ارتودنسی شفاف

ارتودنسی شفاف سپیدنت

ارتودنسي شفاف روشي ست كه با استفاده از آن نظم و ترتيب دندان ها اصلاح مي شود. ارتودنسي در همه ي سنين انجام مي شود ولي بازه ي سني ٧ تا ١٢ سال مه دوره ي رشد مي باشد بهترين زمان براي انجام اين طرح درماني خواهد بود. با اين حال در بسياري از بزرگسالان نيز ارتودنسی درمان موثر خواهد بود. تجهيزات مورد استفاده در اين روش درماني به گونه اي ست كه بر روي دندان ها ديده مي شود و اين مساله در برخي از بيماران ناخوشايند است. در اين موارد مي توان از نوعي ارتودنسي به شكل ارتودنسي شفاف استفاده كرد. ارتودنسي شفاف يكي از شيوه هاي نوين است كه سبب شده تا بيماران احساس راحتي بيشتري در ظاهر لبخند خود، طي طرح درمان داشته باشند. ارتودنسي شفاف در بزرگسالان و نوجوانان كه نمي خواهند ظاهر ناخوشايندي براي لبخندشان ايجاد شود، طرح درمان بهتري خواهد بود. پیشنهاد می کنیم مقاله مدت زمان ارتودنسی را هم مطالعه بفرمایید.

ارتودنسي شفاف با استفاده از تجهيزات بي رنگ انجام شده كه اين امر سبب مي شود تا جلب توجه كمتري نسبت به انواع ديگر اين طرح درمان ايجاد كند. ارتودنسی شفاف در ابتدا با استفاده از قالب هاي سه بعدي از پلاستيك هاي شفاف ساخته شد. اين نوع ارتودنسي نيز مانند ديگر انواع آن پس از قرار گيري بر روي دندان ها سبب حركت آن ها شده و نظم و ترتيب لازم در قرارگيري آن ها را فراهم خواهد كرد. اين طرح درمان نسبت به ديگر انواع ارتودنسي طولاني تر خواهد بود. ارتودنسي از درمان هايي ست كه با وجود دوره ي درمان طولاني  داراي تاثيرات ماندگار در نظم دندان هاي بيمار خواهد بود. ارتودنسي شفاف در كنار درمان دندان ها، زيبايي طاهري دندان ها را نيز در طول دوره ي درمان حفظ خواهد كرد. مدت زمان ارتودنسی

شرايط، مزايا و معايب ارتودنسي شفاف

در اتودنسي شفاف از براكت هايي استفاده مي شود كه بي رنگ هستند و بر روي دندان ها جلب توجه نخواهند كرد. استفاده از اين نوع براكت ها ضمن حفظ زيبايي ظاهري، هزينه ي بيشتري دارد. در بسياري از موارد مي توان ارتودنسی شفاف را خارج كرد و قابليت متحرك بودن دارد. این ویژگی در مدت زمان ارتودنسی موثر است.

مزايای آن

ارتودنسي شفاف مزاياي بسياري دارد كه مي توان به موارد زير اشاره كرد:

– استفاده از ارتودنسي شفاف سبب مي شود تا زيبايي در طول دوره ي درمان حفظ شود كه اين مورد سبب حفظ اعتماد به نفس بيمار و كاهش حس ناخوشايند در او خواهد شد.

– در ارتودنسي شفاف رعايت بهداشت دهان و دندان ها با سهولت بيشتري انجام مي شود كه اين امر سبب شده تا سلامت دندان ها حفظ شود. مدت زمان ارتودنسی باید در نظر گرفته شود.

– از جمله ديگر مزيت هاي استفاده از ارتودنسی شفاف اين است كه با توجه رعايت بهداشت بيشتر هم چنين نوع ارتودنسي و براكت هاي آن پوسيدگي دندان ها كاهش يافته و سلامت لثه ها نيز حفظ خواهد شد.

معايب ارتودنسی شفاف چيست

– يكي از معايب ارتودنسی شفاف اين است كه در اين نوع طرح درمان امكان اصلاح ناهنجاري ها شديد دندان ها و مشكلات استخواني و فكي نيست.

– ارتودنسي شفاف در بيشتر موارد در بزرگسالان مورد استفاده خواهد بود.

– با توجه به متحرك بودن ارتودنسي شفاف لازم است كه بيمار همكاري بيشتري در طول دوره ي درمان داشته باشد.

– از ديگر معايب اين نوع ارتودنسی قيمت براكت ها و هزينه ي كلي درمان است كه هزينه ي بيشتري دارد.

– استفاده از ارتودنسي شفاف دوره ي درمان طولاني تري دارد به طوري كه اگر ارتودنسي در ١٨ ماه نظم دندان ها را مهيا كند، ارتودنسي شفاف ٢٤ ماهه تاثيرات لازم را خواهد داشت.

پيش از انتخاب نوع ارتودنسي، ارتودنتيست مشاوره هاي لازم در زمينه ي  انواع مختلف ارتودنسی و هم چنين هزينه هاي مربوط به آن ها به بيمار ارائه خواهد داد. شما مي توانيد كلينيك مد نظر خود را در سايت مرجع دندانپزشكي سپيدنت پيدا كنيد و مشاوره هاي لازم را از دندانپزشك خود دريافت كنيد. مدت زمان ارتودنسی سپیدنت