ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری : کاشت ایمپلنت توسط متخصص کاشت ایمپلنت یا ایمپلنتولوژیست انجام می شود و دارای اجزا و قطعاتی می باشد که در طول درمان اضافه و تکمیل خواهد شد. مهم ترین قطعه ی ایمپلنت پایه ی آن مب اشد که از جنس تیتانیوم بوده و به عنوان ریشه ی دندان پس از جراحی لثه در استخوان فک قرار می گیرد. پس از دروه ی اتصال این قطعه با استخوان فک، به وسیله ی اباتمنت پایه ی تیتانیومی به تاج دندان که از جنس سرامیک ساخته می شد، اتصال خواهد یافت. ایمپلنت ها از نظر شکل ساختاری و مکانی که در لثه بارگذاری خواهند شد، به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که هر کدام ویژگی های مربوط به خود را داراست. در ادامه این مقاله با سپیدنت همراه باشید.

دلایل بسیاری سبب می شود تا یک یا چند دندان فرد از دست برود. مواردی که در ترمیم آن ها می توان از کاشت ایمپلنت استفاده کرد به شرح زیر می باشد:

  • در مواردی که در اثر ضربه و یا تصادفات یکی از دندان های جلو از بین برود و دندان های مجاور سالم باشد می توان با کاشت ایمپلنت دندان از دست را جایگزین کرد.
  • در مواردی که کل دندان های فک بالا و پایین از دست رفته باشد، علاوه بر استفاده از دست دندان می توان از کاشت ایمپلنت استفاده کرد.
  • در مواردی که دندان های انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد نیز می توان با کاشت ایمپلنت، دندان های از دست رفته را جایگزین کرد.

ایمپلنت

کاشت ایمپلنت هم چنان یکی از بهترین روش های جاگذاری دندان یا دندان های از دست رفته است. از آن جایی که این روش در مقایسه با دیگر روش های جاگذاری دندان از مزایای بسیاری برخوردار است. از جمله مزایای ایمپلنت در مقایسه با دیگر روش ها پیشگیری از تحلیل و از بین روفتن استخوان های فک و هم چنین عدم آسیب و تراش دندان های مجاور است. یکی از مواردی که در کاشت ایمپلنت دندان برای بیماران آزار دهنده است، دوره ی درمان ایمپلنت می باشد که در مقایسه با سایر روش ها طولانی تر است به طوری که دوره ی جوش خوردن پایه ی تیتانیومی ایمپلنت با استخوان فک برای به طور متوسط برای فک پایین 3 ماه و برای فک بالا 4 الی 6 ماه می باشد. به همین دلیل تلاش های بسیاری برای جاگذاری ایمپلنت فوری به عمل آمده است. برای انجام ایمپلنت فوری لازم است که جراحی مرحله ی دوم حذف شود و باید تمامی مراحل کاشت ایمپلنت فوری به گونه ای انجام شود تا ریسک ایجاد مشکل برای بیمار به حداقل برسد. در کاشت ایمپلنت فوری ریسک زیادی در هفته های اول جراحی بالاتر است. بارگذاری ایمپلنت فوری در بیماران دیابتی و افرادی که استعمال دخانیات دارند، توصیه نمی شود.

مزایای ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت فوری در عین حال که در برخی موارد و فاکتورها درارای ریسک می باشد ولی مزایایی نیز از دارد که از جمله ی آن ها می توان به موراد زیر اشاره کرد:

  • ایمپلنت فوری سبب کاهش زمان کلی و دوره ی درمان می شود که این فاکتور بازرترین و مهم ترین مزیت ایمپلنت فوری می باشد.
  • ایمپلنت فوری با بازسازی و جایگزینی زود هنگام دندان از دست رفته سبب می شود تا بر روحیه ی بیمار تاثیر مثبت گذارد که این نکته به عنوان مزیت و فایده روانی ایمپلنت فوری می باشد.
  • یکی دیگر از فاکتورهایی که سبب رضایت بیمار می شود این است که با ایمپلنت فوری نیازی به پروتز متحرک نبوده و از پروتز ثابت استفاده می کند.

پس از انتخاب متخصص کاشت ایمپلنت جهت معاینه و بررسی های متخصص، به دندانپزشکی مورد نظر مراجعه کنید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

اردیبهشت 20, 1399 6:39 ب.ظ