ارتودنسی چیست ؟

در این مقاله می خواهیم پیرامون این صحبت کنیم که ارتودنسی چیست و چه فایده ای دارد و اطلاعات کلی و پایه ای درباره ارتودنسی را به شما ارائه کنیم. شما با مطالعه هر یک از بخش های این مقاله می توانید اطلاعات خلاصه درباره آن پیدا کنید و سپس برای اطلاعات جامع تر درباره آن ها می توانید به مقالات تخصصی ارتودنسی وبلاگ کلینیک سپید مراجعه نمایید. با مقاله “ارتودنسی چیست” کلینیک سپید با ما همراه باشید.

ارتودنسی دندان

در لغت به ردیف کردن دندان ها کنار هم ارتودنسی گفته می شود.  ارتودنسی جزو اولین درمان ها در حوزه ی زیبایی است و در در حوزه ی دندان پزشکی درمانی جهت صاف و مرتب نمودن دندان ها، جفت شدن دندان ها و اصلاح ارتباط دندان های مجاور هم و هم چنین اصلاح برجستگی دندان ها می باشد. ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی با روش های متفاوتی به درمان می پردازد.

کاری که ارتودنسی بر روی دهان و دندان انجام می دهد ، بیشتر تصحیح مال اکولوژن و یا جفت شدن نامناسب دندان ها از طریق ساختارهای متفاوت شبکه ای بر روی دندان است. این عدم توازن و نظم می تواند از موقعیت نادرست دندان ها و یا دو فک نسبت به هم ناشی شده باشد ، مسئله زمانی کمی سخت می شود که هر دو مشکل به نحوی در ساختار دندان ها وجود داشته باشد. تمرکزی که بیشتر درمان های ارتودنسی دارند ، بیشتر بر روی تصحیح موقعیت دندان ها ، و یا تغیر الگو و جهت رشد دو فک و یا ترکیبی از هر دو هدف باشد که با توجه به تشخیص اولیه که توسط متخصص ارتودنسی صورت می گیرد ، بایستی روند درمانی مناسب برای بیمار طراحی شود.

از سوی دیگر می توان درمان هایی که در ارتودنسی صورت می گیرد را به دو دسته درمان ارتودنسی ثابت یا متحرک تقسیم بندی نمود. این ثابت یا متحرک بودن دستگاه ها بدین نحو است که در دستگاه های ثابت ، شبکه ارتودنسی به صورت تمام وقت بر روی دندان بیمار قرار دارد و از آن جدا نمی شود تا روند درمانی پایان یابد. در دستگاه های متغیر ، بیمار می تواند در طول درمان آن ها را از دهان خود خارج کند که اکیدا پیشنهاد می کنیم این میزان از خارج کردن را حتما با متخصص ارتودنسی خود در میان بگذارید. هم چنین به شما پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق تر از انواع ارتودنسی ، مقاله انواع ارتودنسی کلینیک سپید را مطالعه نمایید.

ارتودنسی علاوه بر زیبایی، سبب افزایش کارکرد دندان ها و هم چنین حفظ سلامت دندان و مانع از پوسیدگی و در نهایت سبب افزایش کیفیت سلامت و زیبایی دندان ها می شود.

در این مقاله سعی کردیم که پاسخ سوال ارتودنسی چیست شما را بدهیم و امیدواریم که اطلاعات نسبتا خوبی نسبت به ارتودنسی چیست داشته باشید. اگر سوالی دارید و یا ابهامی برای شما در این مقاله و یا به صورت کلی پیش آمده است می توانید با متخصصین ما در کلینیک ارتودنسی سپید تماس بگیرید تا به پاسخگوی سوالات و ابهامات شما باشند و شما را راهنمایی کنند. شما هم چنین می توانید برای دریافت اخبار و مقالات تازه ای که در وبلاگ تخصصی سپید منتشر می شود ، عضو باشگاه مشتریان کلینیک سپید شوید. از این که وقت شریف خود را صرف مطالعه این مقاله نمودید از شما کمال تشکر را داریم.