود دارای روکش نازکی می باشد که برای رفع و بهبود نواقص و عیوب بر روی دندان ها نصب می شود. این روکش سفید و زیبا قادر است مشکلاتی همچون بدرنگی، لب پریدگی و فواصل میان دندانی و... را تا حد امکان برطرف کند و یک لبخند زیبا را برایتان به ارمغان آورد. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص مراحل انجام لمینت دندان صحبت نماییم:

ملاقات با دندانپزشک و دریافت مشاوره

در جلسه ی اول ملاقاتی با دندان پزشک مربوطه صورت می گیرد که در این جلسه دندان پزشک وضعیت دندان ها را بررسی می کند تا مطمئن شود این تکنیک قابل اجرا بر روی دندان های شما می باشد. علاوه بر ان در صورت وجود هرگونه خرابی و یا پوسیدگی جلساتی برای ترمیم آن ها تعیین می شود.

آماده سازی دندان ها

پس از آنکه کلیه خرابی ها و پوسیدگی های دندانی برطرف شدند نوبت به آماده سازی دندان ها می رسد. در این مرحله دندان ها جرمگیری می شوند تا هرگونه پلاک از روی سطح دندان ها برداشته شود. پس از آن دندان پزشک مینای دندان ها را تا اندازه ای که نیاز می بیند می تراشد. در این مرحله…

ادامه مطلب
  • 0

لمینت دندان قبل و بعد

لمینت دندان قبل و بعد : لمینت دندان بی شک یکی از بهترین تکنیک هایی است می تواند لبخندی زیبا را به شما هدیه دهد. لمینت دندان قادر است عیوبی همچون بدرنگی دندان ها لب پریدگی و شکستگی های جزئی و حتی فواصل دندانی را برطرف نماید. مهارت و تجربه ی دندان پزشک در اجرای این تکنیک بر روی دندان ها بسیار مهم است. با مشاهده ی عکس های لمنیت سرامیکی دندان قبل و بعد از انجام می توانید به میزان مهارت دندئان پزشک پی ببرید و با خیال راحت کار خود را به او بسپارید.

مزیت های لمینت دندان سفید و درخشان نمودن دندان ها و زیبایی لبخندافزایش اعتماد به نفس به دلیل برخورداری از لبند و چهره ای زیباماندگاری و دوام بالااستحکام بیشتر در مقایسه با تکنیک کامپوزیت دندانماندگاری رنگ بیشتر (به مرور زمان تغییر رنگ نمی دهد. ) معایب لمینت دندان لمینت سرامیکی دندان یک تکینکی است که مربوط به ارتقای جنبه ی زیبایی دندان ها می باشد و به همین علت اگر دندان ها دچار خرابی و یا پوسیدگی باشند لمینت دندان مناسب و کارساز نمی باشد.افرادی که دندان‌های آن ها به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه فعال ناسالم است نمی توانند و…
ادامه مطلب
  • 0

طریقه لمینت دندان

طریقه لمینت دندان : لمینت دندان همانند یک روکش است که توسط دندان پزشک روی دندان نصب  می شود و نواقص آن را می پوشاند. نواقص و مشکلاتی همچون بدرنگی دندان ها، شکاف و فاصه بین دندان ها، لب پریدگی های جزئی و… همگی جزو عیوبی هستند که با کمک لمینت سرامیکی سپیدنت برطرف می شوند. امروزه لمینت در دندانپزشکی زیبایی کاربرد بسیاری دارد و محبوبیت زیاید در بین افراد کسب نموده است. در ادامه مطلب قصد داریم مراحل و طریقه نصب لیمنت دندان را بررسی کنیم:

بررسی دندان ها

در مرحله ی اول که با دندان پزشک ملاقات می کنید دندان هایتان به طور کامل بررسی می شود. در این مرحله دندان پزشک باید تشخیص دهد که آیا  اصلا تکنیک لمینت سرامیکی دندان بر روی دندان های شما قابل اجرا و پیاده سازی می باشد یا خیر؟ علاوه بر آن پوسیدگی ها و خرابی های دندان هایتان نیز مشخص شده و جلساتی برای ترمیم ان ها در نظر گرفته خواهد شد.  برای نصب لمینت های سرامیکی در ابتدا باید دندان های شما کاملا پاکسازی و جرمگیری شوند.

