انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت از جمله ی محبوب ترین درمان هایی ست که جهت جاگذاری دندان های از دست رفته انجام می شود. ایمپلنت از اجزای متفاوتی ساخته شده که در طی دوره ی درمان جاگذاری خواهند شد. استفاده از طرح درمان کاشت ایمپلنت نسبت به سایر درمان ها از مزایای فراوانی برخوردار است. کیفیت ایمپلنت های برند های خوب به قدری ست که به صورت همیشگی و Lifetime می توان از آن ها استفاده کرد. ماندگاری و استحکام بالا و در عین حال راحتی در جویدن و تکلم از جمله مزایایی ست که این نوع درمان را از سایر درمان های کاشت دندان متمایز کرده است. یکی از مهم ترین ویژگی های کاشت ایمپلنت این ست که به دندان های مجاور آسیب وارد نخواهد کرد. قیمت ایمپلنت دندان بر اساس فاکتورهای مختلفی معین خواهد شد و به صورت تخمینی 2 میلیون تا 3 میلیون خواهد بود. ایمپلنت از 3 قسمت تشکیل شده است که در دوره ی درمان به تدریج نصب خواهند شد. اولین و مهم ترین قسمت ایمپلنت پایه ی آن است که در لثه قرار می گیرد و تاج دندان به وسیله ی اتصال دهنده یا اباتمنت بر روی پایه قرار خواهد گرفت. در ادامه این مقاله با مرجع دندانپزشکی سپیدنت همراه باشید.

انواع ایمپلنت

انواع ایمپلنت بر اساس فاکتورهای مختلفی از جمله شکل و یا روش درمانی تقسیم بندی می شوند. با شناختن ابعاد مختلف این نوع طرح درمان می توانید با بررسی بهترین مراکز دندانپزشکی در سایت سپیدنت، کلینیک مورد نظر خود را پیدا کرده و درمان خود را آغاز کنید. تیم مرجع دندانپزشکی سپیدنت در تمامی مراحل شناخت اتواع درمان ها، شناخت کلینیک های دندانپزشکی و شروع درمان ها در کنار شماست.

از نظر شکل

  • ایمپلنت ساب پریواستیل (Subperiosteal Implants) این نوع ایمپلنت در روش تک مرحله ای مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل این که پست بیرون از لثه قرار می گیرد برای افرادی که ارتفاع کم استخوانی دارند مناسب است.
  • ایمپلنت اندواستیل که خودشان بر اساس کل متنوع به دسته بندی های مختلفی از جمله پیچی، استوانه ای و … تقسیم بندی می شوند. این نوع ایمپلنت در جراحی دو مرحله ای مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ایمپلنت تک مرحله ای به طور کلی از انواع ایمپلنت هایی ست که دارای یک قطعه ی بلند است که چون بیرون از لثه قرار می گیرد سبب شده تا در یک مرحله اباتمنت و تاج بر روی پایه قرار گیرد و دیگر نیازی به عمل جراحی مرحله ی دوم نمی باشد.

انواع ایمپلنت از نظر اتصال دهنده ها

ایمپلنت ها از نظر شکل و ساختار اتصال دهنده نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که از جمله ی این اتصال دهنده ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شش ضلعی داخلی
  • شش ضلعی خارجی
  • هشت ضلعی داخلی

انواع ایمپلنت از نظر روش کاشت آن

  • ایمپلنت فرورونده از جمله انواع ایمپلنت در با بر اساس روش کاشت آن می باشد. در این نوع ایمپلنت پس از قرار گیری پایه در استخوان فک می توان یک یا چند دندان را در مرحله ی کاشت قرار داد.
  • ایمپلنت برسازی درون کاشت دندانی از قالب فلزی تشکیل شده است که بر روی استخوان فک قرار می گیرد.
  • ایمپلنت دارای چهارچوب راموس از دیگر انواع ایمپلنت دندان از نظر روش کاشت آن می باشد. در برخی از بیماران استخوان فک نازک بوده و امکان کاشت ایمپلنت با ریشه وجود ندارد در این حالت از ایمپلنت دارای چهارچوب راموس استفاده می گردد. در این روش کاشت ایمپلنت در ابتدا چهارچوب راموس در انتهای فک قرار گرفته و سبب میله های نازک بر روی آن قرار گرفته و کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود.

اردیبهشت 28, 1399 6:49 ب.ظ