انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان در زیر معرفی خواهند شد، با مطالعه مقاله زیر می توانید با اطلاعات بیشتری اقدام به انجام چنین درمانی کنید. هر کدام از اقسام ارتودنسی سپیدنت دارای گستردگی زیادی هستند، به طوریکه می توان از هر روش به عنوان یک طرح درمان مجزا برای از بین بردن مشکلات بهره برد. با این تکنیک درمانی می توان با تشخیص دقیق تر و بهتری ناهماهنگی دندانها را برطرف کرد. به شما پیشنهاد می کنیم روند درمانی خود را به معتبرترین کلینیک های سراسر کشور محول کنید.

در این زمینه سپیدنت به شما کمک می کند. ارتودنسی از درمان های ترمیمی دندان محسوب می شود که بیماران زیادی تا به حال انجام داده اند. محدودیتی از نظر سن و جنسیت برای ارتودنسی دندان وجود ندارد. برای هر بازه سنی، تکنیک ها و تجهیزات به کار رفته برای پیشبرد روند کار متفاوت است. نکته مهم این است که با توجه به شرایط هر فرد، نوع روشی که برای ارتودنسی در نظر می گیرند.

ارتودنسی نامرئی


 بریس های به کار رفته در ارتودنسی نامرئی جنسی همچون سرامیک و شیشه دارد و با کمی ضربه ممکن است دچار شکست گردند، برای همین برای ارتودنسی کودکان از چنین روش هایی استفاده نمی کنند. در بین تمامی روش ها، ارتودنسی نامرئی دارای حساسیت بالاتری نسبت به فشار است. روی فک هایی که هنوز رشد کاملی ندارند، این ارتودنسی انجام نخواهد شد. همانطور که از نام این روش پیداست، ظاهری پنهان داشته و با قرارگیری روی دندان ها استتار می شود و از این نظر نسبت به دیگر روش ها در مزیت است. سیم و براکت های این روش تنها برای افرادی که از نزدیک به دندان هایتان نگاه می کنند، ممکن است قابل مشاهده باشد.

ارتودنسی متحرک


اگر سختی کار درمان کم باشد، از ارتودنسی متحرک برای رفع عیوب استفاده می شود. روش متحرک با سرعت بالایی انجام شده و برای افرادی که مشکلات آن ها زیاد حاد نیست، به کار می رود. ارتودنسی متحرک بیشتر برای فک بالایی بیمار توصیه می شود، چراکه در برخی افراد، فک پایین از قوای کمی برخودار بوده و تحمل نگهداری براکت های ارتودنسی را ندارند.

ارتودنسی ثابت 


در روش ثابت بریس هایی که توسط سیم های ارتودنسی روی دندانها نصب می گردند، ثابت بوده و لغزشی نخواهند داشت. معمولا نتیجه ای که بیمار از این روش می گیرد، بسیار از کیفیت بالایی برخودار است. طبق تحقیقات انجام شده درصد زیادی از بیماران از این روش رضایت دارند. این روش گره گشای بسیاری از نامنظمی های ساختاری است.

ارتودنسی رنگی


ارتودنسی رنگی بیشتر مورد استقبال افراد کم سن و سال است، چراکه ظاهر بسیار زیبایی دارد. در این روش این قابلیت وجود دارد تا رنگ براکت های ارتودنسی تغییر داده شوند که متناسب با روحیه نوجوانان و جوانان می باشد. ظاهری که پس از انجام این روش برای دندان ها ایجاد می شود، فانتزی است.

ارتودنسی دیمون


از مدر ترین روش های ارتودنسی دندان، دیمون می باشد که طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است. از مزیت های این روش می توان به حرکت کردن بریس ها اشاره کرد که کشویی عمل می کنند. سیم هایی که در این روش به کار می روند از اندازه های کوچکتری نسبت به سایر روش ها برخودار هستند. یکی دیگر از مزایای اتودنسی دیمون این است که به راحتی و در سریع ترین زمان می توان براکت های آن را تمیز و شستشو داد.

ارتودنسی لینگوال


یکی دیگر از روش هایی که پر طرفدار می باشد، ارتودنسی لینگوال است. قیمت این نوع ارتودنسی بالاست، چراکه تجهیزات آن مانند جهت دندان های خلفی نصب شده و طوری است که از دید افراد مقابل پنهان می باشد. برای افرادی که ظاهر ارتودنسی سپیدنت برای آن ها اهمیت دارد، این روش گزینه مناسبی محسوب می شود. تجهیزات ارتودنسی لینگوال در نزدیکی زبان قرار دارد و سبب نارضایتی بیمار خواهد شد.