آماده سازی دندان ها

تکنیک لمینت دندان نیازمند آماده ساز…

ادامه مطلب
  • 0

قیمت لمینت دندان در مشهد

قیمت روز لمینت دندان چقدر است

قیمت لمینت دندان در مشهد  متغیر حساب شده و به موارد مختلفی بستگی دارند سپیدنت مرجع دندانپزشکی به شما عزیزان در این زمینه کمک رسانی می کند تا با انوع تعرفه های دندان آشنا شوید. وضعیت دندان ها، تعداد  دندان های بیمار، دستمزد دندانپزشک، مکانی که کلینیک در آن جا قرار دارد  و همچنین کیفیت لمینت سرامیکی به کار رفته و نوع پوشش آن   همگی جزو عواملی می باشند که در قیمت نهایی لمینت تاثیرگذار هستند. از آنجایی که لمینت مستقیما بر روی زیبایی لبخند افراد تاثیرگذار هستند،  بهتر می باشد که حتما در انتخاب دندان پزشک دقت کنید چرا که یک دندان پزشک باتجربه و با مهارت پس از برسی کردن وضعیت دندان های بیمار بهترین نوع لمینت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهد و با داشتن دانش کافی آن ها را بر روی دندان ها نصب می کند. در ادامه ی این بحث قرار است در خصوص برخی از انواع لمینت های سرامیکی برای شما عزیزان مطالبی را شرح دهیم:

لمینت زیرکنیا، نوعی لمینت سرامیکی

ساختار اصلی  این لمینت های سرامیکی  اکسید زیرکونیو…

ادامه مطلب
  • 0

قیمت روز لمینت دندان

قیمت روز لمینت دندان چقدر است

قیمت روز لمینت دندان کاملا متغیر بوده و به عوامل بسیاری بستگی دارد. وضعیت دندان ها، تعداد  دندان هایی که قرار است لمینت شوند، دستمزد دندانپزشک، موقعیت جغرافیایی مطب و همچنین کیفیت لمینت با توجه به انواع آن همگی جزو عواملی هستند که در قیمت نهایی لمینت تاثیر می گذارند. از آنجایی که لمینت های سرامیکی به طور مستقیم بر روی زیبایی لبخند تاثیرگذارند بهتر است که حتما در انتخاب دندان پزشک دقت نمود چرا که یک دندان پزشک باتجربه پس از برسی کردن وضعیت دندان ها بهترین لمینت را به شما پیشنهاد می دهد و با مهارت آن ها را بر روی دندان ها نصب می کند. در ادامه ی مطلب قصد داریم در خصوص برخی از انواع لمینت ها صحبت نماییم:

لمینت سرامیکی زیرکنیا

عنصر اصلی سازنده این لمینت سرامیکی و اکسید زیرکونیوم است. این لمینت از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است زیرا از هیچ عنصر  شیشه ای در آن استفاده نشده است و به همین علت لمینت زیرکنیا خاصیت شکنندگی بسیار پایینی نیز دارد. در ساخت این لمینت برعکس لمینت زیرکنیا از عنصر شیشه استفاده می شود و به همین دلیل از …

ادامه مطلب
  • 0

چسب لمینت دندان

چسب لمینت دندان چیست

چسب لمینت دندان ، چسب به خصوصی است که برای چسباندن لمینت های موقت به کار برده می شود. دندان پزشک چسب لمینت دندان را در قسمت پشتی و روی دندان ها می زند و سپس لمینت های موقت را روی دندان ها قرار می دهد و بدین شکل یک لایه زبر و ضخیم قسمت رو و پشت دندان ها را خواهد پوشاند. این لمینت سرامیکی که با چسب روی دندان ها گذاشته شده اند به مدت دو الی سه هفته باید در دهان باقی بمانند.

لمینت موقت چیست

لمیت موقت همانطور که از اسمش مشخص است به صورت موقتی بر روی دندان ها گذاشته می شود. همانطور که می دانید در پروسه ی نصب لمینت های دائمی دندان پزشک در ابتدا مینای دندان را به  اندازه ای که لازم است تراش می دهد و سپس از دندان های شما قالب تهیه می کند و بعد آن را به لابراتوار می فرستد تا لمینت ها براساس قالب ساخته شود. این فرآیند ساخت لمینت های دائمی حدود دو الی سه هفته زمان می برد و در این مدت از لمینت های موقت باید استفاده شود تا لمینت های دائمی ساخته و آماده نصب شود. لمینت سرامیکی سپیدنت از لحاظ ظاهری با لمینت های دائمی مشابهت دارند اما لمینت های دائمی به م…

ادامه مطلب
  • 0

لمینت موقت دندان

لمینت موقت دندان چیست

لمینت موقت دندان همانگونه که از اسمش مشخص است به صورت موقت بر روی دندان ها گذاشته می شود. لمینت موقت مشابه لمینت دائمی است و تنها تفاوت آن در شکل ظاهری و اندازه است. از آنجایی که این مدل لمینت قرار است به شکل موقت روی دندان گذاشته شود، زیبایی آن مانند زیبایی لمینت دائمی نیست. این لمینت از آکریلیک ساخته می ‌شود و نسبت به لمینت معمولی زبرتر است و سایز بزرگتری دارد. دندان پزشک برای قرار دادن لمینت موقت روی دندان از چسب مخصوصی استفاده می کند. این چسب به پشت دندان ها مالیده می شود و بنابراین بیمار دیگر سطح پشتی دندان را احساس نخواهد کرد. پس از قرار دادن لمینت های سرامیکی ممکن است بیمار حس کند که دندان مصنوعی در دهانش گذاشته شده است. به علت آنکه که فاصله بین دندان‌ها باقی نمی ‌ماند ممکن است موقتا بیمار تلفظ کلماتش تغییر کند.

  علت استفاده از لمینت موقت دندان

همانطور که می دانید در پروسه ی فراِند نصب لمینت دائمی پس از آنکه پزشک از دندان ها قالب تهیه نمود آن را به لابراتوار می فرستد تا لمینت ها برساس قالب طراحی شود. این فرآیند دو ا…

ادامه مطلب
  • 0

رنگ کامپوزیت توکویاما

مشخصات و ویژگی های کامپوزیت توکویاما

رنگ کامپوزیت توکویاما بسیار متنوع است و به طور کلی در طیف گسترده ای وجود دارد. این کامپوزیت محصول کشور ژاپن می باشد و در حال حاضر جزو مدرن ترین و بهترین ها در بازار نیز به شمارمی رود و در مقایسه با کامپوزت های دیگر از قیمت کم تری برخوردار می باشد. نکته ی جالب توجه آنکه کامپوزیت ونیر سپیدنت جزو اولین کامپوزیت هایی بود که به بازار دندانپزشکی معرفی شد. این کامپوزیت از درخشندگی و زیبایی ظاهری خوبی برخوردار است و برای اصلاح طرح لبخند گزینه ی مناسبی می باشد و علاوه بر آن در برابر سایش نیز مقاومت و استحکام خوبی دارد.

طیف رنگی کامپوزیت توکویاما

این کامپوزیت دقیقا همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم از طیف رنگی این کامپوزیت متنوع بوده و می توانید با توجه به رنگ دندان های خود از بهترین آن استفاده کنید. این کامپوزیت دارای یک سری خصوصیات و ویژگی هایی می باشد که این خصوصیات و ویژگی ها می تواند منجر به ایجاد توانایی هایی در سطحی مناسب جهت تغییر رنگ سطح کامپوزیت و همچنین تطبیق یافتن و هماهنگ شدن آن با دندان های طبیعی به میزان بسیار زیادی گر…

ادامه مطلب
  • 0

کامپوزیت رنگ بلیچ

کامپوزیت رنگ بلیچ چیست

کامپوزیت رنگ بلیچ یکی از بهترین و محبوب ترین رنگ های کامپوزیت است چرا که این رنگ به علت دارا بودن رنگی طبیعی، به هیچ عنوان ظاهری مصنوعی را ایجاد نمی کند. همانطور که می دانید رنگ کامپوزیت دندان یکی از پیچیده ترین نکاتی است که فرد و دندان پزشک قبل از نصب کامپوزیت ونیر سپیدنت باید در انتخاب آن دقت بسیاری نمایند. هرگونه اشتباهی در انتخاب رنگ کامپوزیت دندان می تواند تاثیرات منفی بر روی زیبایی لبخند و چهره بگذارد. چند نکته در انتخاب رنگ کامپوزیت وجود دارد که بهتر است بدانید:

افرادی که دارای رنگ پوست تیره هستند بهتر است که از سایه‌ ها و درجه‌ های طبیعی ‌تر رنگ استفاده کنند. نکته ی قابل توجه آنکه هرچه کنتراست ایجاد شده بیشتر باشد دندان‌ها بیشتر درخشان دیده می‌شوند و به همین علت توصیه دندان پزشکان به افراد دارای رنگ پوست تیره این است که به جای انتخاب رنگ های درخشان از سایه های رنگی طبیعی تر استفاده نمایند.  افرادی که پوستشان روشن است برعکس افراد دارای پوست تیره باید از رنگ های سفید روشن استفاده نمایند زیرا در این افراد بین رنگ پوست و رنگ دندان‌ه…
ادامه مطلب
  • 0