ایمپلنت ارزان

ایملپنت ارزان : محبوب ترین و ماندگارترین روش جایگزین کردن ندان، کاشت ایمپلنت می باشد. کاشت ایمپلنت با توجه به فاکتورهای متعددی قیمت بالایی دارد. از جمله مواردی که بر هزینه ی کاشت ایمپلنت تاثیرگذار است و سبب تمایز ایمپلنت ارزان با دیگر ایمپلنت ها می شود، به شرح زیر است:

  • از جمله مهم ترین فاکتورهای موثر بر قیمت کاشت ایمپلنت می شود، برند ایمپلنت می باشد که در کشورهای مختلف برندهای مختلفی از ایمپلنت ها ساخته و توزیع می شود که هر کدام وابسته به کیفیت آن قیمت متفاوتی دارد. کیفیت ایمپلنت ها با توجه به ساختار، مواد اولیه و هم چنین تکنولوژی ساخت وابسته است. هر برندی تکنولوژی ساخت منحصر به خود را داراست. کشورهای مختلفی از جمله سوئیس، آلمان، سوئد و… از جمله ی کشورهای سازنده ی ایمپلنت می باشد. بیشترین ایمپلنت های موجود در کشور برند کره ای می باشند ولی از دیگر برندها نیز در بسیاری از کلینیک ها استفاده می شود. ایمپلنت های کره ای نیز تحت لیسانس و با تکنولوژی دیگر استفاده از جمله آمریکا ساخته می شود که کیفیت بالایی دارند. با توجه به برندهای موجود در بازار، ایمپلنت کره ای نسبت به دیگر برند جزو ایمپلنت های ارزان محسوب می شود که کیفیت خوبی نیز دارند. امروزه ایمپلنت های ایرانی نیز مورد استفاده قرار می گیرد که به نسبت جزو ایمپلنت ارزان محسوب می شود.
  • از دیگر عوامل تاثیرگذار بر ایمپلنت، دستمز جراح می باشد. با توجه به روش جراحی کاشت ایمپلنت، دستمزد جراح متغیر خواهد بود. در روش کاشت دو مرحله ای قیمت ایمپلنت بالاتر از ایمپلنت ارزان خواهد بود در صورتی که با استفاده از ایمپلنت فوری، کاشت دندان انجام شود، سبب می شود قیمت ایمپلنت ارزان تر شده و هم چنین دوره ی درمان نیز کاهش یابد. بنابراین با توجه به روش ایمپلنت و تبحر دندانپزک، دستمزد جراح متفاوت خواهد بود. شما می توانید قبل از شروع درمان دستمزد جراح و ایمپلنتولوژیست را جویا شوید. در ادامه مقاله با سایت سپیدنت همراه باشید.

ایمپلنت ارزان

کاشت ایمپلنت به عنوان بهترین روش جایگزین کردن دندان یا دندان هایی ست که به دلایل مختلف از دست رفته اند، شناخته می شود. ایمپلنت در کنار سایر درمان های کاشت دندان از گذشته تا به امروز قیمت بالاتری داشته است. از آن جایی که مراحل کاشت و هم چنین قطعات ایمپلنت و مواد مصرفی این روش قیمت بالایی داشته و هم چنین در مرحله ی اجرا و کاشت آن نیاز به تخصص بالا و تعهد دندانپزشک دارد، بنابراین به نسبت بریج دندانی و یا دندان مصنوعی گران تر است.

در برخی از مواردی تبلیغاتی مبنی بر کاشت ایمپلنت ارزان دیده می شود که در آن قیمت ایمپلنت تفاوت قیمتی چند میلیونی با دیگر مراکز دندانپزشکی دارد. در برخی از تبلیغات کاشت ایمپلنت ارزان  از قطعاتی استفاده می شود که برندهای اصلی و با کیفیت نبوده و سبب می شود تا نتایج طرح درمان موفقیت آمیز و مطابق میل بیمار نباشد، در این موارد ریسک شکستن ایمپلنت و لق شدن آن بالاست. استفاده از ایمپلنت ارزان علاوه بر ریسک شکستگی ممکن است سبب بروز التهاب لثه و یا عفونت های احتمالی شود. ایمپلنت های چینی و یا هندی یا پاکستانی به عنوان ایمپلنت ارزان استفاده می شود. از دیگر عواملی که سبب می شود تا کاشت ایمپلنت ارزان شود، تخصص دندانپزشک می باشد. در در صورتی که کاشت ایمپلنت توسط پریودنتیست یا جراح فک انجام شود، قیمت بالاتری دارد.

این نکته را نباید فراموش کرد که بسیاری از برندهای ایمپلنت ارزان می باشند و در عین حال کیفست مناسبی را نیز دارا می باشند. از جمله برندهای ایمپلنت ارزان می توان به برندهایی مانند Dentium، Ufit، Neo Biotech و … می باشند که اکثر این برندها کره ای هستند.

اردیبهشت 26, 1399 8:48 ق.ظ