اصلاح لبخند لثه ای

اصطلاح لبخند لثه ای یا Gummy Smile در دندانپزشکی به خنده ای گفته میشود که حین آن لثه بالای فرد دیده میشود با این حال که در اکثر افراد این نوع خنده امری بسیار طبیعی است و جزئی از آناتومی انسان محسوب میشود، اما باز هم آن را نمی پسندند و احساس ناراحتی میکنند اما نگران نباشید با پیشرفت هایی که در علم دندانپزشکی رخ داده، لبخند لثه ای قابل اصلاح است.

همانطور که گفته شد، خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم دندانپزشکی، تکنیک های بیشماری برای اصلاح این مشکل بوجود آمده است که یکی از روش های رایج درمان این مشکل، ارتودنسی یا جراحی است. این دو نوع روش با اینکه بسیار موثر هستند اما باز هم بسیار گران تمام میشوند و به زمان بهبودی طولانی نیاز دارند.

در سال گذشته روش جدیدی در آمریکا ابداع شد که هم بسیار ارزان تمام میشود و هم به میزان جراحی کم و کوتاه مدتی نیاز دارد. محققان ابداع کننده اعلام کردند که با تزریق مقدار کمی بوتاکس با دوز اندک در ماهیچه ای که هنگام خنده موجب میشود لب بالا زیادی بالا رود، باعث میشود که هنگام خندیدن ضمن کمتر دیده شدن لثه، فرد لبخند طبیعی خود را از دست ندهد. البته بزرگ کردن لب ها نیز به عنوان یک درمان مکمل توصیه میشود؛ چرا که اغلب افرادی که لبخند لثه ای دارند از لب های نازی برخورداند و در صورت درشت کردن لب ها میتوانند علاوه بر زیبا سازی صورتشان، مانع دیده شدن لثه ها شوند.

روش های درمان و اصلاح لبخند لثه ای

  • در برخی از بیماران که از لبخند لثه ای احساس ناراحتی دارند اما این مشکل به دلیل این است که تاج های دندانهایشان کوتاه است و حین لبخند و صحبت مقداری از لثه هایشان دیده میشود، میتوان در ابتدا با یک جراحی بسیار ساده و آسان لثه و بی حسی موضعی آن، مقداری از لثه ها را بالا برد و سپس با استفاده از درمان های زیبایی لامینیت یا ونیز کامپوزیت ظاهر لبخند بازسازی شود.
  • اما گاهی مشکل لبخند لثه ای برگرفته از فرم وراثتی فک ها و استخوان های صورت میباشد. در چنین افرادی طول یک سوم میانی صورت بلند است که با انجام جراحی فک و بالا بردن آن میتوان مشکل زیبایی را حل کرد.
  • در برخی موارد حالت لبخند لثه ای به دلیل کوتاهی لب بالا و یا هایپراکتیو بودن عضلات لب میباشد که در این حالت با جراحی های پلاستیک و تغییر موقیت لب بالا و یا تزریق بوتاکس و شل کردن عضلات لب بالا میتوان مشکل لبخند لثه ای را برطرف نمود.

درصورتی که هنگام خندیدن لثه های شما بیش از حد معمول نمایان میشود و از این حالت احساس ناخوشایندی دارید، قطعا به یک دندانپزشک ترمیمی و زیبایی خوب نیاز دارید تا با مراجعه به او و در زمینه ترمیمی و زیبایی دندانهایتان مشاوره بگیرید. بنابر این شما میتوانید با مراجعه به بخش آگهی های سایت سپیدنت دندانپزشکی های معتبر تهران را در محدوده خود جستجو کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آنها با شماره های درج شده تماس بگیرید.

اصلاح طرح لبخند

روش هایی که در طی این مقاله به آنها اشاره شد بهترین روش های درمان ترمیمی و زیبایی برای موقعیت های ذکر شده در حالت لبخند لثه ای می باشد. اما اصلاح طرح لبخند لثه ای با روش های اصلاح طرح لبخند نیز امکانپذیر است و شما میتوانید با مراجعه به مقاله اصلاح طرح لبخند با روش های دیگر درمان لبخند لثه ای آشنا شوید. در این روش متخصص ترمیمی و زیبایی دندان شما بوسیله استفاده از روش هایی مانند جراحی زیبایی لثه میتواند ضمن از بین بردن نگرانی شما، زیبایی شما را دوبرابر کند و کاری کند که جذاب بمانید.

اردیبهشت 17, 1399 8:13 ب.ظ