ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست ؟ امروزه با پیشرفت صنعت پزشکی از روش ها مختلفی برای ارتودنسی دندان استفاده می کنند. این روش ها بر اساس یکسری اصول توسط دندانپزشک رعایت می شود و او باید طوری ارتودنسی کند تا دندان های فرد به راحتی قابل استفاده باشند و از روش های نوین در کار خود بهره بگیرد. ارتودنسی توسط دندانپزشک باید به گونه ای انجام شود تا دندان ها صاف یکدست در بیایند.

 روش های نوینی با پیشرفت تکنولوژی پدید آمدند تا این کار را هرچه می توانند سهل و آسان کنند. امروز دیگر از وسایل سنتی برای ارتودنسی دندان ها استفاده نمی شود و روش های جدید و مختلفی از جمله ارتودنسی نامرئی به وجود آمده است. ارتودنسی دندان ها از قدیم تا به امروز پیشرفت های زیادی را به خود گرفته است. بیشتر در گذشته از روش های سنتی استفاده می کردند که دیگر امروزه مرسوم نمی باشد.

 در ارتودنسی از مواد های رزینی استفاده می شود تا ارتودنسی دندان با گذشت زمان دچار فرسایش و پوسیدگی نشود. برای ارتودنسی دندان از چسب های مخصوصی استفاده می کنند که قبل ا استفاده باید دندان ها کاملا تمیز شده باشند.

سیم کشی یا ارتودنسی نامرئی

در هر کدام از سیم کشی های ثابت و یا سنتی از روش ها و ابزارآلات مختلفی استفاده می شود. یعنی هر کدام از روشها براکت های مخصوص خود را دارد. براکت ها در سیم کشی دندان نقش مهمی را ایفا می کند و باعث می شود تا موقعیت دندان ها در دهان کاملا ایده آل شود.سیم کشی دندان از جنس های مختلفی درست شده است. این براکت ها از مواد فلزی و پلاستیکی ساخته شده است.

 جنس این براکت ها باید به گونه ای باشد تا به سطح دندان آسیبی نرسد وباعث صاف تر شدن بیشتر دندان شود.برای کیفیت بالای سیم کشی دندان به براکت های آن کمی فشار اعمال می شود تا موقعیت آن تنظیم شود. این فشار تاثیر به سزایی دارد زیا باعث می شوند تا موقعیت دندان ها با گذشت زمان درست شود و به حالت قبل بازگردد.

 هر فرد با استفاده از ارتودنسی دندان های خود اهدافی مهم برای خود دارد یکی آن ها مسواک زدن سهل و آسان می شود. ارتودنسی دندان ها باعث می شود که به فرد اعتماد به نفس بالایی دهد و تا هنگام لبخند زدن صورتی زیبا و جذاب برای خود بسازد. ارتودنسی باعث می شود تا از مشکلاتی که درآینده برای فرد به جود می آید، جلوگیری شود. هرچه زمان بگذرد ارتودنسی برای فرد مشکل است زیرا دندان های یک فرد با گذشت زمان دچار فرسایش می شود.   

سیم کشی نامرئی چگونه انجام می شود؟

دو مورد مهم در سیم کشی دندان ها، تثبیت موقعیت دندان و قرار گرفتن آن ها در جای مناسب خود می باشند. سیم کشی نامرئی با هدایت عضلات لثه انجام می شود. این کار باعث می شود که فک با گذشت زمان به موقعیت مناسب خود هدایت شود. مزیت خاص این سیم کشی آن است که در مدت 24 ساعت روی دندان ها شکل می گیرد و متداول ترین نوع ارتودنسی دندان می باشد. استفاده از برکت های سیم کشی دندان از رایج ترین نوع ابزارها در ارتودنسی می باشد که دربین مردم بسیار رایج شده است. کاربران باید سعی کنند در طول ارتودنسی خود مراقبت های ویژه در مورد بهداشت دندان و دهان را رعایت کنند. پزشکان معالج در هنگام ارتودنسی باید از ظریف بینی بالایی برخوردار باشند و در کار خود بسیار حساس و دقیق عمل کنند. ارتودنسی به روش های قدیمی دیگر باب نیست و امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد بیشتر به سمت روش های نوین کارهای پزشکی می روند و این کار باعث شده است که صنعت پزشکی در حوزه دندان پیشرفت های زیادی بکند